Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu am zgomotul acela, un fel de hrrrrrr. Si eu am 0.9TCe.

    Comment


    • E zgomot tehnologic.

      Comment


      • Nu e zgomotul tehnologic facut de ambreiaj, zgomot binecunoscut pana acum.

        Comment


        • Nu e de la ambreiaj...e de la motor.
          Keep walking...

          Comment


          • Nu are legatura neaparat cu titlul, dar este un articol interesant...
            MY CLA

            Comment


            • Noutăți pentru cine nu caută. Informațiile despre TCe 90CP erau disponibile din noiembrie 2012, eu cel puțin știam ce comand. În afară de sistemul SS totul e disponibil și pe Dacia.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Salut,
                cine ma poate ajuta si pe mine cu ceva informatii, mai exact de cand sau "scos" sau la ce varianta de echipare exista acest deflector de aer (barbita)pe unele au pe altele pauza......
                eu am un laureate si culmea nu are !
                Mersi
                Attached Files
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Deflectorul de aer e standard pentru toate echipările și motorizările. "Problema" e două:
                  1 acel deflector trebuia însoțit de alte 2 deflectoare înaintea roților față( neavându-le la montaj - au renunțat la toate 3),
                  2 scade garda la sol cu el(e) montat(e) și dacă mergi preponderent urban(escaladezi borduri) mai rău încurcă.

                  Configurația completă conține:
                  deflector aerodinamic bara față (montat după stoc, paradoxal am văzut mai multe E0=Acces cu el montat)
                  deflectoare înaintea roților față (sunt montate pe unele versiuni)
                  deflectoare înaintea rotilor spate(astea sunt montate)
                  deflectoare înaintea rezervorului de carburat - nu sunt montate

                  Stoicanu le are pe toate pe mașina și îți poate spune dacă câștigi ceva la consum cu ele.

                  Poți face puțin scandal la Vocea Clientului.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Aveti cumva un cod pentru deflectoarele din fata rotilor din fata? Pentru cele care sunt inaintea carburantului am gasit cod in topicul de accesorii.

                    Comment


                    • t0rquemada
                      ajunta-ma te rog, cu ceva coduri de piese pentru ele

                      1 - am banuit eu ceva numai ca, nu eram sigur ..
                      2 - nu este cazu de escaladat borduri .....

                      deflector aerodinamic bara față (montat după stoc, paradoxal am văzut mai multe E0=Acces cu el montat)
                      deflectoare înaintea roților față (sunt montate pe unele versiuni)
                      deflectoare înaintea rotilor spate(astea sunt montate) ESTE si la mine
                      deflectoare înaintea rezervorului de carburat - nu sunt montate

                      ) iar ajung la Vocea Clientului, nice ce pot spune doar sunt "prieteniiiii" mei acum am vorbit si nu pot identifica exact elementul despre care vorbesc eu
                      Last edited by bobbyred; 15 September 2014, 20:08.
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Eu le-am dat mail ca masina nu e conforma cu imaginile de prezentare si le-am incercuit elementul(buza). In 2 zile m-au sunat si au zis ca e pentru masinile de export, dar ca reno mi-l face cadou. Poti incerca varianta asta. Nu m-am tiganit deloc cu ei, doar le-am dat un mail frumos compus.

                        Comment


                        • Primul posesor de X52 cu TPMS(sistem de supraveghere al presiunii în pneuri) este rugat să facă o mică prezentare/test al sistemului.
                          Detalii în PM, mulțumesc.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Am si eu ceva pe care nu l-am descoperit inca la logan. Unde este indicatorul de temperatura a apei din motor?? ) Eu unul n-am mai intalnit masina care sa nu aiba asa ceva... cum imi pot da seama ca motorul a ajuns la temperatura optima? de asemenea indicatorul este foarte util atunci cand ti se strica termostatul. Cum pot afla daca nu-mi mai functioneaza termostatul??

                            Comment


                            • nu exista asa ceva pe logan 2 din pacate, precum avea loganul 1
                              eu sper ca in caz ca temperatura creste prea mult, sa anunte ceva in bord, sa fie montat un senzor, ceva de genul
                              Last edited by panselin4; 19 September 2014, 22:34.

                              Comment


                              • x52 nu are indicator de temperatură al motorului, așa cum avea x90 - s-a mai discutat caută.

                                Pentru aflarea temperaturii: OBD + smatphone cu torque
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google