Tutorial montaj incalzire in scaune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial montaj incalzire in scaune

    le-am achizitionat de aici Vand kit incalzire scaune auto


    am facut cateva poze ca sa va faceti o idee ce fac firele de la incalzirea in scaune. in poza apare si mufa originala de la instalatia originala si cum este ea legata la instalatia electrica a masinii.
    Attached Files
    Last edited by crististreulea; 2 November 2013, 22:24.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Felicitari. ti-ai incalzit curu acu..cand vine vara.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      Salut.
      Am montat si eu la mine incalzirea.Face o saptamana de cind am montat-o,luni(29 martie 2010).
      Eu am folosit un led de 12v cu surub,pt. a vedea daca e activata incalzirea in scaune.
      Inca nu am poze,nu am facut
      Cind e activata incalzirea se aprinde ledul(rosu)
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #4
        Super, Super bine arata ! Si eu mi-am pus la golanel. E asa de bine cand e frig afara .
        Acum vreau sa pun si pe bancheta din spate pentru junior
        Sarbatori Fericite ! alaturi de cei dragi Cristi !

        Comment


        • #5
          o sa vezi la iarna, eu le am de 1 an pe masina, cristi, bila neagra, nu trebuia puse pe spuma, se incing f tare, am vazut buretii aia arsi/topiti la cineva care a facut asemanator
          sigpicMy ride

          Comment


          • #6
            Esti meserias omule bafta si sa mai vedem noi tutoriale!

            Comment


            • #7
              salut,
              eu m-am uitat ieri sub scaun si am observat ca am mufa asta si un fir care iese din podea...sa fie oare pentru incalzirea in scaune??? adica eu am deja ce ai montat tu sub tapiterie si imi mai trebuie doar butonul de actionare??
              am varianta prestige, m-am uitat si la un laureate si nu are aceasta mufa sub scaune
              Attached Files

              Comment


              • #8
                eu zic ca e mufa pentru airbag in scaune
                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                Comment


                • #9
                  aceeasi mufa o am si eu, iar cineva pe forum zicea aici ca mufa verde ar fi petru incalzire si mufa neagra pentru airbaguri
                  Last edited by vallio; 4 April 2010, 23:35.

                  Comment


                  • #10
                    eu o sa ma duc in service la reprezentanta sa intreb ce e cu mufa aia....e posibil sa fie pt airbag-uri....dar cred ca si pt incalzire....am auzit ca pt export la varianta prestige....exista incalzire in scaune

                    Comment


                    • #11
                      Ba.. cristi nici tu nu stii de unde le-ai achizitionat) esti sigur ca de acolo le-ai luat?

                      PS. Acea mufa verde ii de la instalatie electrica de la incalzirea in scaune... adica voi aveti toate firele trase nu mai trebuie sa faceti partea a 2 a ce a facut-o cristi, acea mufa o au doar modele PH2 cu ABS, din cate stiu eu. practic tot ce trebuie sa faceti sa le puneti pe scaune si sa conectati mufa de la incalzire la mufa de sub scaun(aia verde) o sa vedeti ca se inlocuieste mufa cu cea de la incalzire.

                      PS.2. @DeLuXe daca nu se pun pe spuma? tu unde le-ai pus? sau cel putin unde se pun? din cate stiu eu toata lumea a pus incalzirea pe spuma...
                      Last edited by KeanuRev; 5 April 2010, 16:30. Reason: Automerged Doublepost
                      LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                      Enter the Matrix

                      Comment


                      • #12
                        acum m-am uitat la mufa verde ce am taiat-o jos de pe huse si cam pare sa se imbine cu cea din poza. deci e posibil sa fie mufa pentru incalzire.
                        da kenver, e luata deacolo
                        tutorialul e facut pe doua masini, deci pe jumate e adevarat
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #13
                          nu am inteles faza cu panourile laterale in care intra misto butoanele. de unde le ai luat ? esti tare oricum

                          Comment


                          • #14
                            multumesc frumos pentru raspuns...am mai vorbit cu cineva si mi-a zis acelasi lucru...este pentru kit-ul de incalzire in scaune...

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by crististreulea View Post
                              acum m-am uitat la mufa verde ce am taiat-o
                              Dar de ce ai taiat mufa,sau cablurile.Iesea daca trageai un pic de ele
                              Multa bafta in continuare,Cristi.
                              Numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google