Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • amenda iei doar pentru roti mai mari...daca o iei...
    de coborat nu stiu sa existe variante pentru stepway, dar cred ca arcurile sport de B52 normal se potrivesc. desi nu inteleg de ce ai da banii pe masina cu garda inalta doar ca sa o cobori mai apoi.
    plus ca deja ai roti pe 16... ai putea sa treci la o latime de 205 sau si mai mare cu talon mai mic, cine stie ce latime intra pe jantele de stepway.

    Comment


    • Eu mă gândeam la borduri, în configurația stock L52-ul e cam SUV.

      @ndcg Jantele tale R16 au ET37, jantele normale R15 au ET40 deci ai ecartament mărit din start.
      Anvelopele la Bcross 52 sunt 205 / 55 R16.
      Last edited by t0rquemada; 16 October 2014, 16:53.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Combinatie personala: 215/45/17, arcuri eibach; aceladi kit de arcuri compatibil si cu sandero ( din specificatiile producatorului)

        @ Torq borduri urc si acum, mai soft. Insa nu am deflectoarele.
        Intrebare: pe langa modificarile software e nevoie si de hardware in cazul activarii Tmps la x52?
        Last edited by Madutzu25; 16 October 2014, 16:52. Reason: Automerged Doublepost
        My Ride sigpic

        Comment


        • Pai pentru activare ai nevoi de valvele cu emitatoare in ele.

          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Și, probabil pentru unii dintre noi, led-ul martor din bord. Oricum fără CLIP sau derelek nu faci nimic.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Evident ca am nevoie de valve. Trebuie sa fiu sigur ca merge activat sistemul mai intai. Sambata o sa am raspunsul, o sa revin cu detalii in acest sens
              My Ride sigpic

              Comment


              • Sistemul merge activat din UCH, ai butonul activ.

                Comment


                • @torque nu pot sa spun ca a scazut consumul in conditiile in care circul mai mult local.
                  Probabil la viteze peste 120-130 poate avea influente pozitive.
                  sigpic

                  Comment


                  • am ramas dator cu raspunsurile la intrebarile in leg cu bateria. am masurat curentul la momentul t0 cand am conectat bateria I0=0.6A, la momentul t1=1min curentul scade la I1=0,5A, dupa t2=3min curentul scade la valoarea I2=0.012A. Curentul la actionarea inchiderii/deschiderii este de 22A, la deschiderea portierelor se aprinde si plafoniera, curentul este 0.99A.
                    Attached Files
                    Last edited by Oti; 19 October 2014, 21:18.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • buna.
                      o intrebare scurta: este ceva inlocuitor pentru becul far de zi toshiba p21/5w? bec cu led?
                      ce fel de soclu are becul?
                      defapt sunt mai multe!

                      Comment


                      • Eu am, vezi la my ride, sigur ai scris corect tipul becului? Eu am P21W5 led
                        Last edited by mumus; 20 October 2014, 20:37.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • @raducu38rar Pe DRL/poziție sunt becuri w21/5w.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • O intrebare: cum pot face o insonorizare f buna a masinii? Sunt f multumit pana acum de masina, singurul minus asta e, e f zgomotoasa inauntru...din punctul meu de vedere. Ca si pret...ma intereseaza ce ar fi cel mai bun. Multumesc si astept sugestii.

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Sistemul merge activat din UCH, ai butonul activ.
                              Sistemul (tpms) nu merge activat din Uch, cel putin la mine. Nu exista bec in bord si din ce am inteles mai e nevoie si de altceva pe langa valve. Destul de complicat si de costisitor. Pt cei ce au, pe uch merg inregistrate 2 seturi de valve, sistemul recunoaste automat prezenta lor. Cel putin asa arata pe ddt
                              My Ride sigpic

                              Comment


                              • Pe CLiP te lasă să adaugi doar 1 set.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google