Consola Centrala SANDERO, Pe LOGAN

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Consola Centrala SANDERO, Pe LOGAN

    Vind/adaptez/montez consola centrala de la levierul de viteze de la Sandero, pentru Logan

    Piesa bruta, nemodificata, costa 21e + transport (pt cei din afara bucurestiului)

    Piesa modificata pentru a se potrivi direct pe Logan costa 28e + taxe de transport

    Pentru Bucuresti, pretul de 28e include si montajul efectiv pe masina.



    Avantaje:

    1) spatiu de depozitare mai mare fata de cel de la Logan
    2) design atractiv, deoarece consola urca si se imbina frumos cu bordul
    3) posibilitatea de a monta a doua bricheta, in stinga schimbatorului


    Dezavantaje :

    1) culoarea plasticului este mai inchisa un pic


    Pentru detalii si comenzi ferme va astept pe PM sau la telefonul din semnatura



    Atasez si citeva poze cu consola pe masina mea
    Attached Files
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

  • #2
    E tot tunelul de sub consola pana la sfarsitul scaunelor sau doar ce se vede in poze...??
    daca o sa poti as vrea o poza din lateral , de undeva de la picioare ,pt a vedea imbinarea mai bine ...
    0.9 tce SL plus

    Comment


    • #3
      Logan 1.4 Mpi

      Sunt direct interesat,dar mai vreau niste poze sa vad cum se aseaza si cu cealalta piesa de sub frana de mana ...........Astept poza ptr. ca sa pot sa fac comanda ptr.mine.Multumesc.
      sigpichttp://picasaweb.google.com/cristist...44443427132114

      Comment


      • #4
        Sunt si eu interesat de o astfel de consola adaptata deja ptr logan; montajul se face usor? Mai sunt necesare si alte modificari?
        mersi
        "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

        Comment


        • #5
          Montajul se face usor, cu mici adaptari/ajustari ale consolei de Sandero.

          In cursul zilei de azi voi pune poze clare, facute cu aparat profi, nu cu telefonul.

          Se vinde doar partea de la bord pina la ornamentul frinei de mina, care ramine cel original. Imbinarea dintre cele 2 piese se face perfect, deoarece la Sandero, ornamentul frinei de mina este exact la fel ca la Logan.

          Am de vinzare aprox 30 bucati, pentru cei din afara Bucurestiului le trimit cu Fan Curier, asa ca as prefera sa va stringeti mai multi, sa trimit la o singura adresa, ca sa platiti mai putin transportul.

          Piesele sunt NOI, nu sunt lovite sau zgiriate, decolorate sau strimbe.
          Last edited by dsign; 26 June 2008, 09:01.
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • #6
            Prin ce zona stai ? Si care e pretul in lei ?!

            Comment


            • #7
              Originally posted by dsign View Post
              Montajul se face usor, cu mici adaptari/ajustari ale consolei de Sandero.

              In cursul zilei de azi voi pune poze clare, facute cu aparat profi, nu cu telefonul.

              Se vinde doar partea de la bord pina la ornamentul frinei de mina, care ramine cel original. Imbinarea dintre cele 2 piese se face perfect, deoarece la Sandero, ornamentul frinei de mina este exact la fel ca la Logan.

              Am de vinzare aprox 30 bucati, pentru cei din afara Bucurestiului le trimit cu Fan Curier, asa ca as prefera sa va stringeti mai multi, sa trimit la o singura adresa, ca sa platiti mai putin transportul.

              Piesele sunt NOI, nu sunt lovite sau zgiriate, decolorate sau strimbe.

              cam cu cat se mareste spatiul de depozitare? Eventual poti sa masori si sa imi dai niste dimensiuni in cm? Vreau sa vad daca ar incapea acolo un aparat de taxat pt taxi

              Comment


              • #8
                Eu am zis care e pretul mai sus, cred ca o conversie la cursul zilei putem face cu totii, nu?

                Nu conteaza in ce zona a Bucurestiului stau, ideea e ca stau in Bucuresti si nu in Arad, spre exemplu. Oricum, trimit prin curierat.

                In cursul zilei de azi, la noapte, veti avea poze profi.


                Telefonul e in semnatura.

                @bciprian, cel mai sigur mergi la dealerul local si urca-te in Sandero. Asa, nu se poate masura exact, pentru ca exista niste diferente de nivel. O sa incerc sa masor asta seara pt tine. In general, daca nu incape statia acum, intre consola actuala si bord, nu va incapea nici in spatiul asta. In spatiul de Sandero poate sta foarte bine un telefon si un pachet de tigari, fara riscul de a cadea de acolo.

                Poze, mai tz
                Last edited by dsign; 26 June 2008, 16:48.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #9
                  @design daca ai montate conducte de aer cald pentru picioare spate se poate pune aceasta consola?
                  EX : + =

                  Comment


                  • #10
                    Ca sa va faceti o idee privind diferentele Sandero/Logan. Mocheta este mai ridicata din cauza tevilor de aer si materialului insonorizant (~1.5cm).
                    Attached Files
                    Last edited by Kowalski; 26 June 2008, 17:22.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by dsign View Post
                      Eu am zis care e pretul mai sus, cred ca o conversie la cursul zilei putem face cu totii, nu?

                      Nu conteaza in ce zona a Bucurestiului stau, ideea e ca stau in Bucuresti si nu in Arad, spre exemplu. Oricum, trimit prin curierat.

                      In cursul zilei de azi, la noapte, veti avea poze profi.


                      Telefonul e in semnatura.

                      @bciprian, cel mai sigur mergi la dealerul local si urca-te in Sandero. Asa, nu se poate masura exact, pentru ca exista niste diferente de nivel. O sa incerc sa masor asta seara pt tine. In general, daca nu incape statia acum, intre consola actuala si bord, nu va incapea nici in spatiul asta. In spatiul de Sandero poate sta foarte bine un telefon si un pachet de tigari, fara riscul de a cadea de acolo.

                      Poze, mai tz

                      dany, pastreaza-mi si mie una si cand imi vine loganul vin la tine sa o montez.
                      vrei sa o platesc inainte?
                      http://i27.photobucket.com/albums/c184/ggd_87/Sign.jpg
                      : 0722.526.317 0765.488.804

                      Comment


                      • #12
                        Super tare super misto !
                        http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

                        Comment


                        • #13
                          Se poate monta peste conducte, am eu asa ceva
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Da..E atractiva...Pe mine m-ar interesa daca incape in locul acela o ...Statie radio TTi model TCB-770....Daca e loc...Dsign...Ne intalnim.
                            Numai bine
                            http://www.loganclub.ro/forum/montez...tml#post273931

                            Comment


                            • #15
                              @Desig te rog eu mult sa imi pastrezi si mie una.Pe 15 cand iau salariu vin la tine si cu ocazia asta fac si leduri rosii

                              Daca nu poti te rog sa imi spui sa stiu ce fac.Ar fi super tare daca ai putea sa vi duminica sa o vedem toti live
                              EX : + =

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google