Montare Aftermarket Geamuri Electrice Spate

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare Aftermarket Geamuri Electrice Spate

    sal. sunt nou pe forum asa ca va rog sa nu sariti pe mine pentru eventuale greseli de postare. am tot cautat sa vad daca s-a mai discutat acest subiect si ...nimic. asa ca...
    as dori sa imi montez geamuri electice pe spate pe loganul din avatar, laureate 1,4 mpi fabricat in 2008. as vrea sa aflu mai multe detalii ,daca se poate asa ceva, materiale necesare,daca a mai facut cineva,la cine s-a realizat "opera de arta",ceva preturi eventual... merci frumos pentru cei care vor posta ceva solutii si salutare!

    nu mai posta mirc!
    Last edited by Seba; 13 March 2009, 17:04.

  • #2
    eu am montat geamuri electrice spate , i-ti trebuie cele 2 macarale cu butoane si soclu, instalatia am facut-o eu merge super , eu am schimbat si panourile de usi sa nu mai aiba gauri de la manivele daca vrei mai multe informatii i-ti pot oferi

    Comment


    • #3
      AURELIAN68 si eu as fi interesat de asa ceva, poti sa explici aici. eventual poti pune atasat un fisier in care sa explici operatiunile si costurile. multumim frumos. o zi placuta.

      Comment


      • #4
        adi ti-am trimis PM daca vrei sa vorbim te rog cauta-ma

        Comment


        • #5
          aurelian68
          cat costa operatiunea cu geamurile pe spate?
          sigpic #

          Comment


          • #6
            deci 2 macarale electricecam 2 mil cele 2 butoane 15 bucatadeci 30 soclu butoanelor 30 instalatia cativa metri de cablu diferite culori ptr a nu fi incurcate si10 papuci electrici daca nu gasiti mufa de butoane , instalatia se va matisa nu se lasa imprastiata eu am facut poze dar nu stiu sa le pun daca vrei te mai costa cele 2 panouri in jur de 50 lei amandoua ca sa nu aiba gauri sau cu o preducica de 22 taiat din acelasi material si astupat gaurile de la manivele , mai vb numai bine

            Comment


            • #7
              aurelian nu trebuia sa fi asa secretos ... d-aia e forum sa aflam lucruri noi ... te rog ...
              sigpicMy ride

              Comment


              • #8
                pe cuvant ca ajut pe cine vrea chiar nu sunt secretos daca vreti 0745501725 ajut pe toata lumea care vrea eu am un preference astept sa-mi vina aerul conditionat si o fac laureat plus va trimit si poze dar am spus nu ma pricep sa le pun doar sa-mi explicati numai bine

                Comment


                • #9
                  @Aurelian vezi ca la usa fata dreapta cand o deschizi, ai o "eticheta" pe care scrie Preferance. Sa nu uiti sa o deslipesti si sa pui Laureate ;)

                  Comment


                  • #10
                    multumesc VASILE

                    Comment


                    • #11
                      salut

                      Unde ai gasit tu macarale pt geamuri cu 100 lei bucata ca as vrea si yo sa-mi montez pe un Ambiance?...pe fata ca nu am deloc...

                      Comment


                      • #12
                        una o am acasa parca de stanga iar de dreapta i-ti pot face rost , am pus pe un ambiance macarale fata electrice

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by aurelian68 View Post
                          deci 2 macarale electricecam 2 mil cele 2 butoane 15 bucatadeci 30 soclu butoanelor 30 instalatia cativa metri de cablu diferite culori ptr a nu fi incurcate si10 papuci electrici daca nu gasiti mufa de butoane , instalatia se va matisa nu se lasa imprastiata eu am facut poze dar nu stiu sa le pun daca vrei te mai costa cele 2 panouri in jur de 50 lei amandoua ca sa nu aiba gauri sau cu o preducica de 22 taiat din acelasi material si astupat gaurile de la manivele , mai vb numai bine
                          merci pentru informatii aurelian. acum ramane sa vad de unde fac rost de macarale electrice,butoane ,soclu. o sa ma uit pe la dezmembrari,poate gasesc pe acolo ceva... daca a mai facut cineva operatiunea asta si ne poate da mai multe detalii:de exemplu de unde si-a cumparat materialele, e binevenit si ii multumesc anticipat. e o treaba pe care as vrea sa o fac intr-un viitor apropiat(cand fac rost de bani) si mai sunt si altii interesati.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by aurelian68 View Post
                            pe cuvant ca ajut pe cine vrea chiar nu sunt secretos daca vreti 0745501725 ajut pe toata lumea care vrea eu am un preference astept sa-mi vina aerul conditionat si o fac laureat plus va trimit si poze dar am spus nu ma pricep sa le pun doar sa-mi explicati numai bine
                            O intrebare. Cum rezolvi partea mecanica la AC??
                            I HAVE A !sigpic
                            fara linkuri externe in semnatura

                            Comment


                            • #15
                              am inceput sa-mi fac rost de piesele ptr aer se pare ca cel mai greu este suportul celor trei piese, compresor, pompa servo. alternator , voi face tot posibilul sa-mi pun dar nu la 40 mil numai bine

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google