Vand module DRL (Daytime Running Lights)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • voltajul s-a scazut din cauza celor care au becuri Hi/H7 pe faza lunga. la ei oglinda este conceputa ca un proiector si concentreaza toata lumina intr-un singur punct, nu o imprastie ca si oglinda de la becurile H4.
    la 5V, lumina degajata este mai galbuie.
    tare-mi e ca pe masina am un modul cu 6V si o sa-l compar cu cel de 5V
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • salut

      Se poate monta pe logan 1.2 16 v ? ms mult !!!

      Comment


      • absolut, nu e mofturos modulul
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • Ok...pai astept un raspuns.

          Comment


          • sincer sa fiu, ma asteptam sa fie mai mare diferenta intre ele, sunt totusi 2V
            sau pe farurile cu becuri H4 nu este atat de sesizabila?
            eu sunt convins ca este camera de vina, ochiul a preceput diferenta, cel cu 5v are o lumina mai slaba.
            Last edited by crististreulea; 16 November 2014, 13:00.
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • O mica diferenta ar fi....dupa ochiul meu...dar infima.
              Mersi pentru proba. Apreciez.
              Oricum...trebuie sa iau unul....cumva.

              Comment


              • Am montat modulul pe Logan, merge perfect. Cu becurile Osram Nightbreaker lumina ramane alba, fara urma de galben.
                Multumesc, Cristi!

                Comment


                • Cristi...nu aduci si module cu voltaj reglabil?

                  Comment


                  • Wotan: ma bucur ca esti multumit
                    mike26ro: din pacate nu, cel putin nu inca... este in proiect si asa ceva de foarte mult timp, dar inca nu s-a materializat
                    Last edited by crististreulea; 19 November 2014, 21:54. Reason: Automerged Doublepost
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • salut. nu ai cumva plafoniera cu 3 becuri?

                      Comment


                      • salut,
                        am doua plafoniere cu 3 becuri
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • super. chiar 2 vreau. au si mufa si suportul de tabla? si un pret daca ai la ele...

                          Comment


                          • aaa, tu vrei sa cumperi... am inteles acum. eu am doua plafoniere cu 3 becuri montate pe masina )
                            plafoniere cu 3 becuri vinde axscu si le poti achizitiona de aici [VAND] Plafoniere Cu 3 Becuri-35 Lei
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • ok multumesc frumos

                              Comment


                              • module pe stoc, livrabile instant:
                                - 13 bucati doar cu fire pentru becuri H1/H7/H11 etc. - 70lei
                                - 22 bucati cu conectica H4 - 78lei
                                la aceste sume se adauga taxele postale, 13 lei cu Posta Romana(livrarea in 3-4 zile) sau Fane Curierul 27lei(livrarea a doua zi)
                                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google