Vand Statie CB Alan 100Plus + Antena Midland 18-244 M (60cm Inaltime)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Statie CB Alan 100Plus + Antena Midland 18-244 M (60cm Inaltime)

    Vand statie cb de la Midland Alan100Plus , are aproximativ un an vechime dar a fost folosit doar vreo 4luni. In rest sa pus prafu pe ea. Pret 330Ron negociabil.

    Vand antena de la Midland 18-244 M (60cm inaltime) + montura magnetica midland (90mm diametru) nou nouta folosita de 2ori. Pret 80Ron negociabil

    La pachet statia cu antena 380 de lei negociabil.

    Astept oferte de pret.

    Sau schimb pe antena de protabila sau amplificator sau reflectometru etc...

    Statia are aproximativ un an si cred ca mai are inca un an garantie trebuie sa caut actele.Are un mic defect statia. Cand apesi butonu de Down Channel trece pe canalu de urgenta. Asa face de noua si nu am dus-o la garantie doar ptr atat.In rest functioneaza perfect. se instaleaza in orice masina in maxim 1min statia si antena care are montura magnetic de 9cm diametru.

    Modele noi de Alan 100 vin cu o putere marita, si o modulatie de invidiat pana si de modele mai scumpe din segmentul de varf al statiilor CB. Modulatia face astfel ca vocea sa fie transmisa foarte clar, puternic in difuzorul receptorului, mesajul fiind transmis in conditii de claritate maxima. In felul acesta distanta la care se tine microfonul creste si gestul expres de a duce microfonul cat mai aproape de gura cand vrem sa transmitem se reduce la a orienta microfonul catre dumneavoastra din pozitia clasica de conducere cu mana pe schimbatorul de viteza.

    Distantele obtinute cu o astfel de statie sunt cu 35-40% mai mari fata de modelul anterior al gamei, raza marita fiind rezultatul modulatiei de exceptie si bineinteles si al puterii marite. Pentru a folosi la capacitate maxima acest model folositi o antena CB de cel putin 1.60m inaltime, deoarece in aceasta frecventa „dimensiunea conteaza” , fata de alte servicii de comunicare radio unde semnalul este receptionat si retransmis prin sisteme de relee pozitionate strategic, in functie de relief si conditiile meteo caracteristice unei anumite zone.

    Specificatii tehnice:
    Canale: 40 FM (vezi schema benzii de frecventa)
    Sirul frecventelor: 26.965 n 27.405 MHz
    Comanda frecventei: PLL
    Sirul temperaturii de functionare: -10/+55C
    Voltajul de intrare DC: 13,8V DC ±15%
    Marimea: 124 x 38 x 190mm
    Putere: 4Watt
    Greutatea: 0,850 kg
    Sistemul de receptionare: conversie duala superheterodina
    Frecventa intermediara: IoIF: 10.695MHz; IIo: 455 MHz
    Sensibilitatea: > 1µV per 20dB SINAD
    Puterea de iesire audio @10% THD: 2.0 W @ 8 Ohm
    Distorsiunea audio: mai mica de 8% @ 1 KHz
    Rejectia imaginii: 65 dB
    Rejectia canalului adiacent: 65 dB
    Rata semnalului/ zgomot: 45 dB
    Scurgerea curenta in standby: 250mA
    Puterea de iesire: ciclu 10% 4W@ 13.8V DC
    Modulatia: AM: de la 85% la 95%
    FM: 1,8 KHz ± 0,2 KHz
    Raspunsul frecventei: de la 400 Hz la 2.5 KHz
    Impedanta de iesire: RF 50 Ohm neechilibrat
    Rata semnalului/ zgomot: 40 dB MIN
    Scurgerea curenta: 1100mA (pozitia poterii fara modulatie)




    up up!!! hai cu ofertele cu negociatu neamuleeeee
    Last edited by SoNyKeL; 16 March 2010, 18:31. Reason: Automerged Doublepost

    sigpic

  • #2
    280 pachetul si platesc si transportul

    Comment


    • #3
      320 lei si platesc eu transportul. Statia trebuie calibrata?
      sigpic

      Comment


      • #4
        350 si platesti tu transportul. calibrarea in principiu nu trebuie facut antena e deja calibrata deci variatiile o sa fie oarecum insesizabile
        transportu va fi max 30 de lei prin curierat. ptr ca ei imi trimit mie banii in cont ca sa nu mai platesti si ``drumu`` la bani.
        si nu statia se calibreaza. antena se calibreaza.
        Last edited by SoNyKeL; 17 March 2010, 22:01.

        sigpic

        Comment


        • #5
          up hai cu statia cb neamule

          sigpic

          Comment


          • #6
            Sonykel, luni mai dupamasa daca iti dau ii raspuns ii bine?, daca vrei poti sa o dai daca ai om.
            sigpic

            Comment


            • #7
              da sefu ne auzim luni. nu am cui so dau momentan. trebuie sa verific si celelalte anunturi.

              sigpic

              Comment


              • #8
                Ok ceaules.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  up up 349Ron...

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Eu zic sa o dai la schimb + diferenta vezi sa nu ma uiti cu alea 3...

                    Oferta mea ramane valabila.
                    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                    Enter the Matrix

                    Comment


                    • #11
                      salut sonykel nu vrei un schimb cu statie audio Blaupunkt GTA 260
                      (Putere totala (2 Ohm): 400 Watt (mod operare 2-Canale) Putere RMS (4 Ohm): 2 x 60 Watt / 1 x 180 Watt Putere maxima (4 Ohm): 2 x 120 Watt / 1 x 400 Watt Numar canale: 2/1 iesiri difuzoare: 2 Intrari: Cinch Gama frecventa (Hz): 10 – 30.000 Hz Stabilitate: 2 Ohm Raport semnal -/zgomot: > 90 dBA Ajustare pierderi: 0,3 – 8 Volt Trece jos: 50 – 250 Hz Trece sus: 80 Hz Dimensiuni I x L x A (mm): 197 x 52 x 296 mm ) + cu subwoofer blaupunkt 1200 MKII + cabluri montaj + modul de adaptare (pt radio cd fara iesirii RCA) , il dau ca am nevoie de spatiu in masina ,astept un semn PM daca te intereseaza oferta

                      Comment


                      • #12
                        Statia e la mine acum.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          da iamagi , so stapanesti sanatos , daca tot am dat-o aproape moca barem a ajuns la cineva care merita. sa ai grija de ea
                          se poate inchide

                          sigpic

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google