BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La mine e fara
    Nu am geamuri electrice spate ... iam de ce nu le vreau
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Ca sa mai reinviem putin topicul aceste ...
      Asadar deci, se poate.
      Am finalizat astazi si montarea cotierei de logan I.
      Nimic complicat (ceva bataie de cap la potrivitul gaurilor - dar nu mare filosofie); in rest simpla, utila, adaptata perfect consolei centrala.
      Accesul la prinderea centurilor putintel mai incomodata - dar nu imposibil de accesat.
      Ceea ce se simte putin este calitatea cotierei - nu foarte buna fata de un ARMSTER spre exemplu - dar la 50 lei fata de 100 euro cat este una originala eu zic ca merita.
      Multumesc
      Attached Files
      Last edited by Niki; 9 February 2013, 14:42.
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • drumuri bune colegu, dar mai bine scoti mizeria aia de acolo si incepi sa porti centura pentru siguranta ta. ca nu cred ca in caz de accident vrei sa iti intristezi familia de la un lucru atat de marunt. centura salveaza viata.
        misto cotira. sa te sprijine cat mai bine.

        Comment


        • Originally posted by ionutprodan View Post
          drumuri bune colegu, dar mai bine scoti mizeria aia de acolo si incepi sa porti centura pentru siguranta ta. ca nu cred ca in caz de accident vrei sa iti intristezi familia de la un lucru atat de marunt. centura salveaza viata.
          misto cotira. sa te sprijine cat mai bine.
          Centura o port in permanenta atunci cand iesi din oras.
          In oras nu o port ... pentru drumuri de 1 min sau 2 min (maxim 3 km ) nu o port.
          Stiu ca legea spune sa o porti tot timpul dar ...
          Merci
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Eu unu nu am avut probleme cu prinderea centurii și sunt destul de mare. Eventual se poate ridica cotiera ca sa-ti vina mai usor.
            O curiozitate : imitatia de piele de deasupra e neagră sau gri ? Iar daca e gri aveai cumva posibilitatea sa o comanzi pe negru sau asa era modelul achizitionat ?
            Oricum super buna vestea ca se potriveste modelul vechi. Având în vedere că la mine mai durează până vine mașina, pot sa zic ca mi-au prins foarte bine thread-ul tău și al lui MihaiiahiM. Deja ați experimentat voi ce ma interesa prioritar, asa ca mersi amândurora

            Comment


            • se deschide ca cea din linkul de unde ai luat-o?

              Comment


              • Originally posted by YOGI81 View Post
                Eu unu nu am avut probleme cu prinderea centurii și sunt destul de mare. Eventual se poate ridica cotiera ca sa-ti vina mai usor.
                O curiozitate : imitatia de piele de deasupra e neagră sau gri ? Iar daca e gri aveai cumva posibilitatea sa o comanzi pe negru sau asa era modelul achizitionat ?
                Oricum super buna vestea ca se potriveste modelul vechi. Având în vedere că la mine mai durează până vine mașina, pot sa zic ca mi-au prins foarte bine thread-ul tău și al lui MihaiiahiM. Deja ați experimentat voi ce ma interesa prioritar, asa ca mersi amândurora
                Nici la mine nu e o problema cu prinderea centurii mai cu seama ca eu stau cu scaunul coborat la maxim.
                Imitatia de piele de deasupra este un verde militaresc - verde kakhi ... eu as fi preferat neagra dar asa am primit-o (se apropie oricum destul de mult de negru).
                Ma bucur ca am ti-am putut fi de folos

                Originally posted by danhagiu View Post
                se deschide ca cea din linkul de unde ai luat-o?
                Cotiera este exact ACEASTA. Se deschide exact asa.

                Merci
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Salut,
                  Am prins un sandero nou pe la munca cu cotiera orginala.

                  E bine ca tu nu ai reglaj lombar.Eu cu cotiera ma lovesc de reglaj si nu am mai pus.

                  Frumoasa masina.

                  Sa o rulezi multi kmmmmmm fara incidente.
                  Attached Files

                  Comment


                  • cea mai proasta si cea mai scumpa ever cotiera pusa vreodata de dacia ))))
                    Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                    Comment


                    • Orcum ar fi cotiera pe original ramane un trist si total nereusit adevar.
                      La banii pe care ii dai pe ea puteau sa o faca altfel. Doar pentru faptul ca e prinsa direct in consola - nu pe consola - nu ii poate ridica pretul pana acolo.
                      Revenind la cea pe care am montat-o eu ... ieri seara am facut un drum de 30 km si pot spune ca este chiar confortabila. Atat eu cat si pasagerul din dreapta ne-am sprijint excelent pe cotiera, prinderea este una foarte stabila iar spatiul de depozitare este unul chiar suficient - am sa revin cu cateva poze si cu spatiul din interior - am omis ieri sa pozez.
                      Singurul minus cum spuneam si mai sus este calitatea materialelor folosite la fabricarea cotierei - se simte ca a fost o cotiera de 50 RON - insa daca isi face treaba chiar nu ma deranjeaza.

                      In plus ieri am avut posibilitatea de a testa masina incarcata - 4 persoane adulte - la un drum in panta (Fagaras - Sambata de Sus - partia de schi Dragus). Masina s-a comportat exemplar urcand pante destul de abrupte fara probleme.
                      ... si trei poze din zona respectiva - sa mai diversificam peisajele
                      Attached Files
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Cateva poze cu cotiera deschisa - spatiu de depozitare si doua poza in care se poate vedea (sper) si culoarea cotierei.
                        Attached Files
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • bre da ce ma enervezi cu statia matale. numai ca eu as pune o prindere fixa a antenei pe portbagaj sau pe aripa stanga spate.
                          sa stapanesti sanatos si statia si masina.

                          Comment


                          • Si eu am in plan o astfel de montura - doar ca ma tot uit daca gasesc o antena 2 in 1 - antena de radio si antena de CB - care eventual sa se adapteze in locul antenei de radio existente (probabil doar vise deocamdata). Parca nici nu m-as apuca sa gauresc tabla masinii - cel putin nu acum.
                            Antena cu magnet pe care o folosesc acum nu ma deranjeaza atat de tare incat sa nu o mai suport .
                            Mai studiem problema.
                            Acum cel putin pe partea de investitii urmeaza jantele de aliaj pentru anvelopele de vara si incalzirea in scaune - asta mai la vara.
                            Multumesc pentru urari.
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • la incalzirea in scaune ai ceva de munca daca te hotaresti sa o faci tu, dar era la tutoriale un topic interesant care te va ajuta mult.
                              oricum spor la modificarile propuse si sa iti iasa toate cum iti doresti, adica mai bine ca in fabrica.

                              Comment


                              • Nu cred ca am sa montez eu incalzirea in scaune - am un amic electrician la Dacia . Oricum proiectul este pentru la vara cand om avea concediu.
                                Jantele raman prioritatea lunii martie.
                                Merci

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google