Lupe Bixenon Cu Angel Eyes

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by ciush View Post
    Salut, care e diferenta intre kitul cu lupe si cel fara lupe (in afara de angel eye)?
    Imi pot cumpara kit fara lupe, iar ulterior sa imi iau si lupe?
    Salut! Nu comercializez kituri fara lupe. Sunt foarte proaste calitativ si creeaza probleme in trafic. Un kit fara lupe cum spui, are bec standard gen H1, h4, H7, etc. Un proiector bixenon pentru logan de exemplu foloseste bec D2R/ D2S - bec standard pentru auto cu xenon oem. Deci chiar daca cumperi un set fara lupe, ulterior este inutil, la fel ca si becul halogen pe care il arunci. Oricum, iti recomand sincer sa nu arunci banii pe fereastra achizitionand kit fara lupe (intre 200-400 lei) cand poti lua acest kit la 550 lei. Putem discuta si la montaj, in privinta tarifului, sau il montezi singur. Decat sa cumperi un set fara lupe ramai mai bine si fara cheltuieli si stres la becurile cu halogen, sincer!

    Diferenta enorma intre cele doua kituri este ca la cel fara lupe fascicolul luminos bate oriunde doar pe sosea nu (cu implicatii legale, accidente de pe sens opus, etc).
    La kitul cu lupe fascicolul este proiectat exclusiv pe sosea, intocmai ca la autoturismele cu xenon din fabrica. Pentru a intelege cum functioneaza viziteaza situl meu : http//www.xenonprojector.eu/date tehnice.html. Aici vei gasi in josul paginii un filmulet care ilustreaza functionarea proiectorului si comutarea intre faza scurta/ faza lunga.

    Cu stima!
    Last edited by proiectorxnon; 3 June 2010, 11:32.
    Lupe bixenon cu angel eyes
    http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

    Comment


    • #47
      cat de mult trebuie modificata instalatia masinii?trebuiesc omolagate?
      Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
      sigpic

      Comment


      • #48
        Originally posted by chelull View Post
        cat de mult trebuie modificata instalatia masinii?trebuiesc omolagate?
        Salut!

        Instalatia electrica a masinii NU se modifica. Singura modificare intervine in interiorul farurilor. Utilizarea proiectoarelor bixenon fara instalatie de autoleveling si spalator de far nu este legala conform legislatiei internationale.
        Pe logan, acest autoturism neavand in nici o versiune de fabrica xenon, ar trebui omologate. Nici farurile aftermarket cu lupe si brizbrizuri NU sunt legale!!!
        Ca sa abordam si altfel problema, nici un client nu a avut probleme cu ITP sau cu politia. Este un risc asumat, dar infinit mai mic decat cu o instalatie cu xenon direct in oglinda farului sau un far aftermarket, deoarece pastrati pe autoturism farul original, omologat al masinii!

        Cu stima!
        Lupe bixenon cu angel eyes
        http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

        Comment


        • #49
          Confirm, m-a oprit politia si le-au studiat dar nu au zis nimic, in schimb s-au legat de triplele mele, care sunt innegrite dar am scapat!
          Up
          MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

          Comment


          • #50
            Originally posted by 89.MIR View Post
            Confirm, m-a oprit politia si le-au studiat dar nu au zis nimic, in schimb s-au legat de triplele mele, care sunt innegrite dar am scapat!
            Up
            Nu au vrut si ei sa achizitioneze?

            Stii ca eu am vandut 2 seturi unui echipaj de la rutiera si argumentul a fost pastrarea pe masina a farului omologat. Nu garantez insa nimanui ca nu poate gasi un ofiter zelos sau ARR care sa aiba o parere contrara. Conteaza foarte mult si calitatea montajului aici, daca este defectuos, se vad urme de adeziv sau pete, etc, atunci este evident ca a intervenit cineva acolo cu "gherutele"
            Lupe bixenon cu angel eyes
            http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

            Comment


            • #51
              becurile din ansamblu lupei sunt ca cele de la Kiturile simple ?

              Comment


              • #52
                nup, pot raspunde eu!
                Sunt becuri D2S, ca la masinile straineze care au lupe din stock!
                MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                Comment


                • #53
                  nasol, inca sunt scumpe seturile (manopera mecano-electrica as face eu) ... mai ales pe timp de criza ... mai asteptam

                  Comment


                  • #54
                    am intrebat la ITP daca trec cu farurile cu lupe montate si mi-au zis ca nu se poate doar cu farurile originale......ce este de facut?

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Piiticu View Post
                      am intrebat la ITP daca trec cu farurile cu lupe montate si mi-au zis ca nu se poate doar cu farurile originale......ce este de facut?
                      Ai vrut sa spui ceva dar a iesit ceva de neinteles. banuiesc ca ai vrut sa ne spui ca la ITP (nu zici care si unde) au spus baietii veseli ca te lasa doar cu farurile originale. Am scris eu undeva ca schimbi farurile?! iti garantez ca dintre toti clientii mei nici unul nu a avut probleme la ITP sau sa i se pretinda ceva. Sunt rezervat in privinta afirmatiei tale, sa nu spun mai mult.

                      Cu stima!

                      Originally posted by Ciochy View Post
                      nasol, inca sunt scumpe seturile (manopera mecano-electrica as face eu) ... mai ales pe timp de criza ... mai asteptam
                      Ca sa te completez: nu sunt atat de scumpe seturile ci puterea noastra de cumparare, banii pe care ii incasam in tara asta de 2 bani, sunt mai putini. Problema e ca preturile lor la achizitie nu au scazut deloc in 6 luni. Spre deosebire de cei care vand seturi simple cu xenon, unde adaosul e 100%, caci sunt ieftine si proaste, adaosul meu este de 10%, prag sub care mai bine nu mai fac nimic, sincer.
                      Dar sa vedem ce ne rezerva viitorul tuturor, caci vremurile bune sunt departe.
                      mai e o problema: multi detinatori de autoturisme, mai ieftine sau mai scumpe traiesc aceeasi problema: nu mai pot suporta cheltuielile curente ale autoturismului, sa nu mai vorbim de mici imbunatatiri....este trist dar real. E in puterea noastra sa schimbam ceva...dar ne complacem de 20 ani...si haosul si desertul e aproape.

                      Cu stima!
                      Last edited by proiectorxnon; 5 June 2010, 07:53. Reason: Automerged Doublepost
                      Lupe bixenon cu angel eyes
                      http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

                      Comment


                      • #56
                        in constanta , aveti pe cineva care asigura montaj???

                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by SoNyKeL View Post
                          in constanta , aveti pe cineva care asigura montaj???
                          Salut! Din pacate desi am dat n anunturi, nu au aparut persoane interesate sa efectueze montaj nici in Constanta.

                          Imi pare rau, insa constat din ce in ce mai mult ca oamenii din tara asta nu vor sa munceasca, stau doar la intins mana...concluzia fiind ca nici in Constanta si nici in multe alte orase nu am pe nimeni la montaj.
                          Lupe bixenon cu angel eyes
                          http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

                          Comment


                          • #58
                            Ca sa fiu mai explicit......
                            Urmeaza sa fac ITP la masina si m-am interesat la statiile ITP de la AutoTop si Lion VIctoria din Targu Mures daca trec ITP-ul cu farurile originale ale masinii in care am montate lupe Bi-xenon ca si cele comercializate de dumneavoastra.
                            Raspunsul dat de domnii de la ITP este ca masina nu poate face ITP-ul cu farurile acestea cu lupe Bi-xenon pe ea doar cu farurile originale ( stoc).
                            Deci concluzia care este???? o fi mai zapaciti astia de pe aici din Mures???

                            Comment


                            • #59
                              Atata timp cat acesta modificare la faruri nu este omologata cei de la I.T.P au tot dreptul pentru a nu face I.T.P-ul masinii, doar daca e sa bagi manuta in buzunar

                              Comment


                              • #60
                                Imi pare rau insa am raspuns mai inainte la intrebare in cadrul acestui thread si am spus ca nu pot fi omologate pe un autoturism care nu are spalator faruri si autoleveling. Sa spun altfel: SUNT LEGALE PENTRU UN AUTOTURISM CARE A AVUT DIN FABRICA XENON, dar care de exemplu si-a spart un far sau ambele si decat sa cumpere farurile cu xenon le cumpara pe cele fara din motive materiale si adapteaza aceste lupe, sau pe faza lunga nu are xenon din fabrica si le monteaza pe acestea pe faza lunga. Insa acel autoturism este dotat legal cu spalator si autoleveling. In rest, este un risc asumat si fiecare isi calculeaza daca si-l asuma sau nu. Nu am incercat, ai vazut, sa pacalesc pe nimeni in cadrul acestui thread, oferind toate informatiile.
                                In alta ordine de idei daca ai si atras atentia celor de la ITP asupra faptului, fii sigur ca vor dori o atentie sau nu iti vor acorda stampila pentru urmatorii 2 ani.


                                Cu stima!
                                Last edited by proiectorxnon; 5 June 2010, 18:20.
                                Lupe bixenon cu angel eyes
                                http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google