Viteza Maxima 1.5dci 90 CP E5

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by darksid3 View Post
    ANUMITE portiuni pe autostrazile germane sunt fara limita si nu compara infrastructura lor, cu ulitele noastre. Doi la mana, cand spui ca nu vorbesti din auzite dar spui ceea ce vezi, iti ridici singur mingea la fileu. Daca nu ma crezi, iti fac semantica propozitiei si am terminat balciul, asa ca hai s-o lasam asa.
    Ai inteles gresit. Anumite portiuni pe autostrazile germane au limitare de viteza. Spun asta pentru ca am vazut semnele de limitare. Cat despre treaba cu ridicatul mingea la fileu..., nu prea o inteleg.

    Un fragment dintr-un articol: "Problema vitezei nelimitate pe autostrăzi a reapărut miercuri în Germania, ţară unde automobilul este rege, o dată cu propunerea liderului social-democraţilor Sigmar Gabriel de a o limita la 120 kilometri pe oră, criticată imediat de toate părţile."
    Last edited by MihaiiahiM; 7 January 2014, 23:46.
    sigpic

    Comment


    • Nici nu e de mirare...ma refeream la faptul ca te contrazici singur in cateva cuvinte.

      Ca sa revenim la subiect: Si un bolovan prinde 200 km/h, daca e in cadere
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Zonele ''fara limitare'' devin cu limitare pe ploaie, ceata, cand traficul depaseste o anumita densitate, in caz ca nu stiai.


        sigpic

        Comment


        • Pai o ridici, si apoi dai cu capul. Ce-i asa greu de inteles?
          Centrezi, sutezi, dai gol. Uraaaaa!!!

          Comment


          • Originally posted by darksid3 View Post
            Nici nu e de mirare...ma refeream la faptul ca te contrazici singur in cateva cuvinte.

            Ca sa revenim la subiect: Si un bolovan prinde 200 km/h, daca e in cadere
            Unde am spus eu asta? Unde ma contrazic?
            sigpic

            Comment


            • In Germania din cei 13.000 de kilometri de autostrada, jumatate nu au restrictii legate de viteza. (cand vremea permite)


              Sa spui ca nu viteza ucide ci lipsa de responsabilitate a oamenilor ma face sa cred ca discutia este incheiata din secunda 1.

              Comment


              • "Germania este singura ţară din Europa care nu a impus o limită generală de viteză pe autostradă. Cu toate acestea, în ultimii ani şofatul pe Autobahn a făcut cele mai puţine victime din ultimii patruzeci de ani. Celebra Autobahn măsoară peste 13.000 de kilometri. Nemţii beneficiază de una dintre cele mai dense reţele de autostrăzi din lume, situându-se pe locul al treilea, după Statele Unite şi China." sursa http://www.economica.net/autostrazil...eza_29529.html

                Despre autostrazi, implicit viteza de 130km/h: http://stirileprotv.ro/stiri/social/...a-in-tara.html
                Last edited by MihaiiahiM; 8 January 2014, 01:01.
                sigpic

                Comment


                • Am citit tot treadul asta si nu-mi dau seama de unde atatea dispute. Discutiile nu au caracter constructiv si ma simt ca si cum as citi un scenariu de telenovela. Vine omu si si spune ca a prins o viteza mare cu Logan 2, Supernova sau alta masina mai modesta. Dati prezumtia de nevinovatie pana la proba contrarie. Faceti un test si gata! Cei care ati sarit in capul lor nu aveti probe fizice cu care sa-i contraziceti. Pana una alta, aici mi se pare o poluare a forumului si o dilutie inutila.

                  Comment


                  • Bine zis Stefane. Aceiasi loganisti de 5 stele a tot cunoscatori polueaza threadul.

                    Comment


                    • Originally posted by stefan ion View Post
                      ...Cei care ati sarit in capul lor nu aveti probe fizice cu care sa-i contraziceti. Pana una alta, aici mi se pare o poluare a forumului si o dilutie inutila.
                      Nici nu vor probe fizice.


                      Originally posted by MihaiiahiM View Post
                      ...Te-am rugat sa facem pariu, sa iti dau masina sa treci cu ea prin fata unui radar si sa avem dovada oficiala?

                      Spune doar DA sau NU.
                      Gasiti-mi si mie raspunsul la intreparea de mai sus, intrebare pe care i-am pus-o lui @Cezar. Daca il gasiti sa mi-l spuneti si mie. Insist sa mi-l aratati.
                      sigpic

                      Comment


                      • Prietene, cand te bati cu pumnul in piept ca legile fizicii nu se aplica si vorbesti de dovezi oficiale, tu trebuie sa dovedesti, ca tu sustii o axioma. Asa ca astia care o dati cu probe fizice, apucati-va sa va fluturati "bolizii" prin fata radarelor si puneti print-uri cu PV-urile.
                        Thread-ul asta e o gluma ieftina, de multa vreme, mai ales ca unii isi etaleaza (cu dezinvoltura, chiar) zeama produsa de doi neuroni aschilabici, sub forma de posturi pe forum, deci, inchidem!
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google