Stiluri De Iluminat Al Bordului Si Consolei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu folosesc un dreptunghi din carton opac de ~ 3x1,5 cm pe care il pun cum vezi in poze si il lipesc in zona de sus cu ceva superglue (unde este desenat cu rosu). Vezi sa aplici superglue-ul cu un betisor de urechi/scobitoare sa nu curga pe placa. Ar fi bine chiar sa lasi un pic mai inalt cartonul sa stea putin tensionat
    Attached Files
    I changed her oil , she changed my life
    sigpic

    Comment


    • eu am cumparat mulaje izoleaza ledul de sus pentru ac. si celalalte 2 pentru cadrane.
      Attached Files

      Comment


      • Stilul meu de iluminat bord!
        Pasii pe care i-am urmat

        1.Am schimbat ledurile de la computer bord si ace cu unele albe
        2.Am primit o plasma ceasuri pe care am conectat-o la plusul de la aprindere pozitii si acum totul se vede mult mai bine! Aveti si poze! Daca cineva are nevoie de ajutor in Mehedinti va stau la dispozitie cu instalatul lor!Gratuit...
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by Danyell View Post
          Au pus si astia de la Dacia becul ala de la consola de iti blestemi zilele pana il schimbi, si mai lumineaza si chior. Nu era mai simplu sa ii faca un soclu mai accesibil cu 2 fire mai la indemana. Dehhh...nu e chiar tragedie sa il schimbi, dar eu priveam din punctul celalalt de vedere al lucrului practic; cel putin prima data te cam framanta gandul de unde sa te apuci si sa nu strici ceva pe acolo.
          Numai bine!
          Of, Doamne !!! Becul e accesibil pentru cine stie cum sa demonteze treburile pe acolo. Dar asa-i romanul, daca nu-i convine lui ceva, imediat arunca cu noroi
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • Sa nu fie cu suparare, ma refeream doar ca fata e alte becuri care se pot schimba mai usor, aici e putin de bibilit. Normal ca nu e un capat de lume. Nu am luat-o asa tragic. Respect!

            Comment


            • Sa vezi la PH2/Duster/Sandero ce distractie e, daca nu stii a demonta toata cosmelia.
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Asta ca sa nu mai vorbim de Nubira, Getz, etc la care e o aventura schimbarea becurilor din panourile de climatizare
                GL-22-TOF

                Comment


                • multumesc frumos de raspunsuri!! au fost folositoare

                  Comment


                  • A reusit cineva sa schimbe lumina la climatizarea de ph2? M-am chinuit azi de au gasit-o toti dracii , am incercat cu acetona , avea tendita sa topeasca plasticul dar nu il curata bine , cu smirghe de 1500 se lua dar foarte greu si locul e foarte inaccesibil . La inceput am pus benzi albastre dar se vedea foarte aiurea si am trecut la benzi albe , lumina puternica , uniforma dar potrocalie. Aveti vreo idee cum as putea sa o fac? Vreo plasma de climatizare ph2 exista?
                    Attached Files
                    I changed her oil , she changed my life
                    sigpic

                    Comment


                    • Salut,la ph2 am dat eu cu acetona si....surpriza s-a topit!eu am lasat portocaliul asa numai ca am pus placute cu leduri rezultatul este oarecum multumitor,nu multumit!

                      Comment


                      • Asta am observat si eu , are tendinta de a se topi. Am gasit ceva pe siteul ala de ok...ii . Interesant..
                        Attached Files
                        I changed her oil , she changed my life
                        sigpic

                        Comment


                        • da,cosminuau are de vanzare.nici eu nu am reusit sa sterg bine.oricum acetona e prea puternica.numai cosmin ne poate elucida.sau liviu din galati.

                          Comment


                          • Am incercat si cu un dezinfectant puternic si nimic , doar cu smirghel se lua cat ee cat dar e migala mare..
                            I changed her oil , she changed my life
                            sigpic

                            Comment


                            • Se scoate relativ usor portocaliul de pe folie, trebuie rabdare si tutun! Mai complicata nitel este problema uniformizarii iluminarii pe anumite sectoare!!
                              MRS-ule ce ai u portocaliu la consola climatizare?

                              Sent using Forum Runner
                              Mai este mult pana departe ...sigpic

                              Comment


                              • nici eu nu am reusit sa curat folia portocalie de la ph2. Cica ar merge cu nitrodiluant.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google