Vand module DRL (Daytime Running Lights)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by CRI$TI67 View Post
    Dupa aproape 2 ani in care si-a facut cu brio datoria non-stop, modulasul meu a crapat; a mai patit cineva? Si Cristi, te-as ruga sa-mi spui daca a mai intervenit vreo schimbare in pret la h4 ca nu am citit prea multe posturi inapoi (scuze :-) )
    Revin cu o rectificare; modulul meu nu a crapat, ci a avut un fir din soclul sigurantei oxidat din cauza condensului si nu mai facea contact. S-a remediat problema si merge ca nou, dupa aproape 2 ani. Produsul este foarte bun si deasemenea util.Recomand cu toata increderea!

    Comment


    • salut ,m-ar interesa si pe mine un modul drl,cum intru in posesia lui(ai un nr. de contact?)

      Comment


      • luni imi vin modulele. deci luni sau marti te contactez
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • Comandat modul, azi a sosit si montat pe masina, functioneaza foarte bine si ma declar multumit.

          Comment


          • spune si tu ca al tau a fost mai special, din cauza asta era pe stoc si livrabil instant. altfel o sa-mi sara lumea-n cap ca am adus DRL-urile si nu le trimit si lor
            deci nu, inca nu mi-a venit transportul. partea buna e ca s-a gasit o persoana sa finalizeze etansarea in epoxi si sa le trimita. deci foarte curand
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • salut,
              ma intereseaza un modul drl pentru un megane 2.1 din 2005. E posibila instalarea unui astfel de modul ? Pe faruri am bec H7 faza scurta, si bec H1 pentru faza lunga. Montajul intentionez sa il fac pe becurile de faza lunga H1, si eu am siguranta pe fiecare bec. Asadar pentru conexiunile la becurile H1 am nevoie de 2 conectori + conectorul de dezactivare a DRL la aprinderea pozitiilor.
              Am un frate in Timisoara care te poate vizita pentru a plati si a ridica modul daca accepti acest lucru .

              Comment


              • s-a montat pe mai multe Megane 2 si a functionat fara probleme.
                din pacate ieri a plecat ultima bucata catre client, deci stoc epuizat. urmatorul transport il primesc peste aproximativ 3 luni.
                ca si montaj:
                Pentru Megane 2 mi s-a parut mai comod sa ma leg la cutia cu "maimute", e inuman sa umbli la faruri. Si nu este suficient sa te legi la un singur fir de la farul din stanga, ci trebuie sa te legi la ambele fire de plus faza lunga ale farurilor.

                Cu o surubelnita torx 30 am destrans cele 2 suruburi si am scos capacul ce acopera instalatia electrica. poza 3
                Am identificat 3 fire de culoare bej, 2 mai groase si unul mai subtire. Cel subtire nu ne intereseaza. Cele doua fire bej mai groase sunt plus pentru becurile de faza lunga. poza 5
                Am identificat si 2 fire subtiri de culoare albastru, ele fiind plusul pentru becurile de pozitie. poza 7
                Cu firul de comanda al DRL-ului de culoare albastru m-am legat la firul subtire si albastru de pe instalatia masinii. poza 7
                Cu firul care alimenteaza cu 35% din voltajul de pe instalatie al DRL-ului de culoare maro, m-am legat la unul din firele bej de pe instalatia masinii. De pe acelasi fir de culoare maro al DRL-ului am tras inca un fir la cel de-al doilea fir de culoare bej. poza 6

                Din pacate nu sunt sigur ca o aceste coduri de culori ale firelor se vor regasi pe toate modelele de Megan.
                Eu am dat jos capacul ce acopera becul de la far si m-am uitat cu o oglinda ce culoare au firele. Fiind un fir bej pe bec, am masurat firul in timp ce colegul aprindea faza lunga. Asa am identificat unul din fire, la al doilea m-am legat la noroc deoarece avea aceiasi culoare... si a functionat.
                Attached Files
                Last edited by crististreulea; 23 April 2014, 13:34.
                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                Comment


                • atunci nu imi ramane decat sa astept !
                  Trece-ma si pe mine pe raboj !

                  Comment


                  • gata, notat comanda. cand le primesc, te contactez. oricum esti fix primul pe lista
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • cristi, cu intarziere ... multumesc ptr modulul Daytime Running Light (DRL) pentru leduri

                      Comment


                      • Se poate pune o poza cu drl sa vedem si noi cum stau pe masina

                        Comment


                        • snoop, e un modul, nu sunt leduri sau becuri ;)

                          Comment


                          • Salut Cristi, se poate si pentru mine un modul H1? Trece-ma si pe mine pe lista!
                            Cam pe cand apar?
                            Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora.sigpic

                            Comment


                            • am notat comanda. la jumatatea lunii viitoare imi vin modulele.
                              cand le am, te contactez
                              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                              Comment


                              • Salut Cristi, vreau si eu un modul h4, se poate ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google