TIPURI DE DISCURI DE FRANA - Ce Folosim ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ce discuri ai pe masina ventilate sau neventilate ?... Brembo Max sunt doar ventilate

    Comment


    • #32
      eu nu am nimic, am placute de ceramica si am facut praf discu (bine ... si-a facut si veacu) ... vreau altele deci ce recomanda poporu bosch ate trw etc? unde cat? merci
      sigpicMy ride

      Comment


      • #33
        Vezi postul #21
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #34
          Originally posted by darksid3 View Post
          Ia vedeti si aici...interesant, nu ?
          Mai cata publicitate ii faci si tu la astia )

          Ce sa spun, o treaba e clara, jumate din piese sunt de ''srl''.
          Atata timp cat Brembo si Bosch apar la doua preturi, nu tre sa mire nimic...

          Comment


          • #35
            bun postul 21, ok ... am intrebat cum sunt ... nu cate sunt, tot de acolo le luasem

            poll ... bosch sau trw sau ate?
            Last edited by DeLuXe; 25 June 2009, 14:07.
            sigpicMy ride

            Comment


            • #36
              Eu am schimbat anul trecut cu discuri Bosch de 259 si placute TRW. Discurile m-au costat la Bosch Car Service in Iasi 250 RON, placutele TRW 65 RON la un magazin de piese auto. Si pot spune ca am niste frane de nu-i adevarat. TRW-urile sunt moi si fac priza foarte buna, de aceea am optat. Acum sunt curios la cati km o sa le schimb.

              Comment


              • #37
                Sunt ferm convins ca discurile alea Bosch sunt mai durabile decat cele din uzina
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #38
                  eu tind spre ate ... din cate am vazut pe diverse situri si forumuri sunt foarte competitive ... deci bosch lucas(trw) sau ate? voi ce spuneti .. avem 2 pt bosch
                  sigpicMy ride

                  Comment


                  • #39
                    Ia-le pe cele mai scumpe ...desi nu inseamna musai cea mai inteligenta alegere.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #40
                      tind spre ate pentru ce am citit pe alte forumuri ... eu intreb, nu trebuia sa fie nimeni sarcastic, merci
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • #41
                        schimb discuri si placute

                        discuri si placute klaxcar schimbate la 75000 km (facuti combinat urban/extra).placute 45 ron , discuri 130 ron .tine frana super .
                        Last edited by cristero; 25 June 2009, 21:21.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by DeLuXe View Post
                          tind spre ate pentru ce am citit pe alte forumuri ... eu intreb, nu trebuia sa fie nimeni sarcastic, merci
                          Stai linistit ca n-am fost sarcastic
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #43
                            andrei din pacate linkul tau cu discuri brembo nu merge.
                            am intrat pe un alt link dat de darkside am impresia - e acelasi ?
                            etriere ce tipuri de etriere putem sa punem la masina asta ?
                            am vazut loganu ala de la elia avea etriere cu 4 pistonasi.
                            daca e pe jenti de 16 incap niste discuri mai mari, etrierele si ele mai mari.. aveti ceva detalii ?
                            turbo makes torque and torque makes fun

                            LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

                            Comment


                            • #44
                              In principiu la discurile ventilate se pun etrieri speciali. Se gasesc in magazinele Dacia. Etrieri cu 4 pistonase se pun la masinile foarte puternice sau preparate de racing.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #45
                                Se pot monta etrieri Brembo, Tarox, Wilwood... etc., si discuri de maxim 283 x 26 pentru jante de 15"... 305 x 26 pentru 16"... 330 x 26 pentru 17"
                                Last edited by GGI78; 26 June 2009, 00:06.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google