FLASHTUNING Logan&more - Arad-Bucuresti-Bacau

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by god View Post
    Cat ar costa "modificarea" pt un Logan 1.5 dci 65 caluti(in Bucuresti)? In ce zona mai exact prin Bucuresti?

    Numai bine!
    pai promotia pana in 1 martie e 500 LEI!!

    in BUcuresti nush exact zona...da banuiesc ca undeva langa Ghencea

    vb cu dealerul meu la tel si iti explica unde exact

    Diesel Tuning Bucuresti
    ing. Pavelescu Codrut
    tel: 0724 240 461

    cu respect,
    Seba Miclea
    0723274407

    Comment


    • #47
      Originally posted by Leon TDI View Post
      upp...
      rog pe cei care si-au facut flashtuning la noi sa posteze un feed-back
      multumesc
      Sal , eu mi-am facut un Flash la Seba si sunt foarte multumit , altfel trage masina . Nota 10 pentru soft.
      sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

      Comment


      • #48
        eu nu am inteles de ce la 16v pretul la primul post este de 500lei... aproape cat la diesel... nu e tot benzina aspirat?? e alt soft sau cumsta treaba? toate cele bune!

        Comment


        • #49
          Originally posted by silviu_cos View Post
          eu nu am inteles de ce la 16v pretul la primul post este de 500lei... aproape cat la diesel... nu e tot benzina aspirat?? e alt soft sau cumsta treaba? toate cele bune!
          ideea e ca nu putem face la 16v oprin OBD doar prin chiptuning clasic ...ceea ce justifica pretul...numai bine

          Comment


          • #50
            Eu m-am hotarat, astept sa ajunga Sebi la Sibiu.

            Daca mai sunteti prin zona vine Leon TDi sapt viitoare dar trebe mai multi clienti.

            So...va bagati?

            O sa revin dupa remapare cu impresii.
            Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
            http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

            Comment


            • #51
              in 10 martie o sa fiu pe traseul ARAD-DEVA-SEBES-ALBA IULIA-SIBIU

              pt cei interesati pot sa ii ajut cu placere...
              de asemenea pot oferii preturi foarte bune


              contactati-ma si vb detalii

              cu respect,
              Seba Miclea
              0723274407, 0748598512

              Comment


              • #52
                Leon TDI: Am mers de curand cu un dci remapat de 70 la 90 de cai. Masina era rece si poate era impresia acomodare cu alta masina, dar surprinzator diferenta nu se simte asa cum ma asteptatm fatza de a mea de 65 cp. Oare sa fie a mea deja chipuita? Poate asa mi-o livrato?

                Oare poti sa testezi daca softul ce il am pe masina e de 65cp sau mai mult? Adica nu as vrea sa ma trezesc cu un soft de 100 de cai pe masina in ideea ca ar fi mai mare ce am acum. Ma gandeam ca daca modificarile se fac pe softul masinii ar putea creste de la ce am eu acum si daca e deja crescut... Masina am luat-o noua.

                Ai timp sa facem ceva teste? Banii oricum ii platesc dar as vrea sa vad ceva diferente si daca nu se simte parca as prefera sa raman cu softul original.
                Acum mai iau in calcul si consumul care se presupune ca scade la acelasi ritm de condus.

                Este adevarat ca acel plus de putere il simti doar la turatii mari (peste 3000rpm)?

                Rog pe Sebi sa-mi raspunda, dar si pe altii care au remapari la cele de 65 cp.
                Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                Comment


                • #53
                  Originally posted by ovimiha View Post
                  Leon TDI: Am mers de curand cu un dci remapat de 70 la 90 de cai. Masina era rece si poate era impresia acomodare cu alta masina, dar surprinzator diferenta nu se simte asa cum ma asteptatm fatza de a mea de 65 cp. Oare sa fie a mea deja chipuita? Poate asa mi-o livrato?

                  Oare poti sa testezi daca softul ce il am pe masina e de 65cp sau mai mult? Adica nu as vrea sa ma trezesc cu un soft de 100 de cai pe masina in ideea ca ar fi mai mare ce am acum. Ma gandeam ca daca modificarile se fac pe softul masinii ar putea creste de la ce am eu acum si daca e deja crescut... Masina am luat-o noua.

                  Ai timp sa facem ceva teste? Banii oricum ii platesc dar as vrea sa vad ceva diferente si daca nu se simte parca as prefera sa raman cu softul original.
                  Acum mai iau in calcul si consumul care se presupune ca scade la acelasi ritm de condus.

                  Este adevarat ca acel plus de putere il simti doar la turatii mari (peste 3000rpm)?

                  Rog pe Sebi sa-mi raspunda, dar si pe altii care au remapari la cele de 65 cp.
                  masina ta nu are cum sa fie remapata de fabrica...este exculs...doar dc nu te0ai dus tu sa o remapezi
                  puterea o sa o simti de la 2000 de ture,,,si sub chiar...de la viteze mici
                  oricum nu are rost sa o testam....doar facem o tura inainte si dupa...
                  iar dc nu esti multumit cum merge nu platesti.

                  Comment


                  • #54
                    rugaminte: Nu mai citati postul anterior, se subantelege ca la el se raspunde . mersi...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #55
                      Serios: Daca nu sunt multumit nu platesc?
                      Eu oricum ma gandeam sa platesc, si eventual ca nu simt sa-mi lasi softul original, doar nu te fac sa vii degeaba.
                      Sunt o gramada de chsetii in capul meu legate de remapare, dar abia astept sa vad cum e.

                      Apropo de softul original: Il primesc si eu pe un disk sau pe ceva?

                      Sambata sper sa ajung la Paltinis si o sa ma intalnesc cu cristi din tm, sper sa vad la a lui cum merge.
                      Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                      Comment


                      • #56
                        da normal ca nu platesti ca daor nu platesti ceva ce nu e ok
                        dar pana acuma nu am avut nici un clinet care sa nu fie multumit...si am facut ceva loganuri

                        softul original il primesti pe stick pe mail pe ce vrei tu...ca doar e al tau...

                        sunt convins ca o sa fi multumit
                        o zi buna

                        Comment


                        • #57
                          Leon TDI, poti sa-mi spui si mie adresa exact din bucuresti ca am citit intr-unul din post-urile tale anterioare ca undeva prin ghencea, si culmea eu stau aici:P
                          Mersi anticipat !
                          ---== LoGaN dRiVeR ==---

                          Comment


                          • #58
                            Diesel Tuning Bucuresti
                            ing. Pavelescu Codrut
                            tel: 0724 240 461

                            suna si intreba-l pe colegu ca nici eu nush exact...ca nu cunosc Bucurestiul!

                            toate bune

                            Comment


                            • #59
                              Super faza cu softul. Adica nu am nici un interes sa merg la alta firma sa il puna la loc, (cum se specula pe aci) clar ca vin la voi, dar asa de siguranta sa stiu ca il am cu mine in caz de ceva.

                              In rest abia astept sa ne vedem si sa il punem pe masina si mai sper sa nu fie vreme rea ca se preconizeaza ploi sau chiar ninsoare.
                              Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                              Comment


                              • #60
                                NIMENI DIN ZONA??

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google