Tutorial schimbat lumini consola

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial schimbat lumini consola

    Dupa ce am schimbat luminile la ceasuri, a venit si randul butoanelor de pe consola centrala.
    Cele de la climatizare a fost usor de rezolvat, chiar si butoanele de dezaburire luneta si inchidere usi a fost usor, dar cele doua butoane cu impuls de la geamuri mi-au scos peri albi.
    Placa am cumparat-o de pe www.imbunatatiri-logan.tk si doar am schimbat ledurile cu albastrul care-l aveam si la ceasuri. Schimbarea ledurilor a fost facuta de danic din Timisoara si tot el mi-a modificat su butoanele.
    E putin de lucru dar rezultatul a meritat

    prima parte

    partea a doua
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Inca un tutorial de calitate, bravooo Cristi !

    Comment


    • #3
      Salut.
      Felicitari Cristi si multumim pentru ajutor
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #4
        Cristi,e foarte simplu sa remediezi problema cu folia....
        Lipesti pe spatele foliei hartie pentru desen tehnic de aia aproape transparenta,opaca ,asa o sa-ti distribuie lumina uniform ;)
        1.6 16V

        Comment


        • #5
          Pentru decolorare se foloseste alcool izopropilic, nu ataca asa tare ca si acetona iar daca decolorati si albul se poate reface foarte usor cu oja alba.

          Comment


          • #6
            alcool izopropilic ,nui bun de nimik
            alcolul etilic e cel mai bun,poti sterge galbenul fara sa stergi si albul de la folie
            Lam folosit la catefa folii si a iesit ok(inafara de folia mea,unde am bulito cu acetona)

            Originally posted by CataLOL View Post
            Cristi,e foarte simplu sa remediezi problema cu folia....
            Lipesti pe spatele foliei hartie pentru desen tehnic de aia aproape transparenta,opaca ,asa o sa-ti distribuie lumina uniform ;)
            catalol ,cand ma ajuti cu ce te-am rugat?
            Last edited by uratzelul; 25 July 2011, 23:14. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              salut, cristi, aceeasi problema am avut_o si eu cu folia decolorata si eu am folosit foaie de calc, se gaseste pe la librarii.. este o foaie mata care pe mine m_a multumit complet.
              http://www.loganclub.ro/forum/masinu...an-t22792.html

              Comment


              • #8
                Despre aceeasi hartie vorbeam si eu....e hartie pentru desen tehnic
                Face minuni,merita incercat si costa cativa lei
                Last edited by crististreulea; 27 July 2011, 23:58.
                1.6 16V

                Comment


                • #9
                  frumos tutorial,cristi invatam si noi de la tine,multe,binenteles si de la toti ceilalti,multumim !
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    sal, eu am facut o greseala... am lipit ledurile fara rezistenta si nu vor sa functioneze...intrebarea mea este ce fel de rezistenta trebuie pusa si pe ce pin (- sau +)...va multumesc anticipat
                    http://www.loganclub.ro/forum/bz_85_frn-t43161.html

                    Comment


                    • #11
                      ...... ai lipit ledurile fara rezistenta si s-au ars instant......
                      Un simplu search pe google si gasesti chiar si cateva site-uri unde iti calculeaza rezistenta in functie de cate leduri pui, tensiunea lor, culoarea, etc.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • #12
                        stie cineva cum se scoate becul la butonul cu impuls (geamuri) ?

                        Comment


                        • #13
                          becul este lipit, doar daca dai jos toata placa si e putin cam greu.
                          sau te lipesti cu noul bec de vechile fire
                          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                          Comment


                          • #14
                            Intrebare de baraj, se pot schimba ledurile si la becurile geamurilor din spate, si la butnoul de blocare a geamurilor spate?

                            Comment


                            • #15
                              da se pot schimba cu leduri in culoarea dorita !
                              Mai este mult pana departe ...sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google