GheTTo TuninG - Modificari Custom Fibra De Sticla

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    esti un adevarat magician, Mihai...
    "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

    Comment


    • #47
      ala alb este cred kys -ul

      Comment


      • #48
        NU e KYS-ul. KYS-ul e in service si are bara fata altfel, bara spate altfel.

        Scuze de off topic Mihai.
        Spor la treaba!

        LE: Pe loganul alb, eleronul de luneta e facut de tine? daca e, nu dai un pret?
        sigpic

        Comment


        • #49
          Salut

          In pachetul de 65 euro intra si vopsitul sau tu doar le modifici si de vopsit ma descurc yo?

          Comment


          • #50
            Doar modificatul.
            sigpic

            Comment


            • #51
              normal ca doar modificatul, pai asa modificai de la fiecare piesa a masinii cate ceva si sigur ieseai mai ieftin decat la vopsitorie
              acum intrebare pentru mihai_ghetto: cat ma costa in total montarea a inca 2 proiectoare, ca la domnul matheo66c, noul bad boy al kys.ului + portbagaj clean?
              sigpic

              Comment


              • #52
                loganul alb din poze evident nu este kys-ul, doar bara spate seamana putin in partea de jos. pleoapa de luneta este facuta tot de mine si costa 80 euro (pret normal, cu reducere pana pe 10 mar o fac la 60 euro)
                intrebarea cu modificatul si vopsitul inclus, nici nu mai trebuie sa raspund ca este la mintea cocosului. la 50 euro un bad boy sa includa si vopsit capota (care normal costa 80-100euro) ar fi absurd.
                nicu_rcn ai pm
                `\_______
                ./.___|___\___
                \(O)______(O)/ www.ghettotuning.ro

                Comment


                • #53
                  sal

                  Dar ai posibilitate sa si vopsesti piesa respectiva la cererea clientului?

                  Comment


                  • #54
                    m-am uitat la toate badboyurile si toate prezinta aceeasi chestie care mie imi pare un pic deranjanta.Nu se poate face ceva acolo unde am insemnat ,nu ma refer la diferentele alea de nivel , ci la faptu ca pe partea aia capota parca incepe sa coboare un pic dupa ce a urcat ,pare sa fie un pic la nivel mai jos decat centrul .Ideea ar fi ca centrul sa fie un pic mai coborat decat restul prelungirii .
                    Cel mai reusit model de capota mi se pare cel de pe MKR
                    Cred ca intelegi cel mai bine ideea din cele 2 poze .
                    Attached Files
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #55
                      ahhh...ce mi-a furat loganul ala alb , ideea cu bara spateeeee )
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Cristi_Xp View Post
                        m-am uitat la toate badboyurile si toate prezinta aceeasi chestie care mie imi pare un pic deranjanta.Nu se poate face ceva acolo unde am insemnat ,nu ma refer la diferentele alea de nivel , ci la faptu ca pe partea aia capota parca incepe sa coboare un pic dupa ce a urcat ,pare sa fie un pic la nivel mai jos decat centrul .Ideea ar fi ca centrul sa fie un pic mai coborat decat restul prelungirii .
                        Cel mai reusit model de capota mi se pare cel de pe MKR
                        Cred ca intelegi cel mai bine ideea din cele 2 poze .
                        raspunsul la intrebarea ta este foarte simplu. sunt doua modele complet diferite de prelungiri (o pot face si pe cea albastra la cerere). ca sa fiu mai clar, eu prelungesc capota exact pe forma masinii/barii fata si in momentul cand o tai la distanta egala de partea de sus (unde se termina capota din tabla) iese exact asa cum se vede in poze din cauza curburii botului masinii si a formelor barii fata. la loganul albastru taietura din dreptul farurilor ajunge pana la nivelul grilei centrale, astfel se evita acea parte curbata de langa faruri care creeaza acel efect (si pe deasupra loganul albastru are si alta bara fata)
                        si inca un detaliu... multi care vin au faruri cu angel eyes si subliniaza ca vor ca prelungirea sa fie "tangenta" cu cercurile de la angel eyes cand te uiti din fata drept spre masina.... loganul albastru nu indeplineste aceasta conditie.
                        nu stiu cat de mult s-a inteles ce am vrut sa exprim, eu m-am straduit. concluzia este ca la mine veniti pentru modificari custom iar ca acestea sa iasa exact asa cum va doriti e nevoie sa specificati clar cum le vreti facute. deci cine vrea bad boy ca la MKR, se poate face fara probleme (desi unii chiar mi-au spus ca le place acea curbura pe care o au prelungirile facute de mine. totul tine de gusturi)

                        ps: pacoste, da
                        `\_______
                        ./.___|___\___
                        \(O)______(O)/ www.ghettotuning.ro

                        Comment


                        • #57
                          salut cam cat ar costa o prelungire spoiler fata cum voi pune in fata iar pt spoilerul spate tot ca in pozadar mai lung cu 2-3 cm si fara gaura de la toba???si daca se poate si cu vopsit
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by mihai.ghetto View Post
                            raspunsul la intrebarea ta este foarte simplu. sunt doua modele complet diferite de prelungiri (o pot face si pe cea albastra la cerere). ca sa fiu mai clar, eu prelungesc capota exact pe forma masinii/barii fata si in momentul cand o tai la distanta egala de partea de sus (unde se termina capota din tabla) iese exact asa cum se vede in poze din cauza curburii botului masinii si a formelor barii fata. la loganul albastru taietura din dreptul farurilor ajunge pana la nivelul grilei centrale, astfel se evita acea parte curbata de langa faruri care creeaza acel efect (si pe deasupra loganul albastru are si alta bara fata)
                            si inca un detaliu... multi care vin au faruri cu angel eyes si subliniaza ca vor ca prelungirea sa fie "tangenta" cu cercurile de la angel eyes cand te uiti din fata drept spre masina.... loganul albastru nu indeplineste aceasta conditie.
                            nu stiu cat de mult s-a inteles ce am vrut sa exprim, eu m-am straduit. concluzia este ca la mine veniti pentru modificari custom iar ca acestea sa iasa exact asa cum va doriti e nevoie sa specificati clar cum le vreti facute. deci cine vrea bad boy ca la MKR, se poate face fara probleme (desi unii chiar mi-au spus ca le place acea curbura pe care o au prelungirile facute de mine. totul tine de gusturi)

                            ps: pacoste, da
                            multam pentru lamurire .Ai dreptate , tine de gusturi
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #59
                              imi gasesti si mie un loc mihaie pentru un bad boy??? sau esti prea aglomerat??
                              sigpic
                              The MVP

                              Comment


                              • #60
                                incerc sa te strecor si pe tine, desi pana sambata teoretic nu mai am loc de lucrari noi... da-mi un telefon maine

                                din programul de azi: doua bad boy-uri pentru braila (pe o singura masina) + un portbagaj clean care nu am apucat sa-l pozez.
                                Attached Files
                                `\_______
                                ./.___|___\___
                                \(O)______(O)/ www.ghettotuning.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google