Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • slab firestone in general , am auzit nasoale despre ele
    aveam o dacie din `97 care a venit din fabrica incaltata cu firestone )
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • Originally posted by cristu View Post
      As dori sa-mi spuneti daca aceste anvelope de iarna sunt bune/le-a mai folosit cineva ?
      Firestone Winterhawk 2 EVO

      Multumesc

      Am eu asa ceva pe masina.
      Nu recomand.

      Urmeaza sfatul de mai sus: Uniroyal.

      Comment


      • Care stie ceva despre Vredestein Snowstar?

        Comment


        • Ultima stire: http://www.antena3.ro/romania/ordona...12-113028.html

          Comment


          • Este posibil ca masura sa nu se aplice in interiorul oraselor si municipiilor.
            O FRAZA CE IMI PLACE..
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • @cris iasi Chestia aia seamana foarte bine cu trasul ciorapilor peste bocanci atunci cand e gheta afara ,numai ca e aplicata la masini.

              Comment


              • 5 luni pe an cauciucuri de iarna??? Daca eram in Finlanda, ne obligau sa le purtam pana in iulie?
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • @Niki B -E cald in perioda asta, dar anul trecut? Eu le-am pus pe la jumatea lui octombrie si le-am schimbat la sfarsitul lui martie. O singura zi n-am plecat de acasa cu masina, cand mi-a fost prea lene sa mai dau dimineata la zapada si am plecat cu un prieten. In rest, benzina sa fie!
                  LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                  Comment


                  • Nu stiu de ce, dar ceva ma face sa cred ca asta'i tot "manevra". Pt. ca este putin probabil ca in Romania sa avem an de an ierni la fel de dure precum cea de anul trecut. OK, de la 1 nov., dar nu pana la sfarsitul lui martie ca nu suntem in Siberia.

                    Si mai cred ceva: ca toata debandada asta a fost starnita de anuntul cum ca vom avea o iarna extrema, nemaivazuta de 1000 de ani! Pana acum nu prea se potriveste...

                    A nu se intelege ca nu sunt de acord cu aceasta lege.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • Ultima oră:


                      încă un succes al indisciplinii!

                      Comment


                      • Nu e neaparat un succes al indisciplinei , nu poti sa dai o lege care sa scoata dintr-o data 800-1000 lei din buzunar .Daca era data din primavara vara nu ziceam nici car. E mai degraba un succes al incompetentei .

                        Comment


                        • Urmariti acest video, in special de la minutul 1.25 ca sa vedeti ce se intampla daca folositi doar 2 anvelope de iarna pe puntea fata.

                          Comment


                          • ce recomandati ?
                            semperit la 250 ron
                            sau
                            yokohama la 240 ron
                            ?????
                            2 ianra + 2 kormoran (vara cum vine de la fabrica) e ok ?

                            Comment


                            • Un lucru care l-am vazut cand mi-au dat jos cauciucurile de pe golan si mi-au pus alea de iarna: cele din spate erau mai uzate. Si chiar bine! Au dus jentile din spate sa le spele, caci in interiorul lor, era depus noroi destul de mult, chiar m-a intrebat baiatul de la service, ca nu imi facea probleme la viteza mai mare partea din spate ? Si eu m-am uitat atent la toate cele 4 cauciucuri acum date jos (Continental eco3). Dupa 25000 km parcursi, cele din spate sunt mai uzate. Diferente evidente de uzura. Acum am pus 4 buc. DEBICA FRIGO, sa vad cum trec iarna cu ele.

                              Comment


                              • Tocirea anvelopelor din spate mai mult decat celor din fata nu poate avea ca si cauza decat daca e stramba puntea din diverse motive, accident nereparat cum trebuie, bucsa punte spate nepozitionata corect
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google