Viteza Maxima 1.5dci 90 CP E5

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by MihaiiahiM View Post
    Ce test, sau ce fel de test?
    Teste IQ....

    Comment


    • #62
      Nu e greu sa iei un logan de test drive din militari si sa faci testul pe autostrada pana la prima iesire. Ii dai lu` nenea de un suc si ai facut treaba. Apoi ne postezi si noua impresiile. Ce zici? Nu e simplu!

      Originally posted by Cezar View Post
      Teste IQ....
      Vechiul tau comportament, ala de 2(doi) bani. Iti multunesc in-e-stimabile cEZAR (omul cu 3 facultati sau in deplinatatea facultatilor).
      Last edited by MihaiiahiM; 5 January 2014, 15:47. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • #63
        Originally posted by Cezar View Post
        Pe a3 am mers cu porschele cu 305, cna d el are viteza constructiva mai mica.
        Am mers si cu balena cea mare, cu 245, cand ea are viteza constructiva 222.
        Sa vezi ce amenda mare iti vine acasa

        Originally posted by darksid3 View Post
        Inseamna ca loganul de 90 de cai, duce spre 250 lejer
        Si inca cum..duce lejer 250 tras de porchele lui Cezar

        Mai acum ce sa zic,,o duce si loganul asta de 75/90 de cai 210 pe ceas,,dar cine stie cu ce vant din spate si panta cat cuprinde, dar cand o ajunge la 210 se termina autostrada de obicei, dar ea mai ducea lejer.
        Eu unul abia fac o poza la turometru/kilometraj la 90/100 la ora,,dar ma intreb,,cum naiba faceti fratilor poze la 200 la ora?

        Comment


        • #64
          E arta domnu' Ivan, arta !
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • #65
            Ca fapt divers masina o simteam nesigura...volan foarte moale si avea tendinta sa baleieze stanga dreapta.
            Asta vis-a-vis de ce a scris Alessandro,,baleiezi cu masina stanga/dreapta si trebuie MUSAI sa stai cu ambele maini infipte in volan si coatele bine asezate,,,si ei fac poze LEJER la 210,,adica o mana pe volan si o mana pe telefon si sunt atenti si la drum si la telefon sa focalizeze ceasurile.
            Chiar ca e arta
            Am mers si eu cel mai mult cu vreo 195 la ora,,dar eram cu ochii in 4 pe "soseaua" A2 si mainile tepene pe volan,,dar de,,altii fac poze.

            Comment


            • #66
              Asta pt ca tu esti fraier si ai putini cai.
              A, stai. De fapt e invers)))

              Comment


              • #67
                Caii mei nu sunt MARO,,sunt cai verzi pe pereti,,pardon,,pe sosea.
                Tu de ce nu ai facut poze la 305 la ora? Tot asa baleia porchele?
                Dar mertul,,cum e cu mertul..nici la ala cu 245 nu ai poze? Cred ca tot baleiajul este de vina.

                Doar loganul de 75 si 90 DCI are stabilitate(dupa unii), incat sa tragi un set de poze la 210....of of of.
                Last edited by Ivan Marian; 5 January 2014, 16:09.

                Comment


                • #68
                  N-am facut poze pt ca-s prost. Plus ca faci film, nu poze. Nu aveam nici cruce la gat. Nu poti face film oricum.
                  Am mers cu viteza de 245 cu un suv. Cu mercedesul ala am atins chiar 250, in atat spunea si producatorul.
                  Cert este ca: n-ai nevoie de putere ca sa atingi un top speed mare, si ca intotdeauna o cutie lunga va ajuta motorul sa fie mai performant.
                  Hai la somn!

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by alessandro View Post
                    Eu confirm ca Logan 2 dci 90 mi s-a oprit la 203 kmh GPS respectiv 210kmh bord.
                    Turatia era undeva la 3200-3300 rpm.

                    Ca fapt divers masina o simteam nesigura...volan foarte moale si avea tendinta sa baleieze stanga dreapta.

                    P.S. In vale a ajuns la 206 dar nu se pune. Stabilizat pe plat atinge singurica 203-204. Pe A3 am incercat
                    Ba daooo....

                    Aruncam 16v la gunoi si ne luam motoare de 90 de cai.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • #70
                      Ps: nu mai folositi a baleia aiurea n-are nicio legatura cu cemvorbim noi aici.
                      Ca metafora merge.

                      Comment


                      • #71
                        Deci,,cheia succesului sta in cutia luuuungaaaaa si NM aia multi de dci,,dar motor cat mai mic..deci, noapte buna si vise placute.
                        Nu e greu sa iei un logan de test drive din militari si sa faci testul pe autostrada pana la prima iesire. Ii dai lu` nenea de un suc si ai facut treaba.
                        Apropo,,dai si tu un suc? Pentru CA...Total 2 sucuri pt nenea ala..

                        Scuze de dublu,,sa va spun una poveste REALA..

                        Un cumnat avea o dacie break veche. Am mers cu el la tara, el in fata mea in break si eu in spatele lui cu loganul.
                        Dupa ce am iesit din Afumati, drum liber. Eu in bord aveam vreo 85/90 la ora in spatele lui.
                        Dupa vreo 5 minute de mers asa il sun si ii zic sa mearga si el macar cu 110/120. El imi spune ca deja merge cu 130 si ca ceasul meu e stricat Prima data am crezut ca glumeste,,dar omul a zis si era ferm convins ca are 130 la ora. Ne-am certat prin telefon,,la un moment dat i-am zis ca ii dau GPS-ul meu si o sa se convinga. Nici chip sa inteleaga ca de fapt vitezometrul lui era defect. Daca ii dadeam GPS-ul, cred ca il dezamageam si mai tare,,ca ala sigur ii arata 75 la ora
                        Dacia era tot de 75 de cai parca,,dar cel putin era pe drum plat si deaia a avut 130 la ora si eu in spatele lui cu 105 cai aveam 85/90 la ora.
                        Last edited by Ivan Marian; 5 January 2014, 16:34. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #72
                          Dacia veche 75 cai!!! Multumim de informatie. Unde ai gasit-o?
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Doar partea cu 75 este un paNflet,,restul trebuie tratat ca atare
                            Ca avea ea 50/60 de cai,,aia este alta poveste,,,dar la final a prins 130 pe ceas pe drum plat,,cum au prins aia ai tai 75 210 la final de autostrada.

                            Comment


                            • #74
                              Care e viteza maxima constructiva la Dacia 1300?

                              Si avea 4 trepte.
                              Last edited by MihaiiahiM; 5 January 2014, 17:28.
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Aici nu e vorba de dacia 1300 ! Titlul threadului altceva spune...
                                Oricum, sa prinzi cu 45-50km/h mai mult decat zice producatorul, pe drum drept, e o realizare... Ar trebui trimis mail la dacia sa faca un update la datele tehnice.
                                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google