Problema Afisare Forum

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Afisare Forum

    Am tot cautat un thread asemanator - ca sa nu deschid altul, dat erau toate inchise, am o problema legata de afisarea paginilor, care este enervanta:
    Cand selectez un text, imi apare automat un popup (sau ceva asemanator) cu traducerea dintr-o limba in alta. A aparut cam de 2 saptamani, nu stiu din care cauza - browser sau forum , dar la alte pagini sau site-uri nu face asa. Am cautat si in PC, dar nu am gasit nimic. Rog pe cine stie sa imi dea o mana de ajutor, ma streseaza chestia asta.

    Si inca o solicitare catre moderatori - nu se poate lasa un thread deschis in continuu pentru astfel de probleme, ceva in gen "Probleme generale forum" pe care sa putem posta cand avem o situatie, fara sa mai deschidem altul.
    Multumesc.
    Attached Files

  • #2
    strange.....la mine nu apare asa ceva..

    Comment


    • #3
      A inceput sa apara si la mine acel pop-up si e enervant rau. Poate ca depinde de browser-ul folosit si de aceea apare la unii si la unii nu. Eu folosesc Opera.
      sigpic
      Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

      Comment


      • #4
        Cred ca de la Opera e...si eu folosesc tot...si am observat insa nu mi se pare deranjant...si probabil se poate scapa de el la setari browser...nu am incercat.
        Ete...
        Attached Files
        Last edited by viorelu; 1 January 2009, 22:04.

        Comment


        • #5
          Aparea si la mine asa ceva. Aparea chiar si cu pop-up dezactivat. Are legatura cu Opera. La Firefox sau Internet explorer nu face asa.

          Comment


          • #6
            eu folosesc firefox si imi apare si mie...deci nu e exceptie...poate l-a bagat cristi sau cine se ocupa de forum. este probabil ajutor pentru cei care nu prea se descurca la english corner. si nu e pop up...pentru ca ala nu apare cand selectezi ceva, si firefox anunta daca e pop up, ori pe mine nu ma anunta
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              Apare si pe IE, nu e de la browser. E venita odata cu noul update de la vbulletin sau e pusa de Cristi.
              Last edited by Cristi_Xp; 1 January 2009, 23:23.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                nu e nici o problema...e un plugin care foloseste google translate sa traduca la vizitatorii nostrii din alte tari ce vorbim noi pe aici
                se foloseste in modul urmator...in momentul in care se selecteaza ceva apare casuta automat... se bifeaza in ce limba vrea sa se traduca...si voila
                Da andrei,e pus de mine separat.
                S-a renuntat la ideea asta,ca era prea enervant.


                Important Moderator or Administrator NoteRezolvat
                Last edited by Cristi_Xp; 3 January 2009, 02:01.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google