Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E musai sa alegi, nu le poti face pe toate?

    Comment


    • Sa ne gandim
      Fara climatizare curatata poti utiliza masina
      Dar cu un motor defect nu mai ai ce face cu clima curat
      sigpic

      Comment


      • Exact asa m-am gandit si eu cu o revizie in urma, cand am zis sa nu iau filtru de polen Mann (asa cum luam de obicei), care era 45 de lei si am luat Starline la 20 lei. Am zis ca tot hartie e, da-o dreacu.
        Dupa 2 saptamani l-am dat afara si l-am aruncat, apoi am cumparat Mann. Simteam in masina fiecare fum de esapament de la masinile din fata, lucru care nu se intampla cu Mann.

        Problema din discutie este mai grava, pentru ca tine de sanatatea ta (care, zic eu, e mai importanta), nu de sanatatea masinii. Nu ca ar face alge, asa cum zice @Cristi... (la o adica iti cumperi niste orez si faci sushi), dar microbii aia care se formeaza pe instalatie ii iei direct in mufa si ii inspiri in plamani.
        Last edited by vitriol; 24 February 2016, 14:38.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Merita o igienizare pe an. Pana la urma e 100-200 lei, adica 8-16 lei pe luna. Daca mergi mai incet scoti banii din benzina lejer. Si ai grija putin de sanatatea ta, mai ales daca mergi cu masina mai mult. Eu nu prea cred in economiile facute cu intretinerea masinii... Mai bine economisesti la mers si nu mergi o zi cu masina decat sa faci rabat la calitate.
          Bacterii se formeaza pt ca ai mediu umed si intunecat, oricat ai lasa aeroterma sa mearga. Sa nu mainzic ca majoritatea bacterilor mor la 80-90 de grade, poate si mai mult daca stau intr-un mediu prielnic.
          Last edited by Cezar; 24 February 2016, 15:01.

          Comment


          • Sandero Stepway 2 Dci 90 revizia de 80k,am mers la Serus si mi-au dat o oferta de 1530 Lei cu ulei elf,distributie,accesorii si desprafuit tamburi desi asta s-a facut si la 60k km.E mult e putin? O sa pun o poza cu devizul,nu-l am acum in preajma.
            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

            Comment


            • După tabel ar fi 362e+tva=434e aprox 1939ron dar cu ce e pe verde
              Attached Files
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Eu zic ca este bine
                Ai distributie plus accesorii plus altele
                sigpic

                Comment


                • E bine. Daca ramane in suma de pe deviz. 1500 de lei costa doar distributia si accesoriile, la pret de reprezentanta.
                  Sa nu ajunga la ..

                  1939ron dar cu ce e pe verde

                  Comment


                  • Sunt sigur ca a fost pusa si o reducere
                    Cei de la Meridian sunt foarte zgîrcii
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by masinamica View Post
                      Sandero Stepway 2 Dci 90 revizia de 80k,am mers la Serus si mi-au dat o oferta de 1530 Lei cu ulei elf,distributie,accesorii si desprafuit tamburi desi asta s-a facut si la 60k km.E mult e putin? O sa pun o poza cu devizul,nu-l am acum in preajma.
                      Foarte mult!

                      Comment


                      • nu e deloc mult, ba chiar putin

                        1400 de lei am dat eu pe distributie in reprezentanta acu 3 ani...fara revizie fara nimic. 1500 e parfum

                        nu e rau ca-ti mai curata 1 data tamburii. 60 de mii de km intre revizii la tamburi mi se pare mult. recomandabil e sa se curete, greseze, regleje atunci cand faci si revizia, adica anual
                        Last edited by cristi....; 2 March 2016, 15:08.

                        Comment


                        • 1500 e parfum
                          Exact. La 1.4. Ca la 1.5dci era mai mult.
                          Sa vedem factura finala cat va fi.

                          Comment


                          • Si devizul
                            Attached Files
                            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                            Comment


                            • cred ca se mai adauga si pretul uleiului
                              ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                              Comment


                              • E ok, vreo 1400 de lei o să vină fără desprăfuit tamburii...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google