BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am si eu o rugaminte ... daca este cineva care a folosit - sau inca foloseste - folie auto de la GLOBAL pe masina ... daca poate sa imi dea si mie cateva precizari.
    Am gasit pe cineva care monteaza astfel de folie si sunt curios cum se prezinta in privinta voastra aceasta folie dela global usa.
    Merci anticipat
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Cateva poze facute ... pe racoare ... Merci
      Attached Files
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Imi place cum ii sta cu noile ghete . Sa le rulezi sanatos!
        Last edited by Christnacht; 13 March 2013, 09:40.
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • Foarte bine arata, superb. Sa o folosesti sanatos si sa ai grija de ea. Sa expui aici toate peripetiile cu masina. O singura grija am eu pe cap in legatura cu motorul de 0.9, fiabilitate turbo.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Tare mult imi place masina ta,e frumoasa rau...sa o conduci cu placere
            http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

            Comment


            • Originally posted by 827sam View Post
              Foarte bine arata, superb. Sa o folosesti sanatos si sa ai grija de ea. Sa expui aici toate peripetiile cu masina. O singura grija am eu pe cap in legatura cu motorul de 0.9, fiabilitate turbo.
              Eh ... da. Si eu sunt curios de compresorul pe care il are. Vedem in timp ce poate. Oricum deja masina a inceput sa se mai lase iar astazi dupa un drum de 35 km cu anvelopele de vara parca e altceva. E mai "liniste" - nu se mai aude acel ruliu dat de gumele de iarna.
              Multumesc tuturor pt. urari.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Eu am montat la un baiat in Bv,strada exacta nu o stiu,cert e ca de la acel rond mare la intrarea in BV am facut stanga,apoi "sediul"lui era intro fosta fabrica cred..Era o benzinarie galbena,apoi am facut stanga si am mers spre acea fosta fabrica..NU retin exact ce folie am montat..Multumit oricum de ea,la tine o sa se vada si mai ok!!
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • cam asa arata a mea cu folie 20% transparenta
                  Attached Files

                  Comment


                  • Arata chia bine la tine. Dar din cate vad tu ai folie si pe fata ... ori aici stiu ce nu prea poti pune o folie cu o transparenta asa de mine nu?
                    Merci
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Eu am folie Global Window Films.... Nu sunt multumit 100 % de ea dar merge.
                      Ca un clasament( din ce am vazut la masina mea si a prietenilor):
                      1- Llumar originala(poti cauta pe site-ul lor daca serviceul procura de la ei folie)
                      2- Solarzone / Global
                      N- AlfaRomTrans cea mai proasta folie(bani aruncati degeaba) am avut-o aproape 2 ani pe masina si s-a decolorat..

                      Comment


                      • intr-adevar pe fata dpdv al legii nu e ok
                        eu o am de 5 ani montata, si n-am fost intrebat de folia de pe fata decat de 2 ori
                        de fiecare data am scapat fara nici un fel de pb, depinde si de noroc si de cum vb cu politistul
                        dc il faci sa rada ai mari sanse sa scapi fara amenda in multe cazuri
                        la itp dc masina e in regula cu toate celelalte nu zic nimic de folie
                        ca si marca, folia mea este samurai montata la expertdetailing
                        a rezistat destul de bine la zgarieturi
                        s-a decolorat uniform, se vede diferenta intre folie expusa la soare si cea protejata de usa 1 cm sau cat e acolo
                        la luneta e decolorata mai mult in zona firelor de la degivrare
                        nu a avut nici o tentativa de dezlipire, geamul de la pasager este singurul loc unde exista niste bule mici de aer dar nu merita bataia de cap sa ma duc s-o inlocuiesc in perioada de garantie
                        si a fost montata fara sa se dea geamurile jos
                        dc mai ai intrebari, incerc sa-ti raspund cu cea mai mare placere

                        Comment


                        • Merci de informatii. Pana acum din ce am discutat cu cei care monteaza aici in Fagaras folie e garantata 10 ani la decolorare iar montajul -pentru a se face uniform - va presupune si demontatul gemurilor.
                          Pe geamurile din fata nu o sa pun folie.

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • pune-i si pe fata, dar doar anti uv
                            e transparenta, dar tot ajuta la confortul termic

                            Comment


                            • Aceea e folia anti efractie? Sau anti uv e altceva?
                              Merci

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google