Vand Jante Pe 15, 8,5J, Et15 + Anvelope DUNLOP

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Jante Pe 15, 8,5J, Et15 + Anvelope DUNLOP

    Jantele sunt Made in Germany, aduse din germania de curand, firma RSL MOTORSPORT, 15'' inches, 8,5J, ET15, prindere prezoane 4x100, in stare foarte buna, echipate cu anvelope DUNLOP SP SPORT 9000, 215/45 ZR15, DOT 3808, 2 anvelope mai au profil 5 mm, iar celelalte 2 mai au 7 mm. Nu au rulat nici 100 km in romania. Se pot vedea in Brasov.

    Pret negociabil - 429 EURO
    Tel: 0748 753 209
    Attached Files

  • #2
    Diametrul gaurii centrale?
    Sunt jante modulare? ca mie asa mi se par.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Cromatic View Post
      Diametrul gaurii centrale?
      Sunt jante modulare? ca mie asa mi se par.
      diamtrul gaurii: unde este capacelul - 50 mm, iar unde se monteaza pe fuzeta are 60 mm. Am pus si poze. nu incapea sublerul in interiorul jantei, am pus un metru al tamplarului. Sper sa te ajute cu ceva !
      Nu cred ca sun modulare, se observa si din poza a doua
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Merg pe logan perfect.Nici nu-ti mai trebuie inele de centrare.

        Comment


        • #5
          parca este 60.1 sau ma insel eu?

          Comment


          • #6
            Nu ai cum sa-ti dai seama.Este infim.Este vorba de 60.1 mm si nu 61 mm.Prima liniuta de dupa cifra 60 este 1mm peste valoarea de 60, deci 61 mm.Important e ca nu este mai mic de 60 si mai mare de 61.Daca este mai mare se rezolva cu inele.
            Last edited by karlos12; 2 April 2012, 22:40.

            Comment


            • #7
              Daca e cineva in prag sa le cumpere si este in dilema cu 60 mm/60.1mm, voi cumpara un subler de plastic si il tai in 2 sa pot masura. Dar eu zic ca este 60 mm, nu cred ca se fac jante cu cote dinastea ciudate.

              Cine are posibilitate si timp liber, poate veni la mine sa le monteze pe masina lui, daca ii plac le ia, daca nu, le da jos fara nici o suparare. Ma gasiti la telefon. o seara linistita

              Comment


              • #8
                Problema nu e la gaura centrala ci la latime si ET. Janta asta e mai lata cu peste 6cm decat cea stock iar ET o mai scoate si ala inafara cu 3,5cm deci va fi crima pentru articulatii, ca sa nu mai spun ca eroarea la vitezometru va fi de 7,5km in minus si demarajul ioc.
                Jantele sunt faine, nimic de zis dar ies cu mult din intervalul tolerat ca dimensiuni.

                Comment


                • #9
                  Au fost montate de proba pe un logan cu suspensie standard. Voi pune poze sa vedeti cum stau pe masina cat pot de repede.

                  Comment


                  • #10
                    Ca idee :
                    Eu dupa ce am pus jantele de 6.5j (deci nu foarte mari fata de cele de fabrica), et35 (deci nu foarte mare diferenta fata de cele de fabrica de aliaj) si tot se aud ciudat rulmentii si s-a schimbat zgomotul in habitaclu fata de cele de iarna
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • #11
                      Sunt multi pe forum cu jante si mai late si nu se plang de nimic. Eu cred ca problema e la urechile tale.
                      Super jantele, spor la vanzare.

                      Comment


                      • #12
                        unde pot sa vad si eu jantele??
                        *****
                        sigpic
                        http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

                        Comment


                        • #13
                          Are nr. de telefon in primul post si cum esti tot din Brasov...

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by razvan_boss View Post
                            unde pot sa vad si eu jantele??
                            Stau exact in Brasov, ia nr de telefon si contacteaza-ma sa vorbim.

                            Comment


                            • #15
                              Am spus ca voi adauga poze cum arata pe un logan. Loganul are suspensie standard, arata putin ciudat, e destula distanta intre roata si aripa, e un spatiu gol cam mare. Au fost montate doar pe partea dreapta. Cine are suspensie sport, sau garda lasata arata meserie. Vizualizati pozele.
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google