vopsit masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    @radu2008 pai compiuterul de bord imi arata semnul pt frana de mana se aprindea si cand era lasata si am fost cu masina la ipso caci m-am uitat in recipientul pt lichidul de frana si scazuse cam doua degete deci pierde lichid.Asa au spus si ei pe la roata spate stanga...Am avut numai probleme cu masina asta .Ma asteptam la altceva atunci cand am luat-o

    Comment


    • #62
      Imi pare rau ca te-a dezamagit masina!

      Comment


      • #63
        Daca as dori sami vopsesc manerele in culoarea caroseriei cat mar costa tinamd cont ca este gri platine sau este mai bine sa cumpar de pe forun alte manere gata vopsite la 120 lei
        Opel Vectra A 1995
        Logan Preferance 2009
        Logan Editie Limitata 2014

        Comment


        • #64
          eu am vopsit bara spate logan cu 6 mil, dar astea-s preturi pt casco, pt persoane fizice or fi cu un 40% mai ieftine

          Comment


          • #65
            Eu am vb cu cineva de la service si zicea ca daca se plateste din manta ta reparatia este mai ieftina dar la asigurare baga multe adausuri!

            Comment


            • #66
              pana la urma este cineva de pe forum care si-a vopsit recent loganul(total)?si care a fost pretul final?am inteles ca vopseaua are garantie 6 ani,dupa ar cam trebui vopsita masina nu?cand aveam dacie o vopseam cam la 4 ani si ma costa vreo 8mil(gri normal nemetalizat)

              Comment


              • #67
                Fratilor in service costa 4 sau 5 milioane de piesa...pe o parte ai aripa fata + usa sofer+usa spate+aripa spate....asta e o parte...plus capota,plafon,portbagaj,si partea opusa...e groasa treaba...mai ieftin iesi la o cunostiinta ceva,care lucreaza vopsitor in service....eu am vopsit masca si bandourile la masina alb...sa fie toata complet alba si ma costat 250 ron la un tovaras al lu' tata cu vopseaua lui.A iesit chiar bine...omul face passaturi,megane,etc,nu e agarici.

                Comment


                • #68
                  14000 ron deviz auto facut de general autocum pentru dauna in acccident auto facut pe rca , vorbit cu baiatu . intrat un opel corsa in el in spate iar dupa aceea opelu intrat sub logan . schimbat bara , capota spate , panou , aripa dreapta (taiata si sudata alta ) teava de esapament toata linia , stopuri + vopseua metalizata plus mici cacacisuri pe ici pe colo . nu a intrat la dauna totala masina este 1.4 ph2 cumparata la rabla de 2.5 luni . vedeti preturi de preturi facute de baieti in servis .initial am crezut ca face glume dar baiatu era foarte serios iar ceilalti care au vazut devizu au spus ca asta era suma .

                  Comment


                  • #69
                    zgarietura

                    mi-a lovit un destept portierea dreapta si mi-a zgariat pe o suprafata de 2 cm un pic masina + o mica indoitura care se vede daca te uiti mai atent sau vizibila cand e soare afara si masina curata , aveti idee se poate repara si vopsi doar in acel loc fara sa fiu nevoit sa vopsesc toata usa ? dar nu vrea sa se cunoasca diferenta de culoare . masina este un logan albastru mineral din 2007. aveti idee cat m-ar costa reparatia ?
                    Attached Files

                    Comment


                    • #70
                      ca sa nu se observe trebuie vopsita toata usa, oricum acolo vine indreptat si trebuie un pic de chit
                      te va costa cam 450-500 de lei toata treaba
                      cel care te-a lovit nu are asigurare?

                      Comment


                      • #71
                        ce preturi puneti fratilor ? 3000 euro, auziti ! 6000 ron vopsire solenza ) cu banii astia cumpar una )

                        Comment


                        • #72
                          Imi poate spune cineva cat ar costa vapsirea ornamentelor ale barei fata de ph1 din kitul de tuning original si al pragurilor?

                          Comment


                          • #73
                            nu va mai luati dupa preturile de la casco .cand e vb de casco service`urile lucreaza dupa programul numit audatex . acolo scrie clar ce materiale intra la o piesa, timp de executie , pana si manopera e standard . ce se face cu banii "cash" e altceva... aici depinde cum vrei vopsirea: aceeasi culoare ,retursuri , schimbi culoarea , cu interioare vopsite sau fara , sunt multe variabile ....

                            Comment


                            • #74
                              salut baietzi! am un logan 1.4 rosu passion 2005! cine stie cunoaste... pigmentu' prost...matuire, etc! am ajuns la Dacoserv Militari si dupa ce am terminat ce aveam de facut am vb cu cine trebuia pt vopsire integrala! asta se intampla in urma cu vreun an juma' si mi-a dat scorul de 6400 lei!

                              Comment


                              • #75
                                nu stiu ce cuptor au celelalte service meridian/dacia dar la meridian sud cuptoarele sunt niste prelate puse in lateral si cand bate vantul in hala se misca in toate partile. Sincer eu am vazut doar la televizor si era o incaperi etanse cu usa nu ca un dus cu o perdea... (pe masina mea erau o groaza de particule de praf care s-au chinuit sa le scoata)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google