Stiluri De Iluminat Al Bordului Si Consolei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Serigrafie consola

    Salutare! Dupa ce mi-am distrus folia de pe consola pentru ca nu ma documentasem cu ce se poate sterge portocaliul din spate, a trebuit sa-mi fac alta asa ca m-am apucat de treaba. Rezultatul mai jos!
    Attached Files

    Comment


    • Am facut ceva si pe la bord, dar nu am dimensiunea exacta a foliei de pe bord asa ca deocamdata nu am printat nimic. Daca doreste cineva pot face la comanda, doritorii se pot inspira de pe domnu' "gugle"!
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by skd_ozenel View Post
        ph1, L90 din 2007.
        cate becuri sunt? doua? legate in serie?
        pentru ca daca nu sunt inseriate nu vad de ce s-ar stinge amandoua. si daca ar fi arse amandoua la paralel atunci nu ar fi cam mare coincienta sa se lipeasca/dezlipeasca amandoua in acelasi timp? mai degraba un contact prost pe undeva zic eu, dar nu in conector ca acolo le-am strans pinii azi.
        ii intreb pe cei care au desfacut mai multe si au retinut cum sunt legaturile facute.
        pana la urma asa e consola ? daca da,atunci e ph1 si are un singur bec
        Attached Files

        Comment


        • cam asa m-am jucat eu la consola cu circuit imprimat si izolat intre simboluri la fiecare comutator, doar ca mi-am zapacit folia cu ceva vreme inainte si se vede cam aiurea
          Attached Files
          Logan by Renault Pure Blood
          Nothing beats Low Cost

          Comment


          • Salut ! stie cine-va de ce nu se mai aprinde luminile la aeroterma si la comutatorul de aer rece si cald cand este aprinsa pozitia are becuri,unde si cum se schimba

            Comment


            • Becul acesta este un adevărat coÈ™mar de schimbat. LocaÈ›ia este total neinspirată. Nu este loc suficient, lucrezi mai mult pe pipăite intr-u...

              Comment


              • Originally posted by Florian68 View Post
                Salut ! stie cine-va de ce nu se mai aprinde luminile la aeroterma si la comutatorul de aer rece si cald cand este aprinsa pozitia are becuri,unde si cum se schimba
                daca nu te descurci cu schimbatul si ai drum prin bucuresti iti dau eu bec si ti-l si Montez.(gratis).

                Comment


                • Au pus si astia de la Dacia becul ala de la consola de iti blestemi zilele pana il schimbi, si mai lumineaza si chior. Nu era mai simplu sa ii faca un soclu mai accesibil cu 2 fire mai la indemana. Dehhh...nu e chiar tragedie sa il schimbi, dar eu priveam din punctul celalalt de vedere al lucrului practic; cel putin prima data te cam framanta gandul de unde sa te apuci si sa nu strici ceva pe acolo.
                  Numai bine!

                  Comment


                  • multumesc, mult

                    Comment


                    • Baga-mi-as piciorul in el, cand puneam inapoi becul am scapat-o inauntru si nu-l mai gasesc.
                      I HAVE A !sigpic
                      fara linkuri externe in semnatura

                      Comment


                      • ce naiba inca mai umblati cu becuri?????

                        Comment


                        • De lene nu l-am demontat sa pun leduri, mai bine umblam neiluminat. Si acum imi este lene sa-l demontez, am lasat si becul acolo undeva inauntru.
                          I HAVE A !sigpic
                          fara linkuri externe in semnatura

                          Comment


                          • probabil ca s'a mai adresat intrebarea asta dar o sa mai incerc inca odata...cum faceti acele rosii? ce folositi ca si despartitor de culoare?

                            Comment


                            • un cilindru de carton alb

                              Comment


                              • Sau tub varnis
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google