[Vand] Pozitii, Plafoniere, Module, Benzi - Tehnologie LED

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [Vand] Pozitii, Plafoniere, Module, Benzi - Tehnologie LED

    Dupa cum spune si titlul, ofer spre vanzare diverse produse pe baza de LED-uri, cum ar fi: pozitii, plafoniere, module de LED-uri (pentru plafoniera, portbagaj, torpedou etc.), benzi de LED-uri.

    DST-FTHP-2-2W (poza 1)
    Tip: C5W/Festoon
    Lungime: 42 mm
    Numar leduri: 2
    Tip led: High Power
    Putere totala: 2W
    Culoare: alba

    Pret: 17 Lei / bucata
    --------------------------------------------------------------------------------
    DST-FT3528-B-12 (poza 2)
    Tip: C5W/Festoon
    Lungime: 39 mm
    Numar leduri: 12
    Tip led: SMD 3528
    Putere totala: 0.72W
    Culoare: alba

    Pret: 15 Lei / bucata
    --------------------------------------------------------------------------------
    DST-T10-3528-4 (poza 3)
    Tip: W5W/T10
    Lungime: -
    Numar leduri: 4
    Tip led: SMD 3528
    Putere totala: 0.24W
    Culoare: alba

    Pret: 20 Lei / set
    --------------------------------------------------------------------------------
    DST-HPT10-1W (poza 4)
    Tip: W5W/T10
    Lungime: -
    Numar leduri: 1
    Tip led: High Power
    Putere totala: 1W
    Culoare: alba
    Radiator: Da

    Pret: 25 Lei / set
    --------------------------------------------------------------------------------
    DST-T10-1.5W-B (poza 5)
    Tip: W5W/T10
    Lungime: -
    Numar leduri: 1
    Tip led: High Power
    Putere totala: 1.5W
    Culoare: alba
    Radiator: Da

    Pret: 30 Lei / set
    --------------------------------------------------------------------------------
    DST-T10-5050-5 (poza 6)
    Tip: W5W/T10
    Lungime: -
    Numar leduri: 5
    Tip led: SMD 5050
    Putere totala: 0.9W
    Culoare: alba

    Pret: 35 Lei / set
    --------------------------------------------------------------------------------
    DST-T10-5050-9 (poza 7)
    Tip: W5W/T10
    Lungime: -
    Numar leduri: 9
    Tip led: SMD 5050
    Putere totala: 1.62W
    Culoare: alba

    Pret: 50 Lei / set
    --------------------------------------------------------------------------------
    DST-T10-5050-13 (poza 8)
    Tip: W5W/T10
    Lungime: -
    Numar leduri: 13
    Tip led: SMD 5050
    Putere totala: 2.34W
    Culoare: alba

    Pret: 65 Lei / set
    --------------------------------------------------------------------------------
    DST-D5050-12 (poza 9)
    Tip: W5W/BA9S/C5W 31mm
    Lungime: -
    Numar leduri: 12
    Tip led: SMD 5050
    Putere totala: 2.16W
    Culoare: alba
    Adeziv: Da (3M)

    Pret: 25 Lei / bucata
    --------------------------------------------------------------------------------
    DST-DFLUX-24 (poza 10)
    Tip: W5W/BA9S/C5W 31mm
    Lungime: -
    Numar leduri: 24
    Tip led: Superflux
    Putere totala: 1.44W
    Culoare: alba
    Adeziv: Da (3M)

    Pret: 45 Lei / bucata
    --------------------------------------------------------------------------------
    DST-ST5050-12WB (poza 11)
    Tip: Banda
    Lungime: 30 cm
    Numar leduri: 12
    Tip led: SMD 5050
    Putere totala: 2.16W
    Culoare: alba
    Rezistenta la apa: Da
    Adeziv: Da (3M)

    Pret: 25 Lei / bucata
    --------------------------------------------------------------------------------
    DST-ST5050-15W (poza 12)
    Tip: Banda
    Lungime: 28 cm
    Numar leduri: 15
    Tip led: SMD 5050
    Putere totala: 2.7W
    Culoare: alba
    Rezistenta la apa: Da
    Adeziv: Da (3M)

    Pret: 30 Lei / bucata
    --------------------------------------------------------------------------------

    Produsele se pot trimite oriunde in tara, taxele postale fiind suportate de catre client.
    Attached Files
    Liniste si pace ...

    Vodafone: 0721.433.295

  • #2
    Salutare.
    Am văzut diferite becuri cu LED pe la alții (din câte știu, nu le-au luat de la tine): poziții mai ales, care, la frig, aproape că nu se vedeau când erau aprinse (cică „așa face la toate”). Astea cum sunt? Le influențează variațiile de temperatură? Și fiindcă nu mă pricep, care e diferența între LED-uri tip SMD, superflux, festoon (de pe Goagăl nu am înțeles mare lucru).
    Nu am renunțat la ideea pe care ți-am spus-o pe PM, dar vreau să știu mai multe direct de la sursă...
    Mersi.
    Last edited by JREwing; 11 January 2010, 20:14.
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #3
      Hai sa-ti raspund treptat ...

      1. Din ceea ce vand eu, nu am intalnit sa aiba probleme la temperaturi scazute. Inca am pe masina de prin Noiembrie si nu am observat sa lumineze mai slab sau diferit.

      2. LED-ul Superflux sau Piranha: au un unghi luminos foarte mare (nu punctiforma), lumina destul de puternica. Sunt construite in asa fel incat nu au probleme cu racirea.

      3. LED-ul SMD (Surface Mount Device): un mic dezavantaj ar fi ca se incalzesc putin mai mult fata de cele Superflux/Piranha. Sunt ceva mai puternice decat cele Superflux/Piranha. Ca sa-ti dau un exemplu: un modul cu 24 LED-uri Superflux/Piranha va avea 1.44W pe cand unul cu SMD-uri va avea 4.32W. Cu LED-urile Superflux/Piranha este mai usor de lucrat pentru ca au conectorii mai lungi, pe cand SMD-urile dau putina baiate de cap celor ce vor sa faca singuri module cu asa ceva, datorita faptului ca au conectorii foarte mici si se monteaza pe suprafata placii si nu prin ea, cum ar fi la Superflux/Piranha.

      4. Festoon este o alternativa a denumirii pentru becurile de tip C5W (vezi poza atasata).
      Attached Files
      Liniste si pace ...

      Vodafone: 0721.433.295

      Comment


      • #4
        recomand cu placere pe razvan....am luat si leduri si insonorizant de la el..are produse foarte bune...o sa pun diseara niste poze cu ledurile si benzile
        low....&.....slow

        Comment


        • #5
          Multumesc Alex!
          Te astept cu pozele aici ...

          Update!

          DST-T10-3528-4 (poza 3) - 15 lei/set
          Liniste si pace ...

          Vodafone: 0721.433.295

          Comment


          • #6
            pentru numarul de inmatriculare logan ce ai? si cat costa??
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • #7
              Pentru numarul de inmatriculare ti-as recomanda DST-T10-1.5W-B (poza 5) la 30 Lei/set. Ar mai merge si DST-T10-5050-5 (poza 6) la 35 lei/set dar pe astea le am abia saptamana viitoare in stoc.
              Daca ai chef/timp, ne putem intalni si proba ce mai am in stoc.
              Liniste si pace ...

              Vodafone: 0721.433.295

              Comment


              • #8
                Revin cu poze.
                Produsele sunt extraordinare, montajul este simplu. Livrarea este promptă, iar Sharkky (aka Răzvan) este un profesionist în ceea ce face. Îl recomand cu plăcere și căldură și îl asigur că mă abonez la acest thread, fiindcă mă interesează multe lucruri. Important este să nu mă lase buzunarul atunci când am nevoie de conținut...

                Pozele 4, 5 și 8 au fost făcute prin geamul închis (și cu folie pe el...). Pozele 2 și 3 sunt facute chiar de lângă plafonieră (1 modul cu 12 leduri).
                Pozele 1, 6 și 7: 2 module cu cate 24 leduri.

                Toate pozele au fost făcute pe întuneric beznă. Scuze eventualele defecte, dar nu sunt profesionist nici la temperatura camerei, dară-mi-te la -5 grade...
                Imagine0112.jpg Imagine0114.jpg Imagine0115.jpg Imagine0117.jpg

                Imagine0118.jpg Imagine0119.jpg Imagine0120.jpg Imagine0122.jpg
                Last edited by JREwing; 23 January 2010, 20:37.
                The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                Comment


                • #9
                  Pentru plafoniera ce tip de leduri ar merge? Mai trebuie facute ceva modificari, sau le pun doar in locul becului?
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • #10
                    Nu este thread-ul meu, dar pentru central îți recomand modulul din poza 9 (cel cu 12 leduri - DST-D5050-12), iar pentru spotul de lectură, fie un dispozitiv cu 5 leduri (DST-T10-5050-5 (poza 6)), fie aștepți că poate Răzvan va primi module cu 6 sau 9 leduri si pentru spotul de lectură (acolo spațiul util este de L=2,5 / l=2,5, maxim L=3,0 / l=2,5 cm).
                    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc JREwing pentru feedback si pentru poze!

                      @frankcadillac: Se pare ca JREWing a fost mult mai pe faza decat am fost eu :p

                      Este adevarat, voi avea in curand si module cu 6 LED-uri.
                      98% din ceea ce comercialzez sunt de tip plug&play, nemafiind nevoie de modificari sau adaptari. Singurele produse ce trebuiesc un pic "bibilite" sunt benzile cu LED, care vin doar cu fire.
                      Liniste si pace ...

                      Vodafone: 0721.433.295

                      Comment


                      • #12
                        @Sharkky: Cu drag și fii sigur de sinceritatea celor afirmate.
                        The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                        Comment


                        • #13
                          gata si pozele de la mine....2 leduri de 1.5+1 bagheta de 12 leduri in porbagaj si 1 bagheta de 15 pe capac porbagaj
                          Attached Files
                          Last edited by alexutzu; 25 January 2010, 21:55.
                          low....&.....slow

                          Comment


                          • #14
                            Ai PM Astept raspuns. Mersi
                            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                            Enter the Matrix

                            Comment


                            • #15
                              @alexutzu: Multumesc pentru poze!

                              @KeanuRev: Am raspuns!
                              Liniste si pace ...

                              Vodafone: 0721.433.295

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google