Vand Leduri SMD H11

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Leduri SMD H11

    Vand leduri SMD H11 ideale pt. proiectoare . Sunt noi in tipla .
    Pret : 80 ron / set.

    Predare personala in BUCURESTI trimit si in tara cu ramburs postal.

    Have a good day !
    Attached Files
    sigpic

  • #2
    Lumineaza cat becul clasic?
    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

    Comment


    • #3
      fluxul luminos este mai intens decat la becurile clasice cu sau fara halogen .

      sigpic

      Comment


      • #4
        Eu cam sunt de alta parere si sunt destul de sigur ca nu fac nici cat un bec de 20 W. Ai cum sa dovedesti contrariul?
        Last edited by Soran; 11 June 2010, 23:11.
        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

        Comment


        • #5
          pe majoritatea site-urile se spune ca becurile SMD sunt mai puternice decat ceva normale

          EXEMPLE : 1 ; 2

          adevarat ce toate siturile sunt cu vanzari si doresc sa-si vanda produsele , daca pot tu sa dovedesti ca nu sunt mai puternice si mai putin placute ochiului te rog spune-mi .
          sigpic

          Comment


          • #6
            SMD = surface mounted device adica se refera la tehnologia de montare respectiv lipire a capsulei pe cablaj. Calitatea chip-ului LED nu are nici o legatura cu tehnologia SMD. Eu pot sa iti dovedesc cu un aparat de masura ca becurile alea nu au flux luminos nici jumatate cat un bec clasic halogen de proiector, asta ca sa nu mai vorbim de amprenta luminoasa nefocalizata si distorsionata optic datorita multiplelor surse de lumina dintr-un reflector gandit pentru alt tip de sursa de lumina. Din partea mea poti sa vinzi orice insa am vrut doar sa atrag atentia colegilor de forum asupra acestor produse!
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • #7
              Tu ti-ai pus pe masina asa ceva? Niste poze am vrea si noi.

              Nu de alta, dar altii vand produsele astea (cu alt soclu atasat) pentru lampa de marche-arriere
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • #8
                exista tot asa si pentru far, H4, H7, etc, daca va uitati putin pe eBay, o sa fiti surprinsi cand o sa vedeti cat de multe led-uri au, si la ce le folosesc

                Comment


                • #9
                  o poza cu ele montate ?
                  Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                  Comment


                  • #10
                    Daca se folosesc in scop de, ''daylight'', totul este ok,noaptea nu vezi nimic cu aceste leduri.Le pot folosi si cei care vor sa mearga ziua sau noaptea,atunci cand nu este ceata,cu proiectoarele aprinse.Na ca eu i-am facut reclama !
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • #11
                      Asa da, insa nu ca far de ceata sau sa le comparam cu intensitatea becului clasic!
                      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                      Comment


                      • #12
                        Nu am montant pe masina , ca nu prea am timp sa ma tavalesc pe sub masina ... aceste leduri le-am primit cadou !

                        UP !
                        sigpic

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google