[Vand] Volt-termometre, Interfete satelit volan pt. Alpine/Sony/Pioneer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anunt valabil !
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • spune- mi te rog daca mai faci interfete de pioneer sa stiu daca vand mp 3 sau nu.

      Comment


      • NOU !!! Interfata pentru JVC este gata !!!
        Video aici : http://youtu.be/2R8zqOL2bkY
        ===============================

        Vand :
        -Interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC = 100 lei/modul ;
        -Volt-termometru cu display LCD ALBASTRU ; DOAR 1 BUCATA, DISPONIBILA LA 130 lei !!! Masca frontala inclusa in pret !
        -Volt-termometru cu display LCD ROŞU , PE NEGATIV; DOAR 1 BUCATA, DISPONIBILA LA 150 lei !!! Masca frontala inclusa in pret !
        -Stop frana pulsator = 40 lei.

        Disponibile interfete pentru Alpine & Blaupunkt & JVC cu orice tip de satelit Renault.
        ==============================
        Asa cum am mai spus nu am (inca) aparatele pentru teste (Pioneer/Sony). Nu pot vinde ceva ce nu am testat ! In masura in care voi gasi astfel de aparate, dupa teste interfetele vor fi disponibile la vanzare.
        Prin bunavointa lui Shtrumphy83 (care mi-a trimis prin posta JVC-ul sau) acum pot oferi si interfata pentru acest model. Ii multumesc si pe aceasta cale !
        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

        Comment


        • Ma bucur ca am putut fi de ajutor mai ales cu rezultate "pozitive"
          succes in continuare la cat mai multe modele
          live to ride

          Comment


          • Am cumparat si testat interfata confectionata de Fratello si sunt foarte multumit.Satelitul de comanda de pe Logan pastreaza toate functiile cu Alpine CDE-131R.Recomand cu incredere.
            Last edited by Dmarcel; 8 May 2012, 09:02. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by Fratello View Post
              Este gata si codul pentru BLAUPUNKT ! Perfect functional !!!
              Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.


              Vand : module de interfata a satelitului de comanda audio Logan (Clio;Kangoo) cu radio/cd/casette modele : ALPINE, BLAUPUNKT, PIONEER, SONY !!!
              Modulele sunt realizate cu microcontroler (isi pastreza comenzile in timp, nefiind influentate de starea tastelor/temperatura); satelitul pastreaza cele 6 functii ale tastelor : VolumeUp, VolumeDown, Mute, TrackUp (Search Up), TrackDown (SearchDown), Source !!!
              Rotita de scroll NU este functionala, dar nu influenteaza in niciun fel functionarea.
              NU am de vanzare si sateliti de comanda.
              Pret :
              -modul pentru Pioneer/Sony = 50 lei
              -modul pentru ALPINE = 100 lei
              -modul pentru BLAUPUNKT = 100 lei
              Conexiunile sunt extrem de simple :
              Conexiuni satelit comanda - modul interfata :

              Conexiuni modul interfata - mufa Blaupunkt :

              Nota : nu am mufe pt. Blaupunkt! Pentru Blaupunkt se poate utiliza, fara modificari, mufa cu care vine satelitul. Celelalte modele le livrez cu jack-ul care intra in mufa "remote-by-wire".
              Conexiuni alimentare modul interfata :

              Montajul vine incasetat !!!

              ATENTIE ! Interfetele se pot monta pe aparatele care au din fabrica functia de "remote by wire" !!! Daca nu au aceasta functie, atunci NU se poate ! Consultati manualul/cartea tehnica a aparatului !

              Deasemenea disponibile : termometre cu display LED (rosu sau albastru), termometre cu display LCD (cifre albe, retro-iluminare albastra), volt-termometre cu display LCD (idem), module pentru a treia lampa de frana cu semnal pulsator.
              Comenzile sunt onorate dupa trimiterea pe PM a datelor postale. Numai bine !
              sa inteleg ca nu ai vandut nici unul de pioneer sau sony sa sti daca functioneaza sau nu?

              Comment


              • Eu am Pioneer, dar din pacate modelul DEH-281MP care nu are mufa remote, as ajuta eu...imi pare rau!
                passion 1.5 DCi

                Comment


                • Multumesc pentru feed-back !
                  =======================
                  Vand :
                  -Interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC = 100 lei/modul ;
                  -Volt-termometru cu display LCD ALBASTRU ; DOAR 1 BUCATA, DISPONIBILA LA 130 lei !!! Masca frontala inclusa in pret !
                  -Volt-termometru cu display LCD ROŞU , PE NEGATIV; DOAR 1 BUCATA, DISPONIBILA LA 150 lei !!! Masca frontala inclusa in pret !
                  -Stop frana pulsator = 40 lei.

                  Disponibile interfete satelit audio pentru toate modelele de satelit de la Renault :
                  - satelit Logan / Clio II (faza 1) / Kangoo / Laguna I / Megane I / Twingo
                  - satelit Clio II (faza 2) / Laguna 2 / Espace/ Duster.

                  Satelitul pastreaza TOATE functiile initiale, rotita de scroll fiind functionala : Volume Up, Volume Down, Mute, Track Up , Track Down , Source, Search Up, Search Down .

                  Montarea este foarte simpla : se conecteaza firele de la satelitul de comanda in mufa (cf. instructiunilor), se conecteaza la plus si minus, se introduce jack-ul in mufa "remote" a RCD-ului.
                  Attached Files
                  Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                  Comment


                  • Anunt valabil !
                    - doar 2 module interfete satelit pe stoc, pentru ALPINE sau BLAPUNKT sau JVC ;
                    - doar 1 volt-termometru cu display rosu pe stoc ;
                    - doar 1 volt-termometru cu display albastru pe stoc ;
                    - stop frana cu semnal pulsator in stoc suficient.
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • Anunt valabil !
                      - doar 1 modul interfeta satelit pe stoc, pentru ALPINE sau BLAPUNKT sau JVC ;
                      - doar 1 volt-termometru cu display rosu pe stoc ;
                      - doar 1 volt-termometru cu display albastru pe stoc ;
                      - stop frana cu semnal pulsator in stoc suficient.
                      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                      Comment


                      • am ridicat coletul ieri de la posta si azi am montat displayul la volt -termo
                        am umblat un pic si la contrastul displayului ca era setat pt albastrul ala strident si aproape nu se vedea nimic pe display;
                        urmeaza schimbarea ledurilor rosii cu led rgb ca sa fie in ton cu bordul si consola
                        poze facute cu telefonul
                        Multumesc inca odata
                        Stima .
                        Attached Files

                        Comment


                        • Vand :
                          -Interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC = 100 lei/modul ;
                          -Volt-termometru cu display LCD ALBASTRU ; DOAR 1 BUCATA, DISPONIBILA LA 130 lei !!! Masca frontala inclusa in pret !
                          -Volt-termometru cu display LCD ROŞU , PE NEGATIV; DOAR 1 BUCATA, DISPONIBILA LA 150 lei !!! Masca frontala inclusa in pret !
                          -Stop frana pulsator = 40 lei.

                          Disponibile interfete pentru Alpine & Blaupunkt & JVC cu orice tip de satelit Renault.
                          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                          Comment


                          • Am primit coletulam montat totul este ok
                            recomand cu incredere
                            live to ride

                            Comment


                            • Multumesc pentru feed-back ! Deci si un posesor de JVC multumit !!!
                              ===========================
                              Vand :
                              -Interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC = 100 lei/modul ;
                              -Volt-termometru cu display LCD ALBASTRU = 150 lei. Masca frontala inclusa in pret !
                              -Volt-termometru cu display LCD ROŞU , PE NEGATIV = 170 lei. Masca frontala inclusa in pret !
                              -Stop frana pulsator = 40 lei.

                              Disponibile interfete pentru Alpine & Blaupunkt & JVC cu orice tip de satelit Renault.
                              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                              Comment


                              • Anunt valabil !
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google