Zgomot enervant la portiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot enervant la portiera

    in timp ce merg..pe un drum putin mai accidentat..cam cum e tot orasul de altfel...se aude din portiera dreapta fata...un troncanit....cineva mi-a zis k e de la incuietoare mai exact de la cuiul ala de pe caroserie de care se prinde incuietoarea...si a mai zis ca nu am ce sa ii fac.... ....va rog dati o solutie poate cineva a mai patit.....ce naiba tre sa fac?????? ..........ms mult
    0.9 tce SL plus

  • #2
    De cat timp ai masina?
    De la cuiu' ala nu stiu daca se aude ceva, stiu doar ca in timp se uzeaza si ca solutie (am vazut cu ochii mei si functioneaza f bine)pui doua-trei randuri de banda izolanta (neagra) peste plasticu ala ordinar. Si usile ti se vor inchide mai bine

    Comment


    • #3
      Nu stiu ce sa zic...e km ciudat...dar mi-e greu sa cred k zgomotul se aude de la cuiul ala...un prieten a patit ceva d genu..se auzea tot in dreapta fata...dar a vorbit cu cineva si pana la urma a rezolvat...cauza:in viraje roata atingea caroseria...acum nush ce sa zic....du-te pana la service sa vezi ce zic si aia...bafta
      sigpic

      Comment


      • #4
        S-ar putea sa fie desfacut un surub de la macaraua geamului, pe care poti sa-l strangi si tu, desfacand fata de usa si uitandu-te daca se misca ceva pe acolo sau te poti duce in service daca mai ai garantie si rezolva baietii problema.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          azi am fost si eu in servis pt aceasi problema zgomot in usa si au strins toate suruburile de la toate 4 usi
          sigpic

          Comment


          • #6
            Mda...cam uita astia cate un surub destrans...mai ales in tura de noapte.

            Comment


            • #7
              si io am aceeasi treaba ;) .....SOLUTIA : cu un pic de vaselina alba ungi cu degetu tot chederu de sus pana jos. nu pui multa....asa cam ca sa nu se vada .....si mai dai cu vaselina alba si pe incuietoare si e rezolvat ;)
              sigpic

              Comment


              • #8
                masina e de aproximativ 4 luni......iar zgomotul se aude de la rahatul ala de cui ......caci dupa ce am invartit de plasticul ala o vreme nu s-a mai auzit...iar dupa asta...iar a inceput....daca pun banda de izoler sau ma rog eu ce....nu se strica iala aia de pe portiera????????
                0.9 tce SL plus

                Comment


                • #9
                  vaselina alba ....nu are ce sa strice ;)
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    baga mare

                    Originally posted by iooon_cug
                    masina e de aproximativ 4 luni......iar zgomotul se aude de la rahatul ala de cui ......caci dupa ce am invartit de plasticul ala o vreme nu s-a mai auzit...iar dupa asta...iar a inceput....daca pun banda de izoler sau ma rog eu ce....nu se strica iala aia de pe portiera????????
                    daca esti in garantie amice dute tare la ei si tio fac
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Fuga la dealer, de ce sa iti mananci nervii daca masina e in garantie? (i(e)nervant)

                      Comment


                      • #12
                        ms mult pt sfaturi..... sper sa rezolb problema....ms ink o data.......
                        0.9 tce SL plus

                        Comment


                        • #13
                          Stiu eu o metoda pentru a rezolva problema cu zgomotul din masina.
                          Cand mergi cu masina da drumul la radiocasetofon

                          Comment


                          • #14
                            Am si eu aceeasi problemă ! Când merg pe drum denivelat se aude un tăcănit de la portieră. Chiar nu este soluţie la această Problemă ?
                            Danutz, ce fel de vaselină albă?, de unde o procuri?, e bună şi aia de rulmenţi ?

                            Comment


                            • #15
                              Si eu am aceeasi problema parca se aude de la geamuri sau de la chedere, cand am deschis geamurile de pe spate si am mers pe drum accidentat faceau ca naiba .... cum rezolv problema ? Mi-o repara la service ??
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google