Tutorial montat cheder suplimentar usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    daca ai pus acel tub intre usi, cum sa patrunda aerul pe la stalpi?
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • #17
      am pus acel tub pe marginea de la usa spate, care este pe mijloc, langa stalp. Si, simt ca intra un aer in masina la viteze mari... care este deranjant pentru ureche, in primul rand.

      Comment


      • #18
        Şi când nu aveai tubul montat pe marginea uşii spate cum se auzea?

        Comment


        • #19
          Nu se auzea nimic, nu intra acel aer rece.

          Comment


          • #20
            Imi cer scuze daca s-a discutat asta pe alt topic dar am si eu o intrebare: nu se poate monta acelasi cheder care se pune la motor si pe buza usilor din spate? Oare e prea gros pentru a fi montat acolo?
            Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
            "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

            Comment


            • #21
              garantat este prea gros
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #22
                Un cod de piesa pentru chederele de Duster se poate?
                Multumesc!

                Comment


                • #23
                  Atunci cand deschideti portierele spate, cele din fata fiind inchise, da cumva semne de prindere sau semne de dezlipire?

                  From my SM-T211 using Tapatalk

                  Comment


                  • #24
                    nu, pentru ca partea respectiva (muchia pe care sunt chederele) a portierei spate se trage spre interiorul auto cand deschizi usile spate.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by apashi View Post
                      Un cod de piesa pentru chederele de Duster se poate?
                      Multumesc!
                      Exista un cod pentru aceste chedere suplimentare de Duster?

                      Comment


                      • #26
                        Salut!
                        1.Am montat azi chedere suplimentare (cele mici,de Logan 2). Concluzia: 15 lei aruncati pe geam: Diferenta 0 La sunet + usa nu se mai inchide cum trebuie. Daca te uiti din spate, usa din fata e mai afara ca cea din spate.
                        2. Am schimbat si chederul de la usa ca era rupt. Acum trebuie sa trantesti usa ca un descreierat ca altfel nu se inchide. Am verificat si chederul e la locul lui. A mai patit-o cineva? Oare se mai lasa sau sunt alti 30 de lei aruncati?
                        1.5 dci 2008; 1.2 16V GPL 2014

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by pyngi View Post
                          Salut!
                          1.Am montat azi chedere suplimentare (cele mici,de Logan 2). Concluzia: 15 lei aruncati pe geam: Diferenta 0 La sunet + usa nu se mai inchide cum trebuie. Daca te uiti din spate, usa din fata e mai afara ca cea din spate.
                          2. Am schimbat si chederul de la usa ca era rupt. Acum trebuie sa trantesti usa ca un descreierat ca altfel nu se inchide. Am verificat si chederul e la locul lui. A mai patit-o cineva? Oare se mai lasa sau sunt alti 30 de lei aruncati?
                          Poate ai facut tu ceva gresit.

                          Eu am montat cheder cumparat din Dedeman asa cum se vede in link ul acesta si efectul a fost foarte bun si palpabil.



                          Acum masina a fost vanduta unei rude, iar aceasta a remarcat imediat avantajele chederelor suplimentare.
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • #28
                            cheder am luat si eu tot din dedeman il am pus pe masina cam de 1 an si nu am avut nici cea mai mica problema cu el

                            Comment


                            • #29
                              Confirm si eu ca sunt utilE intr-o masura modera, adica se aude super ok usa cand o inchid, numai Ztrangane toata usa cand o trantesti, la inceput se inchidea putin mai greu insa acum s-a lasat dupa vreo 2 luni si e chiar ok. Insa daca ma poate ajuta cineva la usile dupa spate ce le pot face sa numai fasaie asa la viteze de autostrada . Am lipit niste cauciuc deastea pe usa insa nu e nici o dif, daca as pune si pe caroserie ar fi vreo modificare?

                              Comment


                              • #30
                                Da, am gresit. Ca le-am pus. ) La noul logan usa se inchide, de zici ca-i masina (la mine doar pe o parte si la ala), dar pe asta veche... poate daca luam de la Dedeman, erau mai bune, sau daca puneam pana jos, cum a facut colegul in tutorial, dar asa nu sunt ok. Dar poate se mai lasa si la mine. La sunet in schimb m-am asteptat la mai mult.
                                1.5 dci 2008; 1.2 16V GPL 2014

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google