Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi am fost sa ridic noile bujii. Comandate Lunea trecuta, au ajuns Vineri dar n-am apucat sa merg dupa ele. Pun cateva poze Voi reveni cu impresii dupa ce le montez, deocamdata sunt bucuros ca am intrat in posesia lor la un pret normal.
    Attached Files

    Comment


    • Azi mi am dat comanda de Brisk Dor14LGS.
      Poze maine.

      Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

      Comment


      • Originally posted by piroman22 View Post
        Azi am fost sa ridic noile bujii. Comandate Lunea trecuta, au ajuns Vineri dar n-am apucat sa merg dupa ele. Pun cateva poze Voi reveni cu impresii dupa ce le montez, deocamdata sunt bucuros ca am intrat in posesia lor la un pret normal.
        alea sunt de motor logan 1.2 16v, loganu ala il ai http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=2100
        Ar trebui sa iti pui la profil exact masina logan si nu alte masini fantasmagorice, poate un admin se sesizeaza pe aici !
        Last edited by Leo0608; 18 March 2014, 12:06.
        ​​​​​​

        Comment


        • Originally posted by alessandro View Post
          Azi mi am dat comanda de Brisk Dor14LGS.
          Poze maine.

          Sent from my GT-I9105P using Forum Runner
          de unde? am vazut niste scantei interesante la brisk pe youtube

          Comment


          • @piroman22 de unde ai luat bujiile ? vreau sa-mi command si eu.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
              La o prima vedere da.
              La o a doua vedere compari un produs de marca (NGK, Denso, Champion pe iridiu) cu unul cu sigla "by Federal Mogul".

              Zilele trecute am prins-o pe nevasta-mea mergand cu ~30km/h cu a 4-a. E incepatoare in ale condusului si bagase a 4-a in loc de a 2-a.
              Initial nu m-am prins pentru ca masina mergea lin/frumos si ma tot uitam la turometru ca nu crestea aproape deloc o data cu viteza. Am zis ca s-a stricat. Apoi am observat ca era intr-a 4-a.
              Sunt convins ca la mersul ala lin intr-a 4-a pe langa ambreiajul patinat, au contribuit si bujiile cu iridiu de pe masina.
              Deci bujiile cu iridiu sunt foarte utile intr-o situatie in care nu ma aflu asa des de cand am invatat sa conduc...
              La o a treia vedere compar din nou preturile... Si un chiar un beru UXT (de firma) e la juma de pret fata de NGK iridiu si tine 60 000 km.
              Apropo, Champion pe iridiu sunt tot "by federal mogul".
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • D.p.d.v. al raportului pret/performanta bujiile cu iridiu sunt in coada top-ului.

                Eu le-am cumparat sa vad cu "ochii" mei performanta. Pe ici pe colo mai apare.

                Pai Champion sunt un nume consacrat in bujii, chiar daca sunt "by federal mogul". La fel daca ar exista bujii Ferodo le-as vedea sub Champion fara alte detalii.

                Comment


                • Pozele promise.

                  Urmeaza montaj si review dupa cateva sute de km.
                  Attached Files

                  Comment


                  • au alea un gap ... macar sa nu-ti para rau ca le-ai montat
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Da stiu. Le-am luat in cunostinta de cauza. Cica nu e problema ca asa functioneaza ele.
                      Peste tot, toate review urile le situeaza langa sau peste Iridium. Daca e minciuna sau nu...aflu curand.

                      P.S. hai ca ma duc sa le infig in chiuloasa.
                      Last edited by alessandro; 18 March 2014, 17:11.

                      Comment


                      • Originally posted by Leo0608 View Post
                        alea sunt de motor logan 1.2 16v, loganu ala il ai http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=2100
                        Ar trebui sa iti pui la profil exact masina logan si nu alte masini fantasmagorice, poate un admin se sesizeaza pe aici !
                        Da colega, sunt bujii pt 1.2, 16v, logan dinala am, am scris asta pe o gramada de topicuri... Logan am si la profil cu "nos" inca - scrie si marca instalatiei.... ;) Si ce sa sa imi faca adminu? sa ma oblige sa scriu 1.2 inloc de 2.1? nu deranjeaza pe nimeni asta... Nu inteleg de ce te legi de chestii dinastea, in urma cu cateva pagini scriam pe topicul asta ce motor am si ce cod de bujii trebuie, atat pt bujii normale cat si Iridium... dar trebuia sa citesti putin inainte si apoi sa bagi de vina... Atunci poate nu mai bagai de vina. ;)

                        Originally posted by prometheus View Post
                        @piroman22 de unde ai luat bujiile ? vreau sa-mi command si eu.
                        Am avut curajul sa le comand de pe e-bay prin cineva care are cont...
                        Cred ca le voi monta cand voi face si schimbul de ulei, si asa nu mai am mult. Ajung tot seara acasa si nu mai am chef si de meshterit la tigaie....

                        Comment


                        • Originally posted by alessandro View Post
                          Azi mi am dat comanda de Brisk Dor14LGS

                          Sunt la al 3-lea set de asa ceva.....Nu se compara cu Iridium, nici macar cu platina-iridium - o sa-ti placa; sa faci review

                          Comment


                          • Originally posted by alessandro View Post
                            Azi mi am dat comanda de Brisk Dor14LGS.
                            De unde le-ai luat?
                            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                            Comment


                            • Am mers un pic cu ele dar vreau sa fac cateva sute de km sa imi pot forma o parere.

                              Le am cumparat de pe gplshop.ro.

                              Consultati catalogul inainte de a cumpara. Este importanta clasa de temperatura. De ex 14 inseamna 7 la Ngk

                              Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                              Comment


                              • Inseamna ca nu-ti convine ceva. Lipseste exaltarea, euforia, mania
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google