[VAND] Faruri Logan Lupa Bixenon D2s

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @pipan doar lupele 300lei (diametru 2.8" lampa d2s)

    @mar1u5: se pot monta si pe sandero. am impresia ca spatiul pt far este mai mic la sandero fata de logan asa ca ti-as recomanda niste lupe putin mai mici adica morimoto 2.5" cu lampa h1

    @razvan neo: cel mai sigur saptamana cealalta

    @d_anny_10: lupe morimoto minih1 (diametrul lupei 2.5"), si morimoto d2s (diametrul lupei 2.8")

    Comment


    • Am atasat cateva imagini pt a se vedea un reglaj corect al lupelor. asa trebuie sa arate si nu altfel.

      In intuneric bezna (intr-o parcare subterana) se vede distributia luminii pe faza scurta cat si pe faza lunga. Pe faza scurta poza nu a iesit prea bine, pata de lumina este mult mai larga, la o privire mai atenta se vad luminati stalpii laterali din parcare.

      Focarul luminos al luminii trebuie sa fie fix in centrul Z-ului fasciculului. (vezi poza cu faza scurta pe perete)

      In imagine sunt lupele morimoto d2s 2.8"

      Pt cine nu a facut reglajele la mine, cele de mai sus sper sa fie de ajutor pt reglarea lor pe masina.
      Attached Files

      Comment


      • Am o intrebare,de ce becul din partea stanga se vede mai galben,am schimbat si becul si balastru si tot asa se vede,care ar fi problema?

        Comment


        • @cosmin83: cred ca este din cauza reflectorului, e posibil sa fie acoperirea cu crom de vina. oricum chiar daca scoti reflectorul si te uiti la el nu se vede cu ochiul liber, o sa ti se para ca este normal, dar pe asfalt se vede diferenta. Sunt fel de fel de lupe pe piata, atentie la ce cumparati.

          Comment


          • Muuuama ce misto sunt... singurul lucru care imi lipseste crunt de pe logan 1... Sper sa reusesc sa strang bani sa-mi pun iar. Mestere, esti tare.

            Comment


            • merci ca mi-ai raspuns si abia astept sa vin sa le pun!
              Un om cand vorbeste cu Dumnezeu se numeste rugaciune;Dumnezeu cand vorbeste cu un om se numeste Schizofrenie

              Comment


              • Ai reusit sa vezi daca mai raman ceva lupe si pt mine?

                Comment


                • Salut! Kit-ul de lupe la 300 lei ce contine?
                  Avem benzina in sange, deci nu e problema mare,
                  Daca o luam pe ulei ne consideram motoare!

                  Comment


                  • Mersi frumos de raspuns,pe viitor poate o sa incerc sa schimb lupele intre ele sa vad daca tot asa face.

                    Comment


                    • Originally posted by kos93myn View Post
                      Salut! Kit-ul de lupe la 300 lei ce contine?
                      doar lupele 300lei (diametru 2.8" lampa d2s)

                      Comment


                      • Originally posted by mdaniel76 View Post

                        @mar1u5: se pot monta si pe sandero. am impresia ca spatiul pt far este mai mic la sandero fata de logan asa ca ti-as recomanda niste lupe putin mai mici adica morimoto 2.5" cu lampa h1
                        imi poti spune si un pret cu tot cu montaj

                        Comment


                        • pe duster merg montate jucariile tale?

                          Comment


                          • un bec xenon h4 6000k ai ? pm
                            sigpic

                            Comment


                            • domnu cum stai cu montajul?saptamana asta ma programezi la o vizita la tine?
                              Un om cand vorbeste cu Dumnezeu se numeste rugaciune;Dumnezeu cand vorbeste cu un om se numeste Schizofrenie

                              Comment


                              • sal! ce becuri pot pune si eu pe niste lupe daca vreau sa renunt la xenon?
                                AdY_JmL_2015

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google