Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La ce service s-a efectuat operatiunea?

    Sent from my SM-G901F using Tapatalk

    Comment


    • Originally posted by cristiboerica View Post
      Ulei Elf 5W40 4 litri - 85 lei in reprezentanta Dacia.
      A pus de-ala grosolan, 5W40. A3/B4 nu de-ala " fin ", eco, A5/B5 5W30

      Comment


      • Originally posted by cristiboerica View Post
        Ulei Elf 5W40 4 litri - 85 lei in reprezentanta Dacia.
        Vad bine sau inca dorm ?
        Ciudat de ieftin. O fi ulei made "USSR" via Bulgaria, de la prietenii nostri. Prefer sa pun cu mana mea, origine cunoscuta.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Sa nu fie aproape de termenul de expirare ca atunci se justifica si pretul.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Revizii Logan II

            Originally posted by Oti View Post
            Ciudat de ieftin. O fi ulei made "USSR" via Bulgaria, de la prietenii nostri. Prefer sa pun cu mana mea, origine cunoscuta.

            Si impartaseste-ne si noua de unde cumperi uleiul asta de origine cunoscuta?

            Originally posted by aris86 View Post
            I-a facturat doar 1 buc, e greu sa citeti sau scoi din context doar ceea ce vrei.

            Uita-te in descrierea produsului si nu mai fa pe inteligentul cu mine ca nu tine
            Last edited by FloNick; 12 March 2016, 13:14. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by Oti View Post
              Ciudat de ieftin. O fi ulei made "USSR" via Bulgaria, de la prietenii nostri. Prefer sa pun cu mana mea, origine cunoscuta.
              E made in France, oricum i-a dat bidonul acasă. Sa facă o poza cu termenul de valabilitate. În toamna am plătit 95 ron pe ulei pe bidon de 4L. Eurocar este și distribuitor/vanzator de piese și accesorii dacia, probabil și de aici preturi mai mici. Și la ei, am observat ca au scumpit filtrul de polen.

              Comment


              • Salut,
                Ma pregatesc de prima revizie si si am un dubiu cu privire la filtrul de habitaclu. Am gasit la un magazin auto filtrul de origine (are stickerul cu Renault Group si codul) la pretul de 45 de lei, fata de 145 lei cat cere reprezentanta ! Diferenta este enorma, filtrul din magazin nu are decat 'aripioarele' alea albe, nu are vreun maner sau cadru de plastic in care sa intre tot filtrul.
                Aveti idee, o fi vreun fals sau asa arata si cel din reprezentanta ? As face o economie de 100 de lei doar din filtrul asta, ca chiar nu vad ce ar putea sa comenteze daca merg cu filtrul meu !
                E ciudat insa ca chiar si la service-ul ieftin din Alexandria parca am vazut pe ultimul deviz postat aici ca filtrul costa vreo 82 de lei fara TVA !

                Comment


                • Probabil cel din reprezentata este cu carbon activ
                  De aici si diferena de pre mare
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by stoicanu View Post
                    Probabil cel din reprezentata este cu carbon activ
                    De aici si diferena de pre mare
                    Nu e cu carbon activ, am uitat sa specific ca filtrul de la reprezentanta si cel din magazin au acelasi cod : 272773016R ! Cel din magazin este ambalat intr-un celofan transparent, nu are cutie.
                    Last edited by clivius; 13 March 2016, 14:36.

                    Comment


                    • E stiut ca reprezentantele au adaos mare la toate produsele. Daca filtrul de polen vazut de tine la 45 lei are codul care trebuie, ia-l de acolo.

                      Asa este ambalat filtrul de polen.

                      Originally posted by stoicanu View Post
                      Probabil cel din reprezentata este cu carbon activ
                      De aici si diferena de pre mare
                      Nu contest, dar cand m-am interesat pentru revizia de 1 an, filtrul de polen normal, fara carbon activ, costa intre 150 si 160 lei in reprezentanta.
                      Last edited by Crs. Sandel; 13 March 2016, 14:39. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Mai pun inca o data factura mea unde se vede si filtru polen
                        Attached Files
                        Last edited by 77sky; 14 March 2016, 00:21.
                        sigpic

                        Comment


                        • După n postări pe tema asta, poze și topic dedicat pentru coduri apare asta

                          Originally posted by clivius View Post
                          Salut,
                          Ma pregatesc de prima revizie si si am un dubiu cu privire la filtrul de habitaclu. Am gasit la un magazin auto filtrul de origine (are stickerul cu Renault Group si codul) la pretul de 45 de lei, fata de 145 lei cat cere reprezentanta ! Diferenta este enorma, filtrul din magazin nu are decat 'aripioarele' alea albe, nu are vreun maner sau cadru de plastic in care sa intre tot filtrul.
                          Aveti idee, o fi vreun fals sau asa arata si cel din reprezentanta ? As face o economie de 100 de lei doar din filtrul asta, ca chiar nu vad ce ar putea sa comenteze daca merg cu filtrul meu !
                          E ciudat insa ca chiar si la service-ul ieftin din Alexandria parca am vazut pe ultimul deviz postat aici ca filtrul costa vreo 82 de lei fara TVA !
                          Attached Files
                          Last edited by t0rquemada; 13 March 2016, 15:18.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Multumesc tuturor pt. informatii, @torquemada, am citit zeci de pagini din topicul acesta (vreo 30 de la inceput si vreo 30 de la sfarsit), nu am putut citi chiar toate cele 108 pagini astfel ca poza aceea probabil am ratat-o !
                            Studiez si eu cat pot, ma straduiesc, nu stiu de ce esti asa de suparat, oricum iti multumesc sincer si tie, nu e prima data cand ma ajuti !

                            Comment










                            • Trebuie doar căutat. Dacă se căuta chiar și pe google se observa că filtrul de habitaclu la X52 e simplu și "nu are vreun maner sau cadru de plastic in care sa intre tot filtrul".

                              Nu sunt supărat, nu am de ce, eu sunt informat.

                              Nu eu pot lua țeapă la revizie ca apoi să plâng pe forum.
                              Cine nu vrea să se documenteze nu are scuză atunci când reclamă diverse chestii

                              Ultimele 2 propoziții sunt generale, nu țintite către cineva anume.
                              Last edited by t0rquemada; 13 March 2016, 16:34.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by Oti View Post
                                Ciudat de ieftin. O fi ulei made "USSR" via Bulgaria, de la prietenii nostri. Prefer sa pun cu mana mea, origine cunoscuta.
                                O sa pozez bidonul de ulei si voi posta aici poza respectiva
                                Si eu m am mirat de pretul uleiului, dar am fost langa masina tot timpul la revizie, am vazut cum a desigilat bidonul de ulei, este identic cu cel original, iar bidonul cat si uleiul par cat se poate de autentice
                                Mi au dat bidonul cu uleiul ramas pt acasa, daca era vreo problema cu el nu cred ca mi l ar fi dat, de obicei la bucuresti la revizii nu imi dadeau bidonul cu uleiul ramas- teoretic pot verifica uleiul ramas in bidon, chiar am o cunostinta chimist
                                Acum daca si reprezentantele se preteaza sa bage ulei contrafacut unde ajungem, in cazul acesta si la bucuresti si in alte parti poate fi aceeasi poveste, nu doar in alexandria
                                Intrebarea este de unde anume poti fi 100% sigur de proveninta uleiului de origine? Si cum poti sa ti dai seama de diferenta intre un ulei de origine si unul contrafacut?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google