Schimbarea Becurilor Din Butoane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se poate sa imi spuna si mie cineva cum a pus smd rosu la ac....la bord.
    am inteles ca trebuie pus mai sus pe placa si izolat dar nu stiu de unde sa iau + si - sau daca ii trebuie rezistenta, din cate am citit se poate si fara rezistenta

    Comment


    • Originally posted by mihail100 View Post
      se poate sa imi spuna si mie cineva cum a pus smd rosu la ac....la bord.
      am inteles ca trebuie pus mai sus pe placa si izolat dar nu stiu de unde sa iau + si - sau daca ii trebuie rezistenta, din cate am citit se poate si fara rezistenta
      Sunt 3 led-uri....cel din mijloc este pentru ac...pui led rosu il izolezi si gata...
      Attached Files

      Comment


      • pai si daca il izolez....mai lumineaza turatile 3,4,5????

        Comment


        • Lumineaza, ca la Ph2 tablourile de bord au doar 2 leduri pentru cadrane (cel din mijloc nu l-au mai pus) si tot lumineaza uniform. Dar conditia este sa folosesti leduri de calitate.
          GL-22-TOF

          Comment


          • astea sunt bune??? la ora actuala astea le am .....
            LED 3528 SMD Superluminos Zexstar 0.6lm 130° Albastru

            Comment


            • unghiul sub care lumineaza ledul (sau unghiul de vedere) original de bord la logan e de 120° deci tu ai 130° in rest e alegerea ta ce culoare cat de puternic sa fie si cat de mare sa fie

              Comment


              • Originally posted by mihail100 View Post
                pai si daca il izolez....mai lumineaza turatile 3,4,5????
                Mihai, pai te-ai uitat la ultima poza ??? daca da, ai raspunsul acolo...

                Comment


                • Am inteles ...ma duc azi sa iau smd-uri rosi..
                  Ms mult

                  Comment


                  • Bec Consola centrala

                    La consola centrala este un singur bec pozitionat undeva in spatele butoanelor de caldura, a ventilatorului si directionarii aerului . Dupa ce se da partea "gri" se declipseaza (fata consolei, ceea ce se vede, pe langa butoane) se scot mufele butoanelor(geamuri electrice, inchidere, dezaburire) apoi mai sunt suruburi tors de 20 se desfac cele 2 si se declipsesza atat din partea stanga cat si din dreapta , apoi in spate este un loc de 2 degete unde se afla acel bec se inlocuieste si incepe operatia inversa demontarii
                    Spor la treaba daca vreti lumini la consola !
                    Last edited by neculacornel; 8 July 2011, 19:51.

                    Comment


                    • dar la consola pentru a lumina alta culoare decat stock trebuie indepartata vopseaua aceea rosie, cu ce se poate indeparta, pentru ca am incercat cu un diluant si am reusit sa sterg tot caracterul, momentan am "rezolvat.o" cu putina vopsea neagra, adica, caracterul respectiv nu mai exista, deci trebuie alta folie
                      sigpic

                      Comment


                      • Eu folosesc alcool izopropilic....si mi-a iesit super bine....apropo, dupa ce stergi folia, e bine sa pui o hartie sau ceva alb...ca sa disperseze lumina uniform...foarte important aspectul asta....
                        Attached Files
                        Last edited by danic; 8 July 2011, 23:50.

                        Comment


                        • poate sa imi dea si mie cineva o idee .
                          un suport pentru lipirea smd neconductibil ca sa lipesc smd in consola centrala???

                          Comment


                          • multi il lipesc cu picatura direct si restul lipiturilor inainte de lipire

                            Comment


                            • Eu am incercat sa lipesc smd-urile cu picatura si n-au tinut,asa ca dupa ce am facut lipiturile electrice am turnat picatura in pucte mai marisoare pe firele de legatura intre smd-uri.In caz ca se arde un smd,il pot inlocui destul de usor,acesta nefiind lipit de nimic.Sper ca m-am facut inteles.
                              Attached Files
                              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                              Comment


                              • Uite o poza editata,rog moderatorii s-o puna la postul de sus(au trcut 10 min).
                                Attached Files
                                Last edited by burtosu; 19 July 2011, 18:07.
                                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google