Vand Windows XP Professional Sp2 Eng

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Windows XP Professional Sp2 Eng

    vand winXP Pro sp2 eng nou, in cutie, cu stick cu serie, ambalajul din plastic putin agatat in urma deschiderii cutiei facute aiurea, cd-ul e lipit de carte.
    windows-ul este OEM.

    factura nu am sa va dau din motive pe care i le voi explica pe PM eventualului cumparator.

    pret: 250 RON + cheltuieli de transport.
    Attached Files
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

  • #2
    up ... up ... up
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • #3
      Man... nu o lua in nume de rau dar acum pe vremea lui Win7 daca reusesti sa dai xp-ul cu 50 ron esti tare. Bafta la vinzare.

      Comment


      • #4

        nu ma supar ... dar crede-ma ca sunt multi care inca lucreaza cu XP si nici nu au de gand sa treaca la 7 sau vista ...
        poate ... poate
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • #5
          Bubu,

          imi dai si calculatorul care a fost cumparat cu licenta asta? nu de alta dar altfel nu e valabila (e OEM si nu RETAIL) ... :-)

          S.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • #6
            silviu: acum e adevarat ca nu prea mai vinde lumea fara un pc "atasat" de ea (desi inca multi o vand inca cu un mouse microsoft), dar in urma cu vreun an se vindea in majoritatea cazurilor cu un mouse, un hdd, etc., si ce vand eu nu are "data fabricatiei"
            In decembrie eu am mai cumparat inca produse (xp-uri) ms "atasate" la mouse tot de la ei.

            oricum pe mine cand m-au vizitat anul trecut "baietii" nu s-au uitat decat la scule sa vada tiplele si la dvd, cd care aveau lipite pe ele licenta (office, sql, coldfusion, sbs-uri).

            acum vrei sa iti spun aci cum sa faci sa rezolvi "problema" asta cu OEM-ul ?
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • #7
              bubu, eu ma refeream la altceva (valabilitate licenta, sunt niste puncte in licenta OEM care stipuleaza foarte clar ceva :-) ) dar nu vreau sa iti stric vanzarea :-) si oricum nu e thread de comentat produsele.

              Spor la vanzare.

              S.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • #8
                silviu, eu spre deosebire de altii nu sunt nici disperat nici batut in cap, deci putem sa discutam. intradevar, in licenta la care ii dai "agree" cand instalezi sunt scrise niste puncte foarte clare, dar alea nu au fost si nici acum nu sunt aplicate "la sange" nici macar de catre ms. eu personal am intrebat de cateva ori la call center-ul lor din bucuresti daca e ok sa mi-l vanda cu mouse sau hdd si au spus ca e ok. Aceeasi intrebare am pus-o si cand au facut diverse actiuni in Arad (l-a care am participat la toate, avand in vedere cat soft si de ce valoare am cumparat de la ei ) si am primit acelasi raspuns: teoretic nu este ok, dar in practica este o cutuma care este acceptata chiar de ei. O alta chestie pe care teoretic nu o poti face este sa folosesti win XP pe pc-uri cumparate in sistem OEM cu un SO aparut ulterior (2003, 2005 serverele, vista, windows 7) unde in termeni iti spune ca ala l-ai luat, ala il folosesti, dar daca suni la ei si le explici niste lucruri iti dau chiar ei cheia si seria pentru instalarea unui XP in locul celor mai sus amintite
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • #9
                  Originally posted by bubu_vasile View Post
                  silviu, eu spre deosebire de altii nu sunt nici disperat nici batut in cap, deci putem sa discutam. intradevar, in licenta la care ii dai "agree" cand instalezi sunt scrise niste puncte foarte clare, dar alea nu au fost si nici acum nu sunt aplicate "la sange" nici macar de catre ms. eu personal am intrebat de cateva ori la call center-ul lor din bucuresti daca e ok sa mi-l vanda cu mouse sau hdd si au spus ca e ok. Aceeasi intrebare am pus-o si cand au facut diverse actiuni in Arad (l-a care am participat la toate, avand in vedere cat soft si de ce valoare am cumparat de la ei ) si am primit acelasi raspuns: teoretic nu este ok, dar in practica este o cutuma care este acceptata chiar de ei.
                  se accepta acest lucru tocmai ca suntem in RO. dar nah ... oricum mai bine cu o licenta OEM decat piratat (asta e filosofia lor) :-)

                  Originally posted by bubu_vasile View Post
                  O alta chestie pe care teoretic nu o poti face este sa folosesti win XP pe pc-uri cumparate in sistem OEM cu un SO aparut ulterior (2003, 2005 serverele, vista, windows 7) unde in termeni iti spune ca ala l-ai luat, ala il folosesti, dar daca suni la ei si le explici niste lucruri iti dau chiar ei cheia si seria pentru instalarea unui XP in locul celor mai sus amintite
                  depinde de versiune. Unele OEM-uri au specificate in licenta optiunea de Downgrade Right (cum ar fi Windows 2003 Server).

                  in concluzie, esti mai legal cu un OEM cumparat separat decat cu software piratat; iar la pret de 250RON e chiar chilipir ... (defapt nici nu mai gasiti sa cumparati licenta XP retail)

                  S.

                  P.S.: oricum cea mai buna alternativa si gratuita: Tux Powered sau ptr necunoscatori: Linux :P
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • #10

                    raule ... cu ultima afirmatie (aia cu linuxul) mi-ai speriat clientii
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • #11
                      up ... up ... up
                      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                      Comment


                      • #12
                        up ... up ... up
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google