[Montam] Folii Solare Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [Montam] Folii Solare Si Nu Numai

    Buna.Numele meu e Gabi si eu administrez atelierul de folii de la "Libertatea".In urma mai multor colaborari cu membrii loganclub am hotarat sa fac o promotie DOAR pentu membrii site-ului.(daca poti dovedi ca esti membru)Am extins domeniile de activitate si mai nou am deschis si la Valcea un atelier.Pe langa folii solare si reparatii parbrize mai nou ne ocupam si de:colantari auto(folii caroserie intr-o larga gama de culori mate,lucioase,carbon.taxi etc)xenon,alarme.
    Un exemplu depret pentru membri:logan luneta+laterale spate+laterale fata 300 ron omologare RAR si politie, 5 ani garantie.

    Pentru mai multe detalii 075FOLIISB(0753654472)\ 0746376603\0728915222

    Cateva informatii utile despre foliile auto:

    -pentru ca folia auto sa fie omologata trebuie:

    - sa fie montata DINTR-O SINGURA BUCATA.(asta include absolut orice geam in mod special luneta)
    -sa aiba montat INTR FOLIE SI GEAM timbrul de identificare al foliei in care sa fie trecut gradul de tranparenta numarul omologarii RAR si montatorul
    -pentru geamurile laterale fata ANSAMBLUL GEAM+FOLIE trebuie sa fie de 70%(comform cerintelor RAR)
    -daca se doreste montarea unui parasolar acesta trebuie sa fie pana in dreptul pastilei de la oglinda sau mai sigur sa nu depaseasca in lungime lungimea parasolarului masinii(cand acesta este coborit inspre parbriz)
    Last edited by crististreulea; 1 October 2009, 23:29. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Originally posted by Creative80 View Post
    ... omologare RAR si politie 5 ani garantie.
    sa inteleg ca omologarea este valabila doar 5 ani? dupa 5 ani ce se intampla, expira?
    folia ce firma este?
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • #3
      garantia are 5 ani, nu omologarea
      renault fan

      Comment


      • #4
        Foliile au garantie 5 ani.Garantia se refera la decolorare,delaminare,demetalizare,schimbare brusca a culorii si exfoliere.Aceste 5 lucruri nu au nimic a face cu felul in care e montata folia,tine doar de chimie si de procese fizice.(vezi si www.iwfa.com -siteul International Window Film Asociation)De asemeni,pentru ca folia sa fie omologata trebuie sa fei montata dintr-o singura bucata pe toate geamurile masinii,inclusiv luneta.Trebuie de asemeni ca dupa montaj sa nu fie zgaraiata,deteriorata ,astfel incat sa deranjeze.Foliile profesionale au strat anti-zgaraiere,astfel incat nu se matuiesc la o utilizare normala.
        Foliile pe care le montam sunt Global Window Films si in Romania sunt singurele care au garantia oferita de fabrica.

        Omologarea se refera la faptul ca foliile au trecut prin o serie de teste la RAR-OCP unde s-a stabilit ca sunt conforme pentru a fi montate pe elementele de siguranta (geamuri) ale autoturismelor si este pe perioada nelimitata.

        Comment


        • #5
          cred ca am priceput aproape tot dar mai lamureste-ma umpic ,am mcv ,iar in afara de geamurile de la portierele din fata am folie peste tot,autorizata,.........acum daca vreau sa imi montez doar pe fata ,cat m-ar costa ?autorizata? sau neautorizata?cu sau fara reducere ca sunt membru loganclub?
          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

          Comment


          • #6
            am inteles amu Creative80, multam de informatie. aproape ca-mi renteaza sa vin pana la sibiu sa pun folie
            imi place ca dai toate detaliile necesare. o ultima intrebare, daca demontez eu geamurile de la usi, se mai scade din pret?
            intreb penca sigur ma taxezi in plus cand vezi ce-am facut la usi
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #7
              Salut,

              Din cate stiu eu Cristi, nu e nevoie sa dai geamurile jos

              Comment


              • #8
                foarte tare. tot am vrut sa vin sa ma interesez de preturi.
                crististreulea, frate te asteptam la sibiu. poate mai faci un tutorial dinacela f util si pe aici.

                Comment


                • #9
                  Pt.crististreulea -Foliile se monteaza fara a demonta nimic de pe masina.Inteleg ca nu esti din Sibiu.Daca nu esti la mai mult de 150 km si iti gasesti inca patru prieteni si un garaj unde sa nu bata vantul si sa nu ploua venim noi la voi.Cred ca e mai comod asa.

                  Pt blackufo. -Pentru laterale fata indiferent daca vrei model omologat(70% vizibilitate dinspre exterior spre inrerior) sau neomologat(adica orice alta intensitate)costa 80 ron.
                  Last edited by Creative80; 2 October 2009, 20:55. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    ok. Gabi , o sa sun inainte ptr.o programare .........
                    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                    Comment


                    • #11
                      Ma bucur ca pana la urma ti-ai facut curaj sa postezi si sa vi cu o oferta atractiva pentru membrii Loganclub.

                      SB 15 DCI este loganul meu cu folii pe toate geamurile si parasolar montate la "Libertatea"
                      Parerea mea: Foliile sunt OK si montarea rapida si fara prea mult deranj prin masina ... umpic de apa cu detergent prin usi si prin portbagaj dar se rezolva repede cu un prosop

                      Aveai alte folii cand mi-am montat eu ... SunTek ? asa scrie pe stikerul cu omologarea RAR. De ce ai schimbat pe Global Window Films 5 ani garantie cand SunTek aveau 7 ?
                      Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
                      În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

                      Comment


                      • #12
                        Pt meen.Pentru ca garantia la Suntek e data de distribuitor iar la Golobal e data de producator.Foliile Global sunt ultimile folii omologate in Romania.Tot timpul incercam ceva nou dar intotdeauna foliile montate de noi sunt folii profesionale.Nu am montat si nici nu vom monta folii de proasta calitate.

                        Comment


                        • #13
                          Ar fi bine sa postezi cateva poze cu portofoliul care mi-ai trimis sa vada lumea lucrarile facute de tine bafta!

                          Comment


                          • #14
                            portofoliu la http://picasaweb.google.ro/dinca.mircea/Poze#
                            pana e gata site-ul.

                            Comment


                            • #15
                              Ceva poze pana e gata site-ul gasiti pe http://picasaweb.google.ro/dinca.mircea/Poze#

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google