Stepway 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stepway 2

    Salut,

    Am aproape o saptamana de cand sunt mai mult decat fericitul posesor al unui Stepway 2.
    Imi place foarte mult cum arata, si cum se comporta pe drum.
    Motorasul de 0.9 este tot ce imi trebuie
    Iata si masina:
    Attached Files
    My ride

  • #2
    Bine ai venit pe forum!

    Frumos!
    Sa il stapanesti sanatos si fara incidente! Cat mai multi kilometri cu el! De unde ai luat cotiera?

    O singura chestie am de obiectat: de ce tii husa pe volan? Totusi, volanul e din piele si ii strici aspectul.

    Comment


    • #3
      Felicitări pentru achiziţie!
      Să te bucuri de maşină şi să te poarte mereu sănătos.

      Comment


      • #4
        Sa o stapanesti sanatos si sa te plimbe multi km fara probleme.

        JOS CU HUSA DE PE VOLAN.
        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • #5
          Cotiera am luat-o din targ din vitan, cu 40 de lei (e cea autospeed, care copiaza originalul). O sa dau husa jos, obicei vechi de la Cielo )
          My ride

          Comment


          • #6
            S-o stapanesti sanatos. Si sa nu faci greseala strabunicilor sa pui huse pe scaune. Bucura-te de ea exact asa cum e. E valabil si pt kitch-ul de pe volan.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by prazvan View Post
              . O sa dau husa jos, obicei vechi de la Cielo )
              O sa dai husa jos, si in 20.000km nu o sa mai ai piele pe volan, pentru ca DACIA... eu unul zic sa o lasi acolo unde e... Doar pentru ca nu le place unora, nu inseamna ca nu e folositoare.
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • #8
                Masina are garantie asa ca schimba pe garantie daca este cazul.
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • #9
                  Sa o stapanesti sanatos!De mult vroiam sa intreb,ce este acea "gaura" din mijlocul bordului (deasupra aeratoarelor centrale) ?
                  Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                  Comment


                  • #10
                    Acolo este locul climatronicului. Si cum Logan/Stepway/Sandero 2 nu au aceasta optiune, locul ala este gol. Pe Renault Logan, care are aceeasi plansa de bord, se pune si climatronic.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • #11
                      Frumoasa masina. Fara evenimente iti doresc.
                      Mie imi place Stepwayul cu motorul de 1.5 dci 90hp.

                      Scoate mizeria aia de pe volan. Eu am din piele volanul, fabricatie 2011, am aproape 38k km cu ea iar volanul se prezinta impecabil. Rezista. Daca te stii de tractorist, atunci lasa capacul de WC pe volan.

                      Comment


                      • #12
                        Cel mai frumos model de la Dacia,sa ai parte de ea fara incidente.
                        O nedumerire am,de ce ai pe jante prinse cate doua cravate pvc(soricei) ca vad ca sunt din aliaj?
                        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                        Comment


                        • #13
                          jantele sunt de tabla, dar astia de la Dacia le-au facut in asa fel incat daca pui capace sa nu iti dai seama ca sunt de tabla.

                          Revin si cu niste date de consum: am facut primul drum mai lung, Bucuresti-Sibiu (dus-intors) aprox. 600 km, cu opriri la diverse atractii turistice, consumul mediu aratat de CB a fost de 5.6%, viteza medie de 66 km/h.

                          Citeam pe undeva, dar acum nu mai gasesc postarea, ca este bine (nu stiu de ce) sa il lasi cateva momente la relanti inainte sa il opresti, dupa ce ai mers cu el mai turat (viteza mari, pante, etc). Este ceva adevarat in chestia asta?
                          Last edited by prazvan; 6 May 2014, 16:35. Reason: Automerged Doublepost
                          My ride

                          Comment


                          • #14
                            @prazvan: Felicitari pentru achizitie. Referitor la oprire era vorba de racirea turbinei dupa un mers mai ''turat"

                            @Alex Matei, vitriol: Ala e spatiu de depozitare la Dacia, si compartiment de depozitare cu capac la Renault, nu are treaba cu climatronic sau alte minuni.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by prazvan View Post
                              Citeam pe undeva, dar acum nu mai gasesc postarea, ca este bine (nu stiu de ce) sa il lasi cateva momente la relanti inainte sa il opresti, dupa ce ai mers cu el mai turat (viteza mari, pante, etc).
                              Pentru răcirea turbinei după un astfel de drum, merită să îl laşi la ralanti măcar 1 minut.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google