Sistem Injectie Bosch

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sistem Injectie Bosch

    Salut,
    ma poate ajuta cineva cu o informatie?Eu am un Logan 1.5 dci 70cp si am probleme cu injectoarele..as vrea sa-mi montez un sistem de injectie Bosch..aveti idee daca se poate?
    Multumesc!

  • #2
    din fabrica am impresia ca ai avut delphi nu ? da merg schimbate...toate "dizalarele" au acuma sistem de injectie bosch

    Comment


    • #3
      sitem de injectie 1.5 dci

      La servisuri mi-au explicat ca materialul din corpul pompei delphi ar fi vinovat pt. blocarea injectoarelor .Loganu mai are garantie dar la reprezentanta zic ca vina o are motorina si nu recunosc oficial defectul. Ma gindeam ca singura varianta este sa schimb tot sistemul de injectie cu un alt tip. Astept cit mai multe sfaturi.Daca ati facut-o unde si cit m-ar costa. Va multumesc anticipat.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Loganu View Post
        din fabrica am impresia ca ai avut delphi nu ? da merg schimbate...toate "dizalarele" au acuma sistem de injectie bosch
        Pe ce te bazezi cand afirmi asta??
        @92nyk- aici, aici, aici se discuta despre injectoare si problemele lor.
        Last edited by Fane; 16 August 2009, 10:22.
        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

        Comment


        • #5
          @92nyk-[URL="http://www.loganclub.ro/forum

          Dupa cite am citit pe forum am ajuns la concluzia ca sistemul de alimentare delphi are o mare problema .Sint interesat daca il pot schimba cu unul bosch si cit m-ar costa? Multumesc.

          Comment


          • #6
            Vroiam sa stiu daca pot pune un sistem bosch si daca da onde?si cit m-ar costa? Pt. ca , clar avem o mare problema cu injectia delphi.Multumec.

            Comment


            • #7
              Salut ,

              Ma mir ca din atatia loganisti cu experienta nu ne poate spune nimeni daca se poate sau nu adapta injectie Bosch pe un dci . Eu lucrez la o firma mare de piese auto - am facut comparatia intre Logan 2007 si unul 2013 .
              Surpriza mare a fost cand am constatat ca pe modelul 2013 au fost montate
              si pompe Delphi si pompe Bosch - ceea ce ma duce cu gandul ca prinderea pompei pe bloc este compatibila . Cureaua de distributie la 2007 are 123 dinti - cureau la injectie Bosch are 119 (dar banuiesc ca este o problema care se poate rezolva ). Cum si pompa de inalta de la golanul meu 2007 / 95k e terminata (span in rezervor si "bate" un injector ...astept sugestii si idei , dar mai ales pe cineva cu Logan faza 2 - poate ne ajuta cu ceva poze de pe la motor / distributie. Daca tot trebuie sa refac tot sistemul de injectie macar sa il trec pe Bosch.

              Comment


              • #8
                Oare? Logan 2013??! Poate Logan II sau X52 unde e cu totul altă mâncare de pește. E Siemens/Bosch
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google