Noul Papuc De La Dacia

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by cristy plus View Post
    [...] o apare si noul logan papuc? [...]
    Te referi la facelift sau la altceva?
    Corectaţi-mă dacă greşesc, poate aşa mai învăţ şi eu ceva.

    Comment


    • #47
      Dacia a scos din fabricatie drop-side ,o mare greseala ,au pierdut pe piata din RO.Un segment important , un logan drop-side daca ar face poate sa aiva succesul care l-a avut cel vechi............Cu un logan pick-up este fain dar total neadecvat in situatii in care ai vrea ,sa rabatezi obloanele laterale ptr. Accesul la bena ,la asa ceva ar trebui sa cugete cei de la dacia........Apropo .......Ati avut okazia sa vedeti in trafic un logan papuc incarcat ,ati vazut ca forma ii da pe spate , vorbesc de geometria rotilor sau cum s-o numi ,exact ca dacia 1100 cand era super obosita .........Cracanataaa........
      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

      Comment


      • #48
        Originally posted by RaduCA View Post
        Te referi la facelift sau la altceva?
        Bun venit pe forum RaduCA...La pick-up-ul facelift se referea...
        sigpic

        Comment


        • #49
          Au facut o treaba pe care trebuiau sa o faca mai demult. Au lucrat la spatiul soferului , sau mai bine zis la cabina, si au facut-o mai confortabila. Noroc cu proiectul Logan . Iar ca aspect , dupa parerea mea daca il scoteau cu un cotet din tabla ca obtional din fabrica, masina batea la fundulet multe alte masini de genul asta . Asa trebuie sa-l carosezi cu fibra pe la nu stiu ce S.R.L., si paleste din frumusetea masini .
          , sunt cu ochii pe voi !
          :thumbsup:

          Comment


          • #50
            am auzit ca se lucreaza la un papuc cu 5 locuri
            stie cineva ceva?
            sigpic Alexandria

            Comment


            • #51
              mai toti va ganditi la confort.corect!dar vechiul papuc facea lucrul asta la maxim 7000 euro iar papucul asta cara si mai putin si e si 9000 euro .optionalele sunt o gasca de bani.iar abs -ul de pe papuc sa vedeti ca nu are edb decat optional .reviziile sunt cam scumpe ,piesele la fel.cine are afacere nu se gandeste prea mult la confort.
              Welcome to the Club, We Have Jackets !

              Comment


              • #52
                EBD (sau EBV) vine standard daca se comanda ABS si airbag pasager. Nu stiu ce ai vazut tu.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #53
                  n-am eu ebd desi am abs, si vrei tu pe papuc? sa mor daca ii inteleg pe astia de la dacia. nu puteau sa puna si ebd daca tot au pus abs? nu frate...ca sarea pretul cu 1000. si sunt de acord cu margelatu.

                  cine are afacere nu se gandeste prea mult la confort.
                  avand in vedere ca doar o planetara pentru logan fara abs e 1000 lei
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #54
                    pun pariu ca nu stii ce e ala ebd ) nici tu margelate...

                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Toate loganurile cu ABS au EBD (electronic brake distribution = distributia electronica a fortei de franare)...voi faceti o confuzie cu AFU (asistenta la franarea de urgenta) care nu ii tot una cu EBD

                      PS: si primele loganuri cu ABS Bosh 8.0 au EBD...dati "+"-uri la reputatie ) (ce vremuri)
                      ...de doi lei :p

                      Comment


                      • #56
                        bun....

                        referitor la asta
                        PS: si primele loganuri cu ABS Bosh 8.0 au EBD...dati "+"-uri la reputatie
                        eu am abs bosch 8.0. nicaieri nu scrie nimic de EBD. masina e din aprilie 2008. ce parere ai?
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #57
                          pai unde vrei sa scrie? era misto daca era ca la gelly sa scrie mare pe portbagaj ABS+ebd da mareeeee...
                          ebd adica pe scurt repartitoru de pe spate e electric...

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            un prieten are aveo hatch si are abs+ebd. si era specificat in oferta de la dealer si e trecut si ca dotare.

                            da' am uitat. aia e masina, nu dacie. ori eu am dacie

                            nu inteleg de ce pe pick-up pun atatea optionale cand vorba aia...e masina de carat
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #59
                              o da aveo masina ) ptiu dracie )

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by alindrgn View Post
                                nu inteleg de ce pe pick-up pun atatea optionale cand vorba aia...e masina de carat
                                Pai poat firma ii mai mica si soferu de pe papuc ii chiar patronu si ii trebuie anumite dotari...sau ce soferii de pe papuc n-au dreptu la geamuri electrice si la AC ). Am fost cu un prieten cu o bascula (MAN) si avea pe ea AC, geamuri electrice, ABS si CB (computer de bord)...si era varianta ieftina, nu avea barile vopsite in culoarea masini )
                                ...de doi lei :p

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google