Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Initial am zis "WoW ! Ia uite ce chilipir : https://techstar.ro/smartblog/15_des...auto-mini.html "
    Dar, dupa un sir de mailuri cu firma, am aflat ca, de fapt, camera are procesor NTK 96220 ; nici vorba de procesor Ambarella, nici vorba de senzor Omnivision O4689. Motiv pentru care am zis pass ... si am refuzat receptia coletului (trimisesera camera FARA sa raspunda la solicitarile mele, inaintate odata cu comanda si de mai multe ori folosind formularul de contact de pe site si postarile in rubrica produsului).
    Aviz eventualilor amatori !
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • Multumim pentru sfat!
      Last edited by aslanalbert; 8 February 2016, 07:54.

      Comment


      • Da, era sa iei teapa, la inceput era cat pe ce sa te judec ca nu e bine ce ai facut, pe site camera era cu cip NTK, dar fiind neseriosi pune sub semnul intrebarii toate filmele puse de ei pe net. Era posibilit sa nu vezi banii inapoi la retur.

        trimis de pe mobil
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Eu am avut ceva dubii ...mai ales ca apare undeva (am dat din intamplare peste informatie) ca nu pot face retur decat clientii care au cont pe site !!! Eu comandasem "rapid", fara cont ... wtf ?!
          Momentan am renuntat la achizitie (imi iau un HUD), desi chiar aseara mi-a povestit un prieten ce-a patit cu niste conationali care i-au pus in scena un accident, impingandu-i in fata o fetita ...
          O sa-mi iau si DVR, dar astept ceva mai calitativ ; vor aparea probabil dupa nebunia cu sarbatorile din PRC.
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • Riscul este mai mic cu Aliexpress in comp cu firme din Rom (iuni, tech, pni.....), ei tot cu chinezoii fac treaba, "am asistat" la felul cum se pun conditii si ce trimite chinezu. Am ajuns gunoiera europei.
            Este o camera buna, cu GPS, tot mini, cu display, senzor Sony parca, caut-o direct in china, o scoti mai ieftin.
            trimis de pe mobil
            Last edited by Oti; 8 February 2016, 11:27.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Eu am camera luata de la iuni, asa ca nu prea inteleg de ce riscul este mai mic in cazul achizitiilor din china.
              Pe aliexpress gasesti vreo 7 variante de G1WH T asa ca e o loterie. In cazul in care produsul este neconform ti se returneaza banii, dar daca se intampla ceva ulterior trebuie sa trimiti produsul inapoi pe banii tai sau poti sa-l pastrezi si te intelegi la suma returnata cu vanzatorul. Aici fiecare stie ce risc vrea sa-si asume.
              Camere cu senzor Sony nu o sa gasesti nicaieri sub 150 de dolari.
              Oficial, un singur producator are senzor sony si anume dod tech din taiwan.
              Cu ambarella A7 nu gasesti sub 80 de dolari nici in china sau cu NTK96650 sub 50 de dolari.

              Comment


              • Sa cumperi o camera cu 500lei desi ea face 200lei de pe mag online rom, unde datele tehnice sunt adev pe jumatate? Prefer o camera de 500lei din china unde am review-uri la nivel mondial.

                trimis de pe mobil
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Cand mi-am luat eu Vico-ul meu dadusem pe ea aprox 950 lei , la portofel nu mi-a picat tocmai bine dar e o camera premium , filmeaza foarte bine atat pe soare puternic cat si noaptea.
                  Nu poti avea o camera premium sau cu caracteristici apropiate de acel segment fara sa scoti mai multi bani din buzunar ca sunt unele site-uri care mint clientul in fata asta-i alta treaba , clientul trebuie sa-si dea seama de "problema" .
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Cam atat am dat si eu anul trecut cand am luat dod-ul si intr-adevar se vede calitatea incepand de la ventuza, suportul cu adeziv, incarcator si camera in sine.
                    O chinezarie pe care o pot recomanda este SJ4000. Am cumparat-o acum 2 ani si mai bine si inca merge strong la noul proprietar. Eu am prins-o la o oferta si a fost cam 55$. Un avantaj este ca primesti in cutie aproape orice tip de montura visezi.

                    Comment


                    • Mai sunt si oameni corecti ... Si cum sa deosebesti una buna de astea "fake" ?!
                      Attached Files
                      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                      Comment


                      • Cred ca si camera mea o sa ajunga in final sa filmeze in spate, cum dau de ceva bani am sa o schimb cu una mai performanta, senzor Sony, procesor Ambarella, etc

                        trimis de pe mobil
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Ce parere aveti despre aceast camera ? http://www.amkov.com/list-61.html
                          Multumesc !
                          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                          Comment


                          • Decât jucării mai bine asta
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Eu recomand Xiaomi, ce spuneti?

                              Sursa de informare este asta

                              Dar nu este camera auto, filmarea noaptea lasa de dorit, la fel ca o camera GoPro.
                              Last edited by Oti; 15 February 2016, 09:35. Reason: Automerged Doublepost
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Am comandat mini0805, pe Gearbest. Revin cu info dupa ce o primesc. Multumesc tuturor pentru sfaturi !
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google