[VÂND] Ford Scorpio V6

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [VÂND] Ford Scorpio V6

    Poate sunt pasionaţi pe-aici de fiare maşina e din 1987, motor 2.4, injecţie multipunct, 96 kW, cutie manuală 5+1, vopsea originală, fără accident, unic proprietar din 1996, adusă din Germania şi înmatriculată RO pe fundaţie (nu se plăteşte impozit).

    Nivel echipare GL, dotări: ABS, servodirecţie, trapă manuală, geamuri electrice faţă, închidere centralizată, proiectoare ceaţă, scaun reglabil pe înălţime, volan reglabil axial şi vertical, cotiere faţă-spate, temporizare ştergătoare, display multifuncţional (ceas, dată, termometru, cronometru), geamuri cu tentă verde.

    Anul trecut i-am schimbat personal: cutia viteze (+ ulei OEM Ford 75W-90), injectoarele (Bosch), bieletele de direcţie (Febi), bujiile (NGK), filtrele (MANN) şi uleiul motor (Ford Formula Plus 10W-40), racordurile de frână faţă, lichidul de frână şi i-am făcut ITP-ul (valabil 09.2012). La articulaţii, frâne se prezintă OK. Nu bate, nu troncăne. Am făcut câteva drumuri de Bucureşti şi confortul e exemplar. Nu e o maşină ţigănită, toate piesele sunt originale, până acum vreo 4 ani fiind servisată numai la Ford Bucureşti.

    În portbagaj există: kit ambreiaj SACHS, tablou de bord, electromotor OEM (2x), delcou complet, bobină de inducţie, burduf planetară şi alte mărunţişuri adunate de mine pentru o viaţă mai bună la bord, dar n-am avut timp să le montez (practică de vară - 12 săpt.)

    Maşina mai are nevoie de volant, dinţii coroanei sunt tociţi, am vrut să-i montez electromotorul şi m-am lovit de problemă. Pentru intervenţia asta am păstrat şi kit-ul de ambreiaj. Cine o cumpără, nu are decât să-i dea cutia jos, să-i schimbe kit-ul şi volantul, să-i monteze electromotorul şi tot ce mai e prin portbagaj şi să-i dea cheie. O vând din lipsă de timp şi de bani, sunt anul 4 la facultate, stau în Bucureşti şi .. e greu cu banii singur.

    Maşina se află în municipiul Buzău.

    PREŢ: 2.000 lei
    CONTACT: O769.753.45O
    Attached Files

  • #2
    Devine cam urgent, 1800 lei! In weekend voi fi la Buzau.

    Sus cu vaporul!
    Last edited by MyKe; 1 September 2011, 11:37. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #3
      Azi si maine sunt la Buzau. 1600 lei!
      Daca nu se da cu atat, nu se mai vinde.

      Comment


      • #4
        Sus cu el!
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Cine se sperie de consum, postez niste valori:

          6.5 L/100km @ 90 km/h
          8.1 @ 120 km/h
          12.9 @ urban

          Comment


          • #6
            Nu mai e urgent, pretul revine la 2000 de lei si nu mai scad un ban.

            O sa-i fac rost si de volant, cine o ia, doar sa mestereasca de dimineata si seara sa se plimbe cu ea.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google