[VAND] Set Prezoane Noi

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [VAND] Set Prezoane Noi

    Vand 16 prezoane noi sigilate, filetul are pas de 1,5 si capul de 17, pe renault stiu sigur ca merg.....

    100 lei
    Attached Files
    Renault Scenic II
    Dacia Logan 1.4 MPI

  • #2
    ce lungime au?

    Comment


    • #3
      nu stiu exact ca nu le-am masurat, insa stiu ca merg si pe logan si pe tabla si pe aluminiu...
      Renault Scenic II
      Dacia Logan 1.4 MPI

      Comment


      • #4
        poza prezoane

        Salut.
        poate reusesti sa-ti dai seama.
        in stg cel care se pune pe table,iar in dr cel cu saiba se pune pe aliaj.
        Numai bine.
        Attached Files
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #5
          am inteles ideea, la urma urmei e doar pentru prietentiosi... sau poate o fi doar pentru mine un caz particular in care nici nu se simte nici nu se vede vreo diferenta... ba ce am mai auzit ca s-ar uza gaura jantei din cauza ca nu sunt special de aliaj...in fine...
          ms de poza...
          Renault Scenic II
          Dacia Logan 1.4 MPI

          Comment


          • #6
            Salut.
            Cu placere!!!!!!
            Se spune ca aceea piulita care joaca e buna pt.aliaj ca nu deterioreaza buza jantei,acolo unde vine prezonul.Acum nu stiu sigur daca e asa sau doar inventie.
            Eu am 2seturi de prezoane.Unul pentru table si altul pt. aliaj.
            Numai bine.
            ps:fiecare face cum doreste.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #7
              nu vreau sa intru in polemici fara sfarsit dar ,in germania fiind mi-am comdat un set de jante ........la montaj am asistat si intradevar prezoanele avute la momentul respectiv nu potriveau pe janta de aliaj , diferea conul si lungimea dar cele care au fost montate nu aveau acea saiba de fixare , banuiesc ca e un lucru bun dar astea sunt nou aparute............ iar ca sa va convingeti ca nu au o asa de mare importanta , am aliaje pe vara ,aliaje pe iarna si de 4 ani , nu am probleme . problemele apar cand din lipsa de alte munci ,le desfaci toata ziua ,atunci ,da cred ca si-ar face treaba distructiva prezoanele fara saiba din cauza frecarii , dar si atunci da cu semnul intrebarii , cate montari si demontari rezista o janta si un prezon ,,,,,,,,in functie de manuta fiecaruia,,,,,,,, in loc de up.
              http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

              Comment


              • #8
                da baieti mersii de up.... linistit merg si pe aliaj si pe tabla... deci sus prezoane noi
                Renault Scenic II
                Dacia Logan 1.4 MPI

                Comment


                • #9
                  Diferenta intre Suruburile cu saiba rotativa si cele cu saiba fixa cum apar in poza din postul 4 este ca:
                  - cel pentru jante de tabla este bun si la jante de aluminiu si nu pateste nimic janta taicamio are pe masina suruburile cu saiba fixa cu jante tabla iarna si aluminiu vara si aceleasi prezoanre de 5 ani si NU S-A STRICAT NIMIC.
                  - cel pentru jante de aluminiu cel cu saiba ce se invarte nu cred ca sunt asa de bune pe jantele de tabla... oricum roata de rezerva o am de tabla si cand am facut pana nu am avut probleme sa nu o stranga dar nu prezenta prea mare incredere

                  Concluzie suruburile pentru jante de tabla merg perfect si pe tabla si pe aluminiu iar cele de aluminiu le recomand doar pentru aluminiu.

                  Pretul este foarte bun !!! recomand !!! UP !!! (12 lei bucata la reprezentanta din sibiu am cumparat eu 1 ca baietii de la vulcanizere se pricep la distrus suruburi filete....)
                  Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
                  În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

                  Comment


                  • #10
                    da ms, sus.........
                    Renault Scenic II
                    Dacia Logan 1.4 MPI

                    Comment


                    • #11
                      Vrei 100 cu tot cu taxe postale astept sms savoiu_rf82@yahoo.com si nr de tel 0723765174,0766438564?
                      SRF TARGOVISTE

                      Comment


                      • #12
                        Teoretic prezoanele vor ajunge la savoiu..
                        Renault Scenic II
                        Dacia Logan 1.4 MPI

                        Comment


                        • #13
                          up..........
                          Renault Scenic II
                          Dacia Logan 1.4 MPI

                          Comment


                          • #14
                            up............
                            Renault Scenic II
                            Dacia Logan 1.4 MPI

                            Comment


                            • #15
                              Nu ai reusit sa le dai inca? incearca sa le dai si la bucata... numai cu cred ca se merita cu transportul... Up si spor la vanzare
                              Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
                              În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google