Sa-i Ajutam Pe Cei Mai Tristi decat Noi!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by sand'dana View Post
    ... la intalnirea de duminica ... stabilim toate coordonatele actiunii si participantii ...
    Asta-i atitudinea ce-mi place! Actiune, fapte, determinare! Multumesc! Micutii vor aprecia, asta-i o certitudine!
    Din experienta va spun ca genul asta de activitati, activitati care nu produc un profit material, se termina dupa primul episod in 99% din cazuri. Adica, omul incearca experienta x, vede care-i schema, si ... PA! Dar NOI nu suntem chiar atat de superficiali, nu-i asa?

    Comment


    • #77
      daca nu va deranjeaza as dori si eu sa particip la aceasta actiune cu sucurile pt copii dar va rog sa imi spuneti si mie cu 2 - 3 zile inainte ca sa le pot procura din timp va multumesc.
      si daca se poate un nr. aproximativ citi copii sunt.

      Comment


      • #78
        Nu numai ca nu ne deranjeaza, chiar ne face placere!
        Copii sunt 18 la numar, organizati in doua clase.
        Multumim pentru implicare si ... apreciem!
        In curand, vom stabili exact ce vom face, cand si cum. Si vom scrie aici.
        Toti cei care vor sa doneze ceva util copiilor o pot face fara nici o retinere. Macar in probleme de-astea am putea sa ne unim si sa fim cu adevarat o forta. Dar nu e cazul la noi ...
        Deasemenea, persoanelor care au dorit sa ramana anonime in campaniile precedente, li se v-a asigura in continuare discretia.
        Stima!

        Comment


        • #79
          va rog sa imi spuneti si mie cu 3 zile mai devreme de vizita la acei copii ca sa pot sa ma pregatesc cu sucurile pentru ei

          Comment


          • #80
            din inima de loganist

            Puneti-ma si pe mine la curent va rog, cu ceea ce s-a mai stabilit duminica la intalnire.
            Batranu70, da-mi te rog un PM cu nr. tau de telefon. Te va suna cineva pentru a stabili coordonatele exacte ale actiunii.

            Originally posted by CataFOF View Post
            foarte frumos pentru ceea ce faceti ! la cat mai multe gesturi caritabile !
            Originally posted by 17PnF View Post
            bravo voua!!!! la cat mai multe campanii!!!!
            Originally posted by bogdan_1984 View Post
            felicitari pentru actiunea demarata si adusa la sfarsit!
            Originally posted by BeciAcustic View Post
            Baieti.....JOS PALARIA
            Niste concluzii ... si un scurt remember!
            Attached Files

            Comment


            • #81
              Duminica s-a mai vorbit inca o data despre actiunea Casa de copii...sunt adepti pentru si eu cred ca vom face fata cu brio acestei noi actiuni.
              sigpic

              Comment


              • #82
                Buna dimineata siiii ... pe locuri ! fiti gataaaa....actiune !

                La intalnirea LC+CS de duminica asta am brodat din nou pe marginea subiectului si se pare ca sustinatorii actiunii se inmultesc si asta e o mare bucurie.
                In continuare lista oficiala a celor ce intentioneaza sa ajute ( sper ca n-am scapat pe nimeni) :
                1. sand'dana (Elena-CS)
                2. gl_mmm (Mircea)
                3. ValeriuCiprian + Gabi'
                4. DeWil (Relu)
                5. laureatu (Cristi)
                6. yotataee (Iulian)
                7. gheorgngv (George)
                8. 87CIO (Ionut-CS)
                9. batranul70
                10. Luminita - prietena -Sand'dana
                .
                .

                Lista nu se inchide, e loc de mult mai multi, bunavointa sa fie, ca de ajutat avem pe cine ajuta! Fiecare participa cu ce si cat poate, nu exista obligativitatea unei masuri (materiala/financiara)

                Am vorbit azi din nou cu Dna Chiosea, binenteles ca exista receptivitate, doar ca am ajuns la concluzia ca mai intai trebuie sa fim noi foarte bine organizati, cu tot ce avem de gand sa oferim- pregatit (luand aici in calcul si suculetele - vom anunta din timp!) astfel incat sa putem stabili data impreuna cu fundatia. Eventual facem o repetitie la JTLS ca sa mai eliminam din timpii morti.
                Eu, sand'dana, imi asum rolul de liant al echipei binevoitoare si de mentinere a legaturii cu fundatia.
                Cu ducerea la indeplinire a actiunii se insarcineaza ...trupa
                Loganist far'de Logan

                Comment


                • #83
                  si in completare ...

                  ... iar noi toti ceilalti te vom sustine si ajuta! Concret, ma ofer sa "gazduiesc" cadourile, sucurile, etc. - lucrurile pe care lumea doreste sa le doneze, ca sa nu va impiedicati de ele prin casa sau masini, pana la momentul in cauza. Altfel spus, declaram deschisa COLECTA de bunuri, produse, bani, etc. Incepand din acest moment, joi la JTLS sau duminica la intalnirile LC+CS Galati, se primesc donatiile voastre.
                  Vom tine o evidenta exacta a colectei a.i. oricine va dori sa stie ceva anume, va putea fi lamurit pe loc. Din motive lesne de inteles, nu vom posta pe forum (decat la cerere) lista cu cine-ce a donat.
                  Sumele de bani ce se vor strange, inclusiv bonuri de masa, vor face obiectul unor achizitii de bunuri noi, in pre-ziua actiunii.

                  Un mic update la lista sustinatorilor:

                  1. sand'dana (Elena-CS)
                  2. gl_mmm (Mircea)
                  3. ValeriuCiprian + Gabi'
                  4. DeWiL (Relu)
                  5. laureatu (Cristi)
                  6. yotataee (Iulian)
                  7. gheorgngv (George)
                  8. 87CIO (Ionut-CS)
                  9. batranul70
                  10. Luminita - prietena Sand'dana
                  11. anonim - a participat si la actiunea caritabila de la Constanta! Multumim!
                  12. ...

                  Comment


                  • #84
                    Un mic update la lista sustinatorilor:

                    1. sand'dana (Elena-CS)
                    2. gl_mmm (Mircea)
                    3. ValeriuCiprian + Gabi'
                    4. DeWiL (Relu)
                    5. laureatu (Cristi)
                    6. yotataee (Iulian)
                    7. gheorgngv (George)
                    8. 87CIO (Ionut-CS)
                    9. batranul70
                    10. Luminita - prietena Sand'dana
                    11. anonim - a participat si la actiunea caritabila de la Constanta! Multumim!
                    12. Aida
                    13....
                    __________________

                    Comment


                    • #85
                      surprizăăă

                      Scoatem la licitaţie nr.13 pe listă
                      Vă asigur că implicarea în această acţiune vă va face să vă simţiti mai buni, mai împliniţi, mai împăcaţi sufleteşte şi chiar mândri de voi înşivă. Spuneţi-mi voi...Ce simţiţi privind imaginea ataşată ?
                      Attached Files
                      Loganist far'de Logan

                      Comment


                      • #86
                        Ati ajuns si in ziar ... bravo bravo!!!
                        Intalniri Logan Club Constanta:
                        In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                        Ptr detalii : 0723.955.045

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by sand'dana View Post
                          Spuneţi-mi voi...Ce simţiţi privind imaginea ataşată ?
                          O multumire sufleteasca pentru faptul ca am facut niste suflete nevinovate sa fie bucuroase si zambitoare.
                          "Copii ne coloreaza viata!"
                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            Pfoai, ce mandru sunt! Si bucuros si trist, in acelasi timp!

                            Sus cu episodul II. Sa inteleg ca treceti direct la fapte si lasati vorbaria in seama altora? Bun si-asa!

                            Comment


                            • #89
                              Elena cum stam cu banutii?Poti pune o lista cu cei care au si dat pana acum?Doar numele fara sume...sumele sunt confidentiale
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Da, si tinand cont ca sunt oarece divergente privind DATA cand se va face miscarea, propun ca initiatorul topicului (sand'dana ) sa o impuna. Evident, cu consultarea fundatiei "Inima de copil"! Noi ceilalti ne vom adapta!
                                Mi-am spus parerea ... nu aruncati cu bujii in mine!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google