Vand Sau Schimb Astra Caravan 2.0 DTI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Sau Schimb Astra Caravan 2.0 DTI

    Am citit regulamentul si sunt de acord cu el .

    An 2001, caravan, argintie, km actuali 204000 ( 147000 la achizitie in iunie 2006- demonstrabili cu factura de achizitie si cu fisa Dekra de la fostul proprietar), sunt primul proprietar in RO de 4 ani si jumatate . Majoritatea kilometrilor efectuati in Romania sunt extraurban Bucuresti Buzau la fiecare 2 saptamani de 4 ani de zile .

    Dotari : pilot automat , computer de bord , 4 airbaguri, jante aliaj, carkit GSM incorporat in sistemul audio Philips CCRT 700, AC, oglinzi electrice incalzite, geamuri electrice fata, alarma si restul de dotari standard la Opel : ABS, servodirectie, faruri reglabile electric, inchidere centralizata pe cheie etc .

    Alte detalii :
    -Pompa de injectie in garantie inca 6 luni - a fost schimbata la RUNE anul trecut la 192000 km - reparatie in valoare de 1500 de EURO
    -multiple piese schimbate (am pastrat facturile) : termostat, capete de bara, un rulment ABS , o bujie incandescenta (recent) , oringuri calorifer, cablu frana de mana, discuri si placute fata-spate, radiator AC estimez lejer ca valoarea pieselor inlocuite duce la 2200 EURO.

    Poze :




    Accept tester pe motor, accept test pe caroserie.
    Motivul vanzarii e ca vreau sa trec pe GPL.

    Preturile finale sunt :

    -4400 E cu jante de tabla si anvelope de iarna
    -4500 E cu jantele din poze
    -4600 E cu ambele seturi de jante
    Daca nu se vinde la aceste preturi se pastreaza, chiar nu pot sa imi bat joc de aceasta masina.
    Masina se poate vedea in Bucuresti sau Buzau in weekend . tel 0720276087

    Doresc shimb cu Logan Ph2 Laureat 1.4 MPI - ofer diferenta
    Attached Files

  • #2
    UP

    Schimb si cu Fiat Albea 1.2 ; 1.4 MPI

    Schimb pe schimb cu logan laureat 1.4 MPI phase 1 an 2008

    Comment


    • #3
      Up

      schimb pe schimb cu logan Laureat phase 1 1.4 MPI din 2008
      dau diferenta pentru Logan Phase 2 eventual cu GPL de fabrica



      Obligatoriu masina la schimb ar trebui sa aiba ABS

      Comment


      • #4
        Suna bine anuntul si cam ce are masina insa totusi ai un pret cam mare avand in vedere km efectuati si anul fabricatiei ...
        UP de la mine si bafta la vanzare !
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • #5
          Originally posted by samy0388 View Post
          Suna bine anuntul si cam ce are masina insa totusi ai un pret cam mare avand in vedere km efectuati si anul fabricatiei ...
          UP de la mine si bafta la vanzare !

          Multumesc frumos pentru comentariu- pretul reflecta totusi starea masinii.

          Multi se uita pe autovit vad pretul pentru o masina lovita chituita si cu kilometri dati inapoi si au impresia ca pot cumpara o masina buna cu acelasi pret. In ideea in care cineva se gandeste sa imi ofere 3500 de euro in masina s-au investit 2200 de euro pe piese si 1300 de euro taxa de prima inmatriculare, deci masina ajunge gratis pana la urma ..., nu se poate vinde la acest pret.

          Kilometrii nu sunt multi pentru un diesel 2.0 , cu distributie pe lant - mai ales acum cu pompa de injectie noua-singura buba a acestui motor, masina nu are prea multe "inovatii tip VAG" are volanta simpla nu masa dubla deci mult mai fiabila, are injectoare mecanice nu electrice, nu are filtru de particule (a aparut dupa 2005), turbina cu geometrie fixa nu variabila, nu e common rail eu zic ca e muuult mai fiabil decat un diesel de dupa anul 2005, tocmai de asta nu mai vreau un diesel mai nou ci caut benzinar cu GPL.

          Nu stiu cate masini diesel de 10 ani se mai pot lauda cu 200.000 de km reali, daca ma uit pe autovit nu gasesc nici una peste 200.000 de km, masini care au 7-8-9 ani de mers prin Germania sunt recent aduse la 130.000 de km .

          Asadar avand in vedere cele de mai sus, dupa ce am studiat preturile practicate pe net ... am consierat ca e ok sa cer pretul maxim pe Aceasta masina.
          Last edited by Drogas; 27 December 2010, 17:44.

          Comment


          • #6
            Bre, cum mama zmeilor poti spune ca-i mai fiabila ca una de dupa 2005, cand matale ai schimbat deja pompa de injectie?
            In fine, alta discutie, pe alta tema.

            Succes in vanzare.

            Comment


            • #7
              up- s-a mai schimbat cu succes o bujie incandescenta ( tot de subsemnatu')

              Comment


              • #8
                primul UP in 2011

                Comment


                • #9
                  eu astra am vrut sa-mi cumpar in 2008 dar era prea scumpa si totusi nu-mi pare rau de logan ca de-mi parea nu-l luam sau nu-l mai aveam.oricum targ bun sa ai.daca te intereseaza un schimb cu mercedes c 180 sport suna la 0764554692

                  Comment


                  • #10
                    multumesc pentru urare si pentru oferta, insa nu imi permit un mercedes ... poate intr-o viata viitoare

                    Daca era masina de la avatar ... era o treaba

                    Vanzare buna si tie la mercedes

                    Comment


                    • #11
                      ieftin mercedesul 2500 negociabil

                      vorbesc foarte serios e mercedsul lui frate-meu si isi cauta la schimb un diesel
                      Last edited by basalte; 2 January 2011, 17:50. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #12
                        Multumesc dar nu sunt interesat

                        Comment


                        • #13
                          dar totusi n-am inteles,poate asa sunt eu un pic mai zapacit,de ce dai diesel-ul pe benzinar ca totusi si daca ai km facuti masina arata bine si functioneaza.vrei sa faci taxi sau ce?ai de pierdut ceva daca nu o vinzi?valoarea ei sau ce?

                          cat consuma la suta de km?
                          Last edited by basalte; 4 January 2011, 18:09. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            un schimb cu loganul meu.....?? http://www.loganclub.ro/forum/laurea...6.html?t=12826

                            Comment


                            • #15
                              sal.
                              scuze ca intervin dar sa stii ca pretul de 4500 este mare mai ales pt o masina ce are probleme cu pompa in general.
                              eu am avut 3 opel-uri astra si din pacate una a fost de 2.0 distributie pe lant etc.
                              e singura masina la care am bagat bani de m-am spart.
                              de la 180000 incepe sa cada EGR , POMPA DE INJECTIE, CALCULATORUL POMPEI DE INJECTIE,SE SPARGE RADIATORUL DE CLIMA ETC.

                              Sincer din cauza pompei am vandut-o si eu.
                              acum tu poti sa zici ca e in garantie dar sincer e reparata si cei din service ti-au dat garantie 1 an sau 100000 km.

                              Asta mi-am vandut o astra g din 2002 1.7 cu 15000km (carte service) cu 4000 euro.

                              Sincer daca iti da cineva banii astia 4000 pe ea -vinde-o
                              sincer sunt cele mai proaste astra care au iesit.

                              sfat pune-o pe net pe site-uri ca:anuntul.ro bestauto.ro
                              auto.ro autovit.ro
                              o dai mai repede.
                              multa bafta!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google