Solutie Navigatie 2DIN Pentru Dacia Logan /Sandero /Duster

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ok,am inteles asta,dar ramele voastre sunt din acel;asi material ca si cea care am cumparat eu ...prost,comentariile isi au rostul,lumea trebuie sa stie ce cumpara,voi o montati si apoi daca eu demontez rama se rupe la demontare ...

    garantati ptr calitatea ramei ?daca vreodata vreau sa demontez,sa scot rama,dvd ...trebuie sa vin la voi ,sau pot face singur ?
    Last edited by danielriz; 26 July 2013, 11:05. Reason: Automerged Doublepost
    http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

    Comment


    • Originally posted by danielriz View Post
      ok,am inteles asta,dar ramele voastre sunt din acel;asi material ca si cea care am cumparat eu ...prost,comentariile isi au rostul,lumea trebuie sa stie ce cumpara,voi o montati si apoi daca eu demontez rama se rupe la demontare ...

      garantati ptr calitatea ramei ?daca vreodata vreau sa demontez,sa scot rama,dvd ...trebuie sa vin la voi ,sau pot face singur ?
      daniel, materialul din care este facuta rama este de calitate proasta ... se rupe,sparge imediat daca nu stii sa ''lucrezi'' cu ea
      cu o surubelnita mica si dreapta,o bagi pe marginea dintre bord si rama la fiecare clips si o scoti ... e foarte usor daca esti un pic atent .... eu am dat rama jos de cel putin 10 ori .... si nu a patit nimic
      daca vrei sa te ajut sa dai rama jos .... pm
      poti de asemenea, cred .... sa treci pe la baieti sa iti arate cum sa o scoti cand ai nevoie

      Comment


      • dragi mei , am fost la atelier sa ma lamuresc care este treaba cu materialul din care sunt facute ramele si am discutat cu"baietii" ,care au fost foarte amabili si m-au lamrit 100%. deci cum sta treba- ramele sunt turnate dintr-o rasina de foarte buna calitate. Asadar rasina nu este un material plastic(ABS)din care sunt turnate ramele originale pentru care o matrita costa 10-20 mii euro si are nevoie de masini speciale de injectie.
        aceasta rasina se toarna relativ usor fara a necesita masini de injectie, avand dezavantajul ca dupa uscare devine relativ casanta la o anumita forta de indoire
        Dar daca se lucreaza cu atentie nu ar trebui sa fie probleme ,mai ales ca in dreptul clemelor de prindere exista ramforsari metalice.

        Comment


        • danvul,in sfarsit...ai lamurit problema,bravo.
          eugen,am desfacut de zeci de ori rama originala...care este facuta dintr-un material plastic de calitate...o scori si o bagi la loc fara sa o rupi ...fara sa ii acoriz prea multa atentie,nu am nimic cu oamenii astia care produc aceasta rama 2 DIN ,doar ca ar trebui sa informeze exact din ce material este si sa ne avertizeze in legatura cu fragilitatea ei,atata tot.Punctele cele mai sensibile ale ei sunt locasurile in care intra butoanele,foate,foarte sensibile,daca deshizi geamul si apesi un pic mai tare pe buton,imediat se rupe acel plastic care tine butonul sa nu intre/iasa afara din locasul lui.In fine,cine isi pune sa aiba mare grija daca va trebui sa o scoata vreodata rama din bord.Stima
          http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

          Comment


          • DANIELRIZ vad ca nu vrei sa intelegi un lucru : amandoua materialele sunt de buna calitate numai ca una este rasina, iar cealalta aste ABS. rasina nu se rupe pentru ca ar fi de proasta calitate ci pentru ca este indoita peste limita ei de lucru. in plus baietii astia macar au dat posibilitatea ca si dacia sa aiba un sistem 2 din de care marea majoritate a celor care si-au pus asa ceva cred ca sunt multumiti. nu poti sa-i impaci pe toti.

            Comment


            • multi si-au pus sisteme mult mai performante inainte ca ei sa fi aparut pe forum.
              Ca exemplu vezi masina lui Vlad, black rocket
              Ce-i drept, el are doar un monitor si restul e sub bancheta, dar se pot face multe. Si eu am avut 2DIN, care acum e la Alex125

              Comment


              • Este disponibil un nou model de aparat 2DIN. Sistemul este tot pe platforma ARM11.
                Look exterior diferit , si cateva functii in plus fata de modelul anterior.Meniurile sunt Windows8 style, reconfigurabile de catre utilizator. Model CM6203
                Pretul este acelasi ca si pentru modelul anterior.

                Pentru cei care singura ocupatie este sa carcoteasca, o pot face linistit in continuare.
                Ne adresam celor care doresc o solutie rezonablila atat ca pret dar mai ales din punct de vedere al aspectului lucrarii la final.
                Cunosatem foarte bine destule alte tentative si "ciobaneli" ale bordului cu rezultate care mai de care mai caraghioase!
                Attached Files
                Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

                Comment


                • Cam asa arata CM6203 instalat pe un Logan PH2
                  Attached Files
                  Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

                  Comment


                  • Cele 3 poze de mai sus sunt de pe masina mea. Am fost la ei in Bucuresti si baietii au fost foarte amabili.Ii recomand,fac treaba foarte buna. DVD-ul merge fara probleme.

                    Comment


                    • Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea !!!

                      Comment


                      • Originally posted by Mindrunner View Post
                        Este disponibil un nou model de aparat 2DIN. Sistemul este tot pe platforma ARM11.
                        Look exterior diferit , si cateva functii in plus fata de modelul anterior.Meniurile sunt Windows8 style, reconfigurabile de catre utilizator. Model CM6203
                        Pretul este acelasi ca si pentru modelul anterior.

                        Pentru cei care singura ocupatie este sa carcoteasca, o pot face linistit in continuare.
                        Ne adresam celor care doresc o solutie rezonablila atat ca pret dar mai ales din punct de vedere al aspectului lucrarii la final.
                        Cunosatem foarte bine destule alte tentative si "ciobaneli" ale bordului cu rezultate care mai de care mai caraghioase!
                        Salutare
                        Ma intereseaza si pe mine, astep un mesaj cu pretul si monaj in zona Cluj sau in vecinatate.
                        Multumesc.
                        sigpicFast&Furious
                        Team CSR
                        Logan Club CLUJ

                        Comment


                        • Cat costa aparatul 2din arm11?Modelul nou,montat pe un ph1.

                          Comment


                          • Originally posted by danielriz View Post
                            ok,am inteles asta,dar ramele voastre sunt din acel;asi material ca si cea care am cumparat eu ...prost,comentariile isi au rostul,lumea trebuie sa stie ce cumpara,voi o montati si apoi daca eu demontez rama se rupe la demontare ...

                            garantati ptr calitatea ramei ?daca vreodata vreau sa demontez,sa scot rama,dvd ...trebuie sa vin la voi ,sau pot face singur ?
                            De unde stii tu din ce materiale sunt ramele celorlalti?
                            De unde stii tu ca ele sunt proaste?

                            Ai cumparat un produs prost de la un alt comerciant crezand ca sunt cei ce vand aici. Chiar asa de ignorant sa fii?
                            Ba chiar ti-a si spus omul asta ca n-are nicio legatura cu cei de la care tu ti-ai luat porcaria.
                            Ba si mai mult, ti-a zis ca el nu vinde rame decat impreuna cu unitati. Ce e asa de greu de inteles?

                            Originally posted by Razvy View Post
                            multi si-au pus sisteme mult mai performante inainte ca ei sa fi aparut pe forum.
                            Ca exemplu vezi masina lui Vlad, black rocket
                            Ce-i drept, el are doar un monitor si restul e sub bancheta, dar se pot face multe. Si eu am avut 2DIN, care acum e la Alex125
                            Tuy ce pana mea tot comentezi atat?
                            Ai avut tu pe dracului, cu toroapa ta cu tot, ca ma scoateti din sarite.

                            Vezi mai omule de viata ta, si de 2 dinul tau, ca esti pe langa topic grosolan.

                            Comentati efectiv din rautate, nu altceva, si asta ma deranjeaza.
                            Last edited by Cezar; 6 October 2013, 16:43. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Vad ca prin 2012 vindeau si rame separate cu 250 lei.
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment


                              • Ce legatura are maria cu palaria, ca n-am inteles.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google