[CUMPAR] Butoni Fixare Carenaj Față Logan PH2

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [CUMPAR] Butoni Fixare Carenaj Față Logan PH2

    Salut

    Am montat zilele astea apărători de noroi pe Logan și m-am lovit de niște greutăți în partea din față. În primul rând apărătorile „de logan” nu se potrivesc pe dreapta-față (au schimbat ceva pe acolo) dar asta s-a rectificat la apărătoare cu un cutter.
    Am observat apoi că în partea din față, carenajul roții este prins cu niște butoni de plastic, nu cu holșuruburi cu cap Torx 20 ca în spate. Au un cap ce sugerează că s-ar putea desface cu o șurubelniță dreaptă, dar se învârt în gol. Mai mult, la fiecare roată era pus doar butonul de jos, sus rămânând gaură.
    Am încercat să scot un astfel de buton pentru a prinde apărătoarea, dar nu am reușit decât să-l rup. Nu știu care este procedura corectă de scoatere.

    Așadar, caut să achiziționez cel puțin 3 astfel de butoni, pentru a completa găurile rămase libere. Mulțumesc.
    Attached Files

  • #2
    Pentru a da jos acei "butoni" arunca un ochi aici la primul filmulet pe la minutul 1.
    sigpic

    Comment


    • #3
      LE: Am citit regulamentul si sunt de acord cu el

      Am încercat să trag de el, adică a ieșit un pic, dar nu mai mult. O să încerc dopul rămas cu un patent. Sunt mult mai mici decât cei din filmul lui Streulea...

      Comment


      • #4
        Sunt mai mici dar e acelasi principiu...succes in cautari.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Du-te in Vitan si vei gasi acolo sau ai incercat deja ?
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • #6
            Am găsit! Mi-a fost de mare ajutor d-l axcsu - îi mulțumesc încă odată pe această cale!

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google