Tutorial montat cheder suplimentar usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial montat cheder suplimentar usi

    Am vazut la Raul aceste chedere de Duster si Logan 2 si cum stiam deja de beneficiile aduse de ele, trebuia sa le am. Am comandat un set de Logan 2 si un set de Duster iar ulterior am mai comandat un set de Duster. Le-am montat si rezultatul a fost peste asteptari, diferenta se aude imediat ce ai inchis usa, un sunet mult mai infundat si disparitia sunetului de conserva.
    Last edited by crististreulea; 8 December 2013, 13:35.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Suuper tutorialul, iar ai facut experiente pentru ca noi sa facem bine din prima.
    Multumim, chiar ma gindeam ce-i cu urechile alea la chederul de Duster.
    Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

    Comment


    • #3
      Buna treaba. Spune-mi te rog cat costa chederele.
      My ride

      Comment


      • #4
        chiar suna super ok. Pot sa adaug aici ca pe Suzuki de la munca are un astfel de cheder care se prinde pe "muchia" portierei? doar ca e prea scurt pentru Logan. trebuie deci cautat la sx4 sau alte japoneze.

        Comment


        • #5
          Am vazut ca si Dacia Dokker are puse chedere intre usi, stie cineva daca se pot pune pe logan ?
          Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

          Comment


          • #6
            Multumim pentru tutorial. Cum a ramas cu zgomotul facut de curentul de aer la viteze mari ? Cand ai timp, fa o proba si impartaseste-ne rezultatele, daca merita de cumparat aceste chedere doar pentru zgomotul la inchiderea usilor, sau se reduce si zgomotul in habitaclu la rularea cu 90-100 km/h. Multumim.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Mr.Sebi View Post
              Buna treaba. Spune-mi te rog cat costa chederele.
              am pus sus un link catre raul, cel care vinde chederele, aici http://www.loganclub.ro/forum/vand_k...-t51288p3.html


              Originally posted by merlasviorel View Post
              Am vazut ca si Dacia Dokker are puse chedere intre usi, stie cineva daca se pot pune pe logan ?
              dokker si lodgy au un asemenea cheder care este lung, foarte lung si ar fi foarte bun . din pacate am gasit la doar 190lei bucata


              @Urs: n-am urmarit sa vad efectiv diferenta inainte si dupa, e ca si cum ti-ai lua o haina mai groasa si sa verifici daca iti va fi mai cald cu ea
              in plus, eu aveam deja un fel de cheder in acea locatie si doar l-am inlocuit cu acesta
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #8
                Am pus si eu chederul respectiv (cel mic ) am ales varianta cost/eficienta sa zic asa . Eu le-am luat din Vitan cu 2.5ron bucata , pe fiecare usa am folosit 3 bucati , 2 intregi si 1 sfert din altul . Ca si cost 7.5ron pe fiecare parte , total 15ron . 50ron pentru 2 cauciuoace' sincer nu se justifica , mai ales ca usile in ziua de astazi sunt "consumabile" . Ma declar multumit , la mine venea un curent in partea de sus la usi , acum nu se mai simte...
                Revin cu niste poze la "tigania" care am facut-o .

                Comment


                • #9
                  Hai ca asteptam pozele.
                  I HAVE A !sigpic
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Nimeni View Post
                    Revin cu niste poze la "tigania" care am facut-o .
                    As vrea sa vad si eu poze pentru ca si pe mine ma bate gandul sa pun chedere de PH2 pe toata lungimea usii, ies mult mai ieftin.

                    Comment


                    • #11
                      nu ma prind ce ati putea vedea din acele poze de le asteptati atat
                      se vor vedea cele doua imbinari intre chedere si cam atat, exact cum este o imbinare la cele doua de duster care le-am folosit eu.
                      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                      Comment


                      • #12
                        Montat chedere pe ph2!

                        Multumim Cristi pentru tutorial,le-am montat si eu azi cu telefonul in mana si cu chederul intr-o mana
                        Recomand aceste chedere,pretul cam piperat dar merita!Pun si 2 poze pentru cei care au dubii,usile se aud mai infundat si se inchid un pic mai greu!
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Corect ce a zis si nea cristi... Oricum sunt 15ron bine cheltuiti daca pot spune asa .
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            Eu am folosit un cheder de termopan, avand la indemana (de test), si spre surprinderea mea s-a potrivit perfect pe banda dubluadeziva si nu este prea voluminos sa imi iasa printre usi, nici nu se observa cu usile inchise, si usa inchide perfect pe acest cheder, a disparut sunetul de conserva ).
                            Am folosit o bucata si la usa spate, acolo unde vibra usa la inchidere.
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Va salut! Pentru cei ce si-au montat chederele, nu aveti problema urmatoare: atunci cand aveti viteza 80-90 sa intre curent in masina, aerul sa patrunda pe la stalpi?

                              Eu am montat cheder din comert, la 4lei/ml si observ aceasta problema. Ma gandesc, ca cele originale, nu provoaca aceasta problema?!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google