Ediţia “de Lux” Dacia - Black Line

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Poze Logan Blackline

    Interiorul:
    În primele două poze se poate observa tapițeria blackline, cusătura albă pe textil negru
    A treia poză este tetiera „tip virgulă” de pe centrul banchetei din spate
    Poza 4: Mânerul și tapițeria de pe ușă
    Poza 5: Reliefarea bordului
    Attached Files

    Comment


    • #62
      Poze Logan Blackline

      Bordul loganului:
      Prima poză e o imagine de ansamblu, urmată de o poză de detaliu cu „pielea” de pe volan.
      În poza a treia se vede reglajul pe înălțime a volanului.
      Următoarele două poze prezintă satelitul de comandă al cd-player-ului cu mp3-uri (motivul principal pentru care am luat dotarea asta)
      În final, 3 poze cu bordul în lumină naturală, cu pozițiile aprinse și în beznă (se vede afișajul „negativ” și iluminarea neunivormă a ceasurilor)
      Attached Files

      Comment


      • #63
        Poze Logan Blackline

        Ultima serie de poze:
        Poza 1 - spațiul de depozitare din consolă
        Poza 2 - mp3 player-ul (se vede din poză că nu știe să citească IDtag-ul melodiilor; mai poate afișa și „Axx Tyy” = folderul și numărul fișierului sau „Axx mm:ss” = folderul și cât a cântat din fișierul curent)
        Poza 4 - torpedou cu lumină (cuplată la poziții)
        Poza 5 - mocheta cea groasă din portbagaj, despre care mă plângeam că nu e atât de rigidă ca soluția din Ph1
        Poza 6 a fost o surpriză pentru mine, faptul că aveam suport de ochelari
        În poza 7 se vede ornamentul de la țeava de eșapament, arată foarte bine după părerea mea

        În poza 8 se vede lipsa reglajului lombar de pe scaunul șoferului
        Poza 9 afișează cele două țevi care trec pe lângă pedala de accelerație și care pe mine mă frig după ce conduc un timp

        Următoarele 3 poze prezintă carcasa de cheie care credeam că va fi ceva de capul ei, dar s-a dovedit cam proastă (bine că n-a fost scumpă). Mă refer aici că putea să pună modele diferite pe cele două piese, ca să se continue modelul de pe o parte pe cealaltă... dar e mai ieftin cu un singur model, nu-i asa?
        Attached Files

        Comment


        • #64
          Ornamentul de esapament l-ai cumparat de la ei sau era montat din fabrica?
          P.S. Intradevar, fara ornament parca e neterminata teava de esapament...

          Comment


          • #65
            Tu nu ai stripping-ul pe usi?Ti-am pus o poza in caz nu stii la ce ma refeream.
            Iar volanul are o culoare oarecum dubioasa,diferita de cea a bordului.
            Si totusi...cum ajungi la tevile alea?
            Attached Files

            Comment


            • #66
              Nu, nu am striping-ul... și dacă o să te uiți pe dacia.ro la versiuni, o să vezi că Black Line nu îl are
              Cumva nu e prea deranjant, nu se vede că lipsește, adică dacă luam pe negru cu siguranță nu se vedea.

              O să-mi fac o poză cum ajung eu la țevi... Nu sunt tot timpul în contact cu ele dar le simt prezența. Bine, eu port și 45 deci am picioarele destul de mari

              Comment


              • #67
                Din cauza asta te si intrebam ... si eu port tot 45 si nu prea "le-am simtit"

                Comment


                • #68
                  O să fac o poză cum dau cu piciorul în ele. Foarte posibil să fie de vină poziția picioarelor (am picioare lungi și stau destul de cracanat la volan)

                  @alinlucian - l-am luat de la Dacia, accesoriu oficial, odată cu mașina. Se montează în exteriorul țevii cu un șurub cu cap hexagonal. Dacă vrei, pot să fac niște poze mai de detaliu. A costat 10 eur + TVA și l-am luat de la dealer, așa că nu am mai plătit transportul, cum ar fi fost necesar dacă îl luam de pe dacia-merchandising
                  Din afară se vede beton, am rămas foarte plăcut impresionat. Să vedem cum o fi când se umple de funingine.

                  Comment


                  • #69
                    multumesc pentru raspunsuri si amabilitate.

                    Comment


                    • #70
                      Frumoasa domle' , sa o satapanesti sanatos, fara evenimente.
                      Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                      Comment


                      • #71
                        SCF Black Angel - Seracela http://www.loganclub.ro/forum/b_95_s...8.html?t=24568
                        Logan Prestige 1.5 dCi 85 CP (cumparata pe 23 aprilie 2010)
                        In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                        http://searchme71.blogspot.com/

                        Comment


                        • #72
                          Faină mașinuța... full option diesel - te-a costat ceva!

                          Comment


                          • #73
                            arata super 'linia neagra'

                            @vladk2k Arata excelent 'linia neagra' gri pe care ai achizitionat-o

                            Imi plac foarte mult detaliile interiorului - sobre si de bun gust. Poate isi vor mai reveni si cei care criticau intotdeauna Loganul pentru calitatea interiorului

                            Felicitari si pentru culoarea exterioara. Arata foarte bine si e infinit mai putin pretentioasa decat negrul.
                            Logan GPL 1.4

                            Comment


                            • #74
                              mulțam de aprecieri.
                              Sâmbătă dau o tură pe la vulcanii noroioși, focurile vii, măgura... ocazie cu care termin și rodajul

                              Comment


                              • #75
                                vladk2k!
                                Cind accelerez motorul mi se pare ca fluiera ornamentul de la esapament. Al tau imi pare mie ca e montat mai inauntru decit al meu... Ai suierat cind accelerezi? Nu de alta dar daca la tine nu se aude nimic o sa il fixez mai inspre interior si pe al meu!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google