Sa-i Ajutam Pe Cei Mai Tristi decat Noi!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Maine va trimit,din partea Bacaului,100ron.

    Comment


    • Pregatit si bradutul...nu e foarte mare dar e ceva....simbolic de Craciun
      Abia astept ziua de maine......sa ii revad pe copii si sa ii vad fericiti.
      Attached Files
      Sotie de

      Comment


      • am obtinut si eu o zi libera de la stapinire daca imi spune cineva mai exact unde este locul de intilnire (plecare) ma alatur si eu (cu 4 locuri libere in masina)

        Comment


        • Update la :

          - lista de contribuabili :

          1. Elena (sand'dana) - banuti + mici ciocolatele
          2. Mircea (gl_mmm) + Vergi(aida) - banuti + sapunele
          3. Relu (DeWill) - banuti
          4. George (gheorgngv) - banuti
          5. Luminita (prietena Elenei) - sosetele, iar jucarele noi( impreuna cu o societate care functioneaza in depozit)
          6. batranul70 - sucuri (14 sticle x 2 litri)
          7. ValeriuCiprian + Gabi' - banuti + ceva jucarele si lucruri utile copiilor
          8. SAN - banuti + hainute
          9. laureatu' - banuti
          10. Un Loganist - banuti + 5 kg de clementine
          11. Anonim - banuti
          12. Prieten de-al lui George - banuti
          13. Violeta (prietena si colega Elenei) - banuti + ajutor la decuparea migaloasa a etichetelor personalizate pt pungutele copiilor
          14. Iulia-Alina( cunostinta de-a lui George) - banuti + DVD-uri cu colectii de filme/ desene animate/ programele educative pt copii + pluşuri
          15. Paul (royskorp)- banuti
          16. Ionel (BRZ) - banuti
          17. Adi (mrfler) - banuti
          18. yotataeee - banuti
          19. Marian ( marian_s) - banuti
          20. sorinache - banuti
          21. LC Bacau - urmeaza sa primesc maine banutii

          - suma stransa = 527(incluzand si banii care urmeaza a fi trimisi de LC BC) minus cheltuielile (99+52+55+51,5+30+126,5)= 109 lei rest

          Ultimele 2 sume colorate reprezinta :
          30 -> combustibil pt masinile care vor transporta darurile la Pechea;
          126,5 -> cumparaturile din seara asta, la care George si o amica de-a lui au contribuit cu consiliere si transport.
          Vedeti in attach si produsele dar si orasul in care am facut cumparaturile, gatit de sarbatori. Frumos !

          Iata, eu am stat pana la ora asta ...am tot pandit poate-poate il prind pe Mos Neculai ....macar c-o nuia...nik ....se pare ca nici macar atat nu merit ...
          Attached Files
          Loganist far'de Logan

          Comment


          • Felicitari si sa fie doar prima actiune care o faceti. ''un emplu tuturor''

            Comment


            • Salut Ionel si tie iti este cam foame:d, e a doua actiune de genu asta, ne auzim mai tarziu la telefon.
              Last edited by gheorgngv; 6 December 2010, 10:12.

              Comment


              • cu parere de rau eu nu mai pot merge au intervenit inca de dimineata musafirii
                mult succes in astfel de actiuni

                Comment


                • Imi cer scuze, batranul70 ca nu am raspuns la timp, aseara aveam niste ochi tare mici cand am scris, nu am fost atenta la postul dinaintea postarii mele...
                  Sorry !
                  Loganist far'de Logan

                  Comment


                  • suntem aprooooape !!!!

                    Aproape de finalul pregatirilor pt vizita de azi, va prezint continutul unei sacosele care va fi completat cu sucul de 2L si sapunelul, de asemenea bananute plus alf fruct pentru fiecare punga

                    Deasemenea inca o sacosa mareee cu inca 14 plusuri (de la Yotataee) este pregatita pentru calatorie .

                    Deasemenea, pt fetitele care au jurnal cu cheita in pachetel, le-am echipat si cu cate un evidentiator colorat.( attach)
                    Attached Files
                    Last edited by sand'dana; 6 December 2010, 12:04.
                    Loganist far'de Logan

                    Comment


                    • Am scris si felicitarile pt cele 2 doamne si acum mai am o rugaminte :
                      cei cu camere profesioniste ii rog sa aibe bateriile incarcate si ...poze VA ROG, o mie de poze ! Vreau sa vad zambete si bucurie !!!!
                      Attached Files
                      Loganist far'de Logan

                      Comment


                      • Impresionant! Cu atatea daruri si atata daruire, succesul este garantat!

                        Multumiri speciale Domnilor din LoganClub Bacau! (speciale, am zis!) Si-un buchet de flori pentru Sorin, prietenul meu cu chelie! Inimosi don'le si astia, inimosi!
                        Multumim baieti! Sunteti de toata isprava!

                        LE: semneaza sotul doamnei din poza ... n-am stiut ca sunt logat pe userul ei ... iar mi-o iau
                        Last edited by aida; 6 December 2010, 14:32.

                        Comment


                        • Nu-i nimik, Mircea, doar esti barosan, poti sa-l transferi pe userul tau postul

                          Si da,confirm intrarea banutilor in cont, operatiune taxata cu un comision de tranzactie de 4,2 lei.
                          Multumim frumos Bacaului in numele copiilor si pentru solidaritatea specifica LoganClub, prieteni adevarati !
                          Loganist far'de Logan

                          Comment


                          • Originally posted by aida View Post
                            Impresionant! Cu atatea daruri si atata daruire, succesul este garantat!

                            Multumiri speciale Domnilor din LoganClub Bacau! (speciale, am zis!) Si-un buchet de flori pentru Sorin, prietenul meu cu chelie! Inimosi don'le si astia, inimosi!
                            Multumim baieti! Sunteti de toata isprava!

                            LE: semneaza sotul doamnei din poza ... n-am stiut ca sunt logat pe userul ei ... iar mi-o iau
                            Haidi ba Mirsea ca ma facu sa rosesc si-mi dau lacrimile.Acum vorbind serios[desi nu prea imi sta in caracter] ne bucuram ca am reusit si noi sa bucuram cativa copii.Eu l-am asteptat pe hodorog azi noapte si n-a venit,sigur sa imbatat inainte sa ajung la mine.
                            Last edited by gl_mmm; 7 December 2010, 09:22. Reason: corecturi

                            Comment


                            • Update la :

                              - lista de contribuabili :

                              1. Elena (sand'dana) - banuti + mici ciocolatele
                              2. Mircea (gl_mmm) + Vergi(aida) - banuti + sapunele
                              3. Relu (DeWill) - banuti
                              4. George (gheorgngv) - banuti
                              5. Luminita (prietena Elenei) - sosetele, iar jucarele noi( impreuna cu o societate care functioneaza in depozit)
                              6. batranul70 - sucuri (14 sticle x 2 litri)
                              7. ValeriuCiprian + Gabi' - banuti + ceva jucarele si lucruri utile copiilor
                              8. SAN - banuti + hainute
                              9. laureatu' - banuti
                              10. Un Loganist - banuti + 5 kg de clementine
                              11. Anonim - banuti
                              12. Prieten de-al lui George - banuti
                              13. Violeta (prietena si colega Elenei) - banuti + ajutor la decuparea migaloasa a etichetelor personalizate pt pungutele copiilor
                              14. Iulia-Alina(amica de-a lui George)- banuti + DVD-uri cu colectii de desene animate+ un dulcic+ fructe
                              15. Paul (royskorp)- banuti
                              16. Ionel (BRZ) - banuti
                              17. Adi (mrfler) - banuti
                              18. yotataeee - banuti
                              19. Marian (marian_s) - banuti
                              20. sorinache - banuti
                              21. LC Bacau - urmeaza sa primesc maine banutii
                              22. Andrei(andrrei_ro)

                              suma stransa = 533 minus cheltuielile (99+52+55+51,5+30+126,5+80)= 39 lei rest

                              unde suma colorata ( 80) reprezinta cheltuielile pe ultima suta de metri => cele 4 pizza+ 20 farfuriute de unica folosinta + evidentiatoarele atasate jurnalelor cu cheita + 8 baterii R6 pt unele din jucariile noi + 3 felicitari ( 2 pt dnele din Pechea, 1 inca nelivrata dnei de la centrul din GL )

                              Acestea fiind spuse...dupa o munca sustinuta dar din inima, ma declar mandra de actiunea dusa la bun sfarsit impreuna cu colegii de forum, am cunoscut mai indeaproape copilasii, am aflat care le e situatia mai in detaliu acasica si, in unele familii(unde sunt si 5/7 copii) situatia nu e tocmai roz, astfel ca rezervele pe care le mai aveam de sosetute, jocuri noi, pungute cu alune, fesuri s-au indreptat catre fratiorii copilasilor catre care ne-am indreptat noi atentia si grija.
                              Copiii ne-au intampinat cu cantecele si au dat tonul sarbatorilor de iarna cu un colind cantat cu drag. Am vorbit, am glumit, copiii au primit darurile, au papat cu pofta pizza, bombonele, paleuri si s-au relaxat, au comunicat cu noi zambind, baieteii au jucat cate un "meci" scurt de fotbal cu baietii loganisti, micuta Maria nu se mai desprindea de noi, cu dorinta evidenta de afectiune, Andreea si ea ne-a captat privirile fiind o dulceata de fata, fratii Denis si Bogdan au aratat deschidere, comunicare si simt al umorului, cu totii de altfel s-au aratat cu mult mai deschisi acum decat la prima vizita, semn ca incepem sa ne apropiem, semn bun dealtfel !

                              Vom tine aproape, incercam sa ne mai gasim cu copiii cand se pare ca vor veni ei in GL in jur de 19-23 dec, impreuna cu personalul fundatiei, pentru a colinda traditional.

                              Astept pozele si parerile colegilor si prietenilor loganisti.

                              Multumesc tuturor celor implicati atat direct cat si de la distanta dar cu gand bun si cald indreptat catre copii si va asigur ca azi noi toti am facut un lucru extraordinar ! Bravo noua ! Felicitari !

                              Episodul III va fi undeva catre Pasti, dar cine stie ...poate pana atunci ii mai vedem macar fugar pe copilasi

                              In noaptea asta voi dormi mai linistita si cred ca voi zambi in somn !
                              Loganist far'de Logan

                              Comment


                              • Actiunea a fost o reusita. Privind fotografiile veti intelege cum s-au bucurat copiii. Multumim tuturor pentru participare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google