[VAND] Faruri Logan Lupa Bixenon D2s

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Augustin-Yng View Post
    Salut daniel.
    CE tip de bec ai la solano?
    daca ar fi sa iau ce-mi recomanzi intre 4300k si 5000k
    Numai bine.
    La solano am d2s 5000k. mie personal 4300 mi se par prea calde adica galbui. mie imi place noaptea o lumina alba dar fara rece albastru. in zona asta se incadreaza albul pur neutru 5000k sau albul rece 6000k. 4300 e mai galbui dar da un pic mai multi lumeni. fiecare dintre noi are altfel chimia ochiului asa ca cel mai bine trebuie sa vezi si sa compari ce alb iti place: alb cald-galbui, alb neutru sau pur, sau alb rece (adica 4300, 5000 sau 6000) oricum ar fi, puse pe lupe vei fi multumit deplin.

    Ps. solano mi le-a trimis azi inapoi la bucuresti ca am nevoie de ele. am inteles ca tu nu te puteai vedea cu el decat in weekend si am nevoie de ele mai repede.merci de intelegere
    Last edited by mdaniel76; 30 January 2012, 22:55. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • un mare upppp de la mine
      Merita baieti.
      bagati-va cu incredere

      Comment


      • salutare
        ai reusit sa gasesti timp si pentru farurile mele ;)) ???
        Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
        www.upgradefaruri.blogspot.com

        Comment


        • salut! de luni intra si ale tale in productie!

          Comment


          • Si sper ca nu ai uitat de mine!Cam pe cand ma astept sa fie gata?

            Eventual daca nu ai lampi de 4300 poti sa pui si de 5-6000K.
            Last edited by misu13; 4 February 2012, 16:57. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • @misu ai pm

              Comment


              • Am nevoie de http://www.theretrofitsource.com/pro...oducts_id=4657

                Poti aduce?

                Ma refer strict la adaptorul drept, nu la cel la 90grade...
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • @dsign: da, se poate, ai pm, e chiar o idee mult mai buna fata de cele la 90 grade, multumesc de sfat!

                  @arpad, cum se comporta farurile? poze cu ele montate pe masina?
                  Last edited by mdaniel76; 6 February 2012, 16:22. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • mdaniel
                    sunt foarte multumit de farurile achizitionate de la tine. Este chiar o diferenta mare intre ce am avut eu (mega drive) SI CE AM ACUMA!!!!
                    Poze am pus deja (pag 5 post 87) daca este necesar mai pun.
                    Incaodata MERITA INVESTITIA. NOTA 10 de la mine.

                    Comment


                    • Salut.
                      Vreau un pret kit bixenon h4 Elite-Varen 4300k 35W cu lupe mini Morimoto D2S si Angeleyes neon/SMD + pret instalare a acestui kit in faruri Logan Facelift PH2 + pret instalare a acestui kit pe Logan Facelift/PH2.
                      Ce faruri Logan Facelift/PH2 sunt mai bune pentru instalarea acestui kit?
                      -turcesti, sau
                      -romanesti de Iasi (CONEX ASAM).
                      La ce telefon te pot contacta?.
                      Din Bucuresti, cu stima,
                      C-tin Bogdan tel.0746.011.507.

                      Comment


                      • iata si niste poze cerute de un coleg de pe forum
                        Multumit de faruri Dl Daniel!!!
                        Attached Files

                        Comment


                        • @arpad, cred totusi ca pozele sunt facute foarte aproape de zid si nu se poate vedea prea bine dispersia luminii deoarece lumina devine focalizata de la 3m in sus.

                          cred ca farul drept mai trebuie ridicat putin. sau stangul coborat.

                          in rest, e minunat, lumina uniforma, alba, si camp larg de imprastiere
                          Last edited by mdaniel76; 9 February 2012, 01:00. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Sper ca si pigoo este multumit de poze si a vazut diferenta dintre farurile lui si cele achizitionate de la @daniel

                            Comment


                            • o intrebare am si eu, proiectorul are oglinda din plastic sau metal?
                              sigpic

                              Comment


                              • @pigoo: proiectorul are oglinda metalica

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google