cum sa-mi pun abs ?se poate numai in fabrica?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by iulius s.p. View Post
    .Precizez ca cei care nu au ABS au un repartitor de franare care la Logan s-a dovedit ca are probleme .
    precizezi prost ;vino cu argument solid cand faci asemenea afirmatii ;
    care is problemele alea ???

    Comment


    • #47
      Problemele alea sunt aratate aici.

      Comment


      • #48
        is satul de postarile unora care se urca in logan prin dreapta , problema e proasta mentenanta a masinii in sine nu al vreunei componente in sine

        Comment


        • #49
          Originally posted by romeo-alex View Post
          is satul de postarile unora care se urca in logan prin dreapta , problema e proasta mentenanta a masinii in sine nu al vreunei componente in sine
          Si cu mentenanta e o problema in Romania,dar daca tinem cont ca Loganul (pana in 2013) a fost echipat cu piese din lichidare de stoc al grupului Renault sunt probleme si cu piesele OE.Ei au colaborat cu multi producatori de piese pana au gasit ceva convenabil si calitativ.Revanind la mentenanta, in service se schimba calul pentru ca i-a cazut o potcoava.

          Comment


          • #50
            re

            Oricum nu implica atata munca si bani cat implica pentru a monta instalatie de ac.
            Nu trebuie schimbat nici un etrier nici discuri sau prostii ce s au mai scris pe aici.
            iti trebuie senzori de frana rulmenti fuzete abs pe fata,tamburi spate cu senzori abs(senzorii abs sunt situati pe interiorul tamburului,de fapt e o coroana acolo care is face treaba)pompa de abs,calculator abs.
            astea s c am cele mai importante,poate mai sunt ceva maruntisuri care imi scapa mie acum.mai ramane manopera care desigur iti trebuie un mecanic priceput,in general ce i care dezmembreaza loganuri,ei stiu sigur ce si cum vin toate componentele.

            Comment


            • #51
              Contact pe pedala de frana dublu circuit ..... (un contact pe ND si unul NI)

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google